Tietääkö kukaan?

Hei.
Muistaako kukaan missä Kalevan numerossa oli Mikko kivisen henkilöhaastattelu, jossa hän kuulemma kritisoi huonoksi Raahen pekkateatterin nummisuutarit esitystä? =O Kiinnostaisi, onko perää vai huhupuhetta kateellisilta.
2531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos oli sama juttu kuin oli Oulu lehdessä, niin ei muistaakseni suoraan huonoksi haukunut.
Kritisoi siinä sitä, että kun Nummisuutarit tulee Oulun kesäteatteriin, niin lippujen hinta on sama kuin ennenkin. Aiemmin asialla on kesäteatterissa olleet ammattilaiset, nyt harrastelijat.

Siltä pohjalta ihan asiaa, että tietenkin lippujen hintaa tulisi tarkistaa.
Muuten jutusta sai sen kuvan, että yleensäkin Kivistä nyppii yksi sun toinenkin asia. Olisiko hän sitten halunnut taas työllistää itseään ensi kesänä Oulussa, mene ja tiedä.

Jutussa tituleerattiin Kivinen ohjaajaksi. Sitähän hän ei missään nimessä ole, vaan ammatiltaan pelkästään näyttelijä joka on saanut ohjata Oulussa kesäteatteria.

Äänestä
  • muistaakseni Kivinen oli jotensakin sitä mieltä että Toppila tarvitsisi muuta kuin amatöörinäyttelijöiden esityksiä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kriitikko-ko-kö!? kirjoitti:

Hei.
Muistaako kukaan missä Kalevan numerossa oli Mikko kivisen henkilöhaastattelu, jossa hän kuulemma kritisoi huonoksi Raahen pekkateatterin nummisuutarit esitystä? =O Kiinnostaisi, onko perää vai huhupuhetta kateellisilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu