Mistä perkeleestä YLE repäisi tällaisen selostajan Sapporon kisoihin???? Eipä Jussi raukalla ole minkäänlaista hajua hiihdosta, höpöttää kokoajan ihan puuta heinää. Jussi pistää mitalit jo jakoon ennen kuin ollaan edetty edes puolimatkaan.
Ei helv......
6
560
Vastaukset
- voittajan
hyvissä ajoin...kyllä Bubi on saanut hyvän jatkajan, iyseään paremman.
- missikisojen voittajan
etukäteen.
- toinen lapsus
oli tuo että "lumisade näyttää laantuneen" kun kamerakulma vaan oli sellainen missä se sade ei vähään aikaan näkynyt. Tosi asiassa pyrytti pirusti.
- Pitopohja
Jussi on Bubin oppipoika eikä ole pudonnut kauaksi puusta. Bubi sellainen vihoviimeinen spekuloija, analysoija ja etukäteispalkintojen jakaja, ettei paremmasta väliä. Bubi ei ole vielä tajunnut, että meillä katsojillakin on silmät ja aivot.
Koko ajan saa olla korjaamassa niiden virheitä. Parempi olisi jos niitä häiriöitä ääniyhteyteen tulisi lisää eikä selostusta kuuluisi. Tosin voihan töllön aina panna mutelle ellei paikalla ole muita katsojia.
- se Bubin kaveri
on täys 0. Ei mitään tajua hiihdosta, mutta jälki-
viisautta löytyy !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 29411506
- 1447106
- 1045902
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa425239- 524351
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta304179On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323581- 613574
- 813167
Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223105