9.03.07 lohjan Lohessa. Luvassa on varmasti kunnon lavashow ja roimaa rakendraulia 70-luvun tapaan. Kaikki Ronski gang fanit rokkaamaan sinne. Minä olen löytänyt Ronski Gangin vasta hiljattain. Tuntuu että bändi on ennennäkemättömässä vedossa. Ennen ei oikeen uponnut mutta nykyään kuuluu top 3n joukkoon. Do the shake!
RG keikalla
15
1217
Vastaukset
- Y-Savo
Jep kova bändi, kunnon rokettia.
- Jäkä
Jees. Sinne ois päästävä. Mutta oman tytön ristiäisiä ei oikein voi jättää väliin. Täytyy valua sitten stadin keikalle kunhan tänne pääsevät. Toisaalta tuo Lohi on aika hyvä keikka mesta. Kunnon fiilis ja porukka ei ole niin justiinsa niinkuin muissa paikoissa. Rok rok rok!
- Seppo Haapanen
Jees ja Ronski Gangillä on kotisivujenperusteella www.ronskigang.com keikkoja myös:
10.5.2007 Helsinki, On the Rocks
5.10.2007 Pohja, Billnäs, Iso Paja
6.10.2007 Loviisa, Hotelli Zilton
Itse meinaan mennä diggailemaan bändiä Rocksiin. On kuulemma näkemisen arvoisessa kunnossa!- rgrgrgrg
niin onhan niitä Eput yms... miks täällä mainostetaan vain RG;tä
Niin se Remu on aivan paska... RG;n mielestä - Sakke Kellonen
rgrgrgrg kirjoitti:
niin onhan niitä Eput yms... miks täällä mainostetaan vain RG;tä
Niin se Remu on aivan paska... RG;n mielestäEi se Remu mikään paska ole. Turha sitä on lähteä vertailemaan. Mutta niin se vaan on että Ronski Gang on helvetin hyvässä vedossa nyt. Ja täytyy sanoa että itse Hurriganes on parhaat päivänsä nähnyt. Mutta kumpikin vetää tyylillään...
- JamaN
Sakke Kellonen kirjoitti:
Ei se Remu mikään paska ole. Turha sitä on lähteä vertailemaan. Mutta niin se vaan on että Ronski Gang on helvetin hyvässä vedossa nyt. Ja täytyy sanoa että itse Hurriganes on parhaat päivänsä nähnyt. Mutta kumpikin vetää tyylillään...
Rocksiin ainakin. Näkemisen arvoinen bändi!
- Shaka58
JamaN kirjoitti:
Rocksiin ainakin. Näkemisen arvoinen bändi!
Onko joku lähdössä helsingistä Lohjalle tänään Ronski Gangin keikalle? Vois järkätä joku yhteiskyytisysteemi.
Lohi on aika hyvä keikkamesta kyllä mutta artisteja ne ei osaa pahemmin mainostella missään. Se puoli on huonommin järkätty. Siellä on jokatapauksessa hyvä meno ja ainakin nyt kun RG rokkaa siellä tänään! SHAKE... - sold out
Shaka58 kirjoitti:
Onko joku lähdössä helsingistä Lohjalle tänään Ronski Gangin keikalle? Vois järkätä joku yhteiskyytisysteemi.
Lohi on aika hyvä keikkamesta kyllä mutta artisteja ne ei osaa pahemmin mainostella missään. Se puoli on huonommin järkätty. Siellä on jokatapauksessa hyvä meno ja ainakin nyt kun RG rokkaa siellä tänään! SHAKE...tuu ronski turkuun päin keikalle tuun kattoon.on here we come ja nigth attackit ja kaikki muutkin vinyylinä ei muutako cd:einä nekin.
ei se remukaan paska oo, se oon vaan kuningas ja joillekin kuningas on aina paska - Miki
sold out kirjoitti:
tuu ronski turkuun päin keikalle tuun kattoon.on here we come ja nigth attackit ja kaikki muutkin vinyylinä ei muutako cd:einä nekin.
ei se remukaan paska oo, se oon vaan kuningas ja joillekin kuningas on aina paskaRONSKI IS THE KING! Uskomaton meno oli eilen keikalla. Tupa täynnä ja porukka satasella mukana. Uskomaton livebändi. Kovassa vedossa.
- Shakashaka
Miki kirjoitti:
RONSKI IS THE KING! Uskomaton meno oli eilen keikalla. Tupa täynnä ja porukka satasella mukana. Uskomaton livebändi. Kovassa vedossa.
Oli upea keikka taas Ronskin pojilla. Vaikka Ganes fani olen myöskin niin täytyy vaan ihmetellä miten Ronskit jaksaa vetää edelleenkin tuollaisella energialla lavashouta. Upea bändi. Ilo korvalle. Toimii kyllä 100 kertaa paremmin keikoilla kuin levyllä.
- Mara rocks
Shakashaka kirjoitti:
Oli upea keikka taas Ronskin pojilla. Vaikka Ganes fani olen myöskin niin täytyy vaan ihmetellä miten Ronskit jaksaa vetää edelleenkin tuollaisella energialla lavashouta. Upea bändi. Ilo korvalle. Toimii kyllä 100 kertaa paremmin keikoilla kuin levyllä.
LAITTOI SUKAT PYÖRIMÄÄN TAAS JALASSA. USKOMATON KARISMA JA MEININKI. TÄTÄ VOI SANOA LOISTAVAKSI MUSIIKIKSI JA VIELÄ KOTIMAISTA. AIAIAI... DO THE SHAKE!!!!
- Sheikkiremu
Kyllä oli Remu Gang kova. Mikä meno ja SHAKE all Over. Tämä RG on nähtävä. Shake shake shake!
- Haba59
Ronskin pojat vetivät kovan keikan mutta niin oli hieno meiniki virgin oilissakin. Upea keikka.
- Pasi
Haba59 kirjoitti:
Ronskin pojat vetivät kovan keikan mutta niin oli hieno meiniki virgin oilissakin. Upea keikka.
Yksi suomalaisen rokin uranuurtajista Ganesin kanssa. Ja upeasti vetää edelleenkin!
- Kimmo L
Pasi kirjoitti:
Yksi suomalaisen rokin uranuurtajista Ganesin kanssa. Ja upeasti vetää edelleenkin!
Lohessa oli jengiä eri puolelta suomea ja paikka oli tupatentäynnä. Hieno fiilis ja mahtava saundi bändillä. Hyvän musiikin puolesta!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910301Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016275Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066133Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088