Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Neitsyys

Olen 16 vuotta vanha tytteli ja neitsyt. Seurustellut olen jonkun verran ja kaksi kertaa vakavemmalla pohjalla, emme kuitenkaan ole edenneet pussailua pidemmälle koska haluan menettää neitsyyteni pojalle, joka aidosti rakastaa ja minusta hetki on oikea. Nyt olen löytänyt mitä ihanimman pojan ja tiedän hänen olevan kokenut. Olen tyydyttänyt itseäni sormilla ja se ei ole tuottanut lainkaan kipua. Onko immenkalvoni jo revennyt? Haluaisin edetä tässä suhteessa pidemmälle ja harrastaa pojan kanssa seksiä. Minua jännittää miten hän reagoi kun kuulee että olen ihan koskematon. Lemppaako hän minut heti ?
163735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei sulla oo mitään hätää sen suhteen että poika jättäis sut sen takia koska oot neitsyt! En käsitä mikä ihmeen pelko siitä on alkanu kiertää että poika jättää jos on neitsyt. Pikemminkin se on vaan bonusta että saa sen kunnian olla se ensimmäinen sun kanssa! Ja tosiaan jos tuntuu siltä et oot valmis kokeilemaan seksiä niin ei kai siinä muuta, muistakaa ehkäisy ;) Ei poika neitsyt asiaa huonona ota! Tsemii.

poika17v

Äänestä

Voithan kysyä siltä pojalta: "Olen neitsyt, lemppaatko mut?"
No, totta puhuen, jos poika on rakkautesi ja rakastelusi arvoinen, hän arvostaa neitsyyttäsi ja on tavallistakin hellempi sinulle. Joten ei mitään huolta.

Äänestä
  • Kiitos vastauksista ja mielipiteistä. Mitenkäs sitten on sen immenkalvon laita, onko se jo revennyt itsetyydytyksessä? Sisään olen laittanut kokonaan kaksi sormea..

    Äänestä

Njaaha, en usko että immenkalvosi on revenny. Kaikilla asia toimii erilailla mutta useimmiten vuodat hieman verta tai voit tuntea pientä kipua. Nämä kaikki riippuu ihmisestä sekä kuinka rentoutunut olet. Mitä rennompi ja kostuneempi olet, sitä vähemmän mikään tulee sattumaan. Sormen työntäminen on eri asia kuin saada penis sisälleen. Omalta kohdalta ensimmäinen kerta oli ihan ok kokemus, olin äärimmäisen kiihottunut eikä se sattunut kuin hieman, vertakin tuli vähän. Jatkossa seksistä tulee parempaa ja varsinkin vakikumppanin kanssa, opitte hyväilemään toisianne ja tuottamaan nautintoa enemmän.

Äänestä
  • siis miten syvällä immenkalvo suunnilleen on? jos on ollut sisässä jotain 10 cm pidempää niin se on sit vissiin jo repeytynyt?
    kuulin et se voi repeytyy ihan itsestään jos esim harrastaa paljon urheilua tms...

    Äänestä

  • anskuuuuu kirjoitti:

    siis miten syvällä immenkalvo suunnilleen on? jos on ollut sisässä jotain 10 cm pidempää niin se on sit vissiin jo repeytynyt?
    kuulin et se voi repeytyy ihan itsestään jos esim harrastaa paljon urheilua tms...

    Immenkalvo sijaitsee emättimen suulla. Ei siis sisällä.

    Äänestä

  • anatoomikko kirjoitti:

    Immenkalvo sijaitsee emättimen suulla. Ei siis sisällä.

    Tutkipa alapääsi tarkkaan niin näet, onko kalvo ehjä vai repeytynyt. Voi se olla jo melko tarkkaan surkastunutkin, jos on pitkän aikaa sitten revennyt.

    Äänestä

liikaa miettiä..

mä olen vienyt yhdeltä naiselta neitsyyden..

ei tullu verta, enkä huomanu mitään erikoista.
pillu tuntui ehkä löysimmältä mitä olen kohdannut.

vuosia jälkeenpäin sain tietää et nainen oli neitsyt...

hän oli erittäin kiihottunut, et kyl se vaikuttaa ehkä eniten..

ekakertalaiset usein jännittää ja ei kiihotu syvällisesti ja jos viel urheilullinen muodokas/lihaksikas perse (usein luonnostaan tiukimpia) ni en ihmettelis et hieman kirpasis ja vois tippa verta tulla.

tiedän yhen heppatytön, jolla oli niin tiukka et ei seksi oikein onnistunu kunnolla, ku jompaa kumpaa sattu.

muodokas timmi peppu--->tiukka pillu

Äänestä
  • "pillu tuntui ehkä löysimmältä mitä olen kohdannut."
    just ehkä vain olit itse liian pieni munainen sille :D

    Äänestä

  • ----- kirjoitti:

    "pillu tuntui ehkä löysimmältä mitä olen kohdannut."
    just ehkä vain olit itse liian pieni munainen sille :D

    juuri kuten mainitsit "sille"

    Äänestä

Sehän vain kiihottaa, jos tyttö on neitsyt. Aluksi tyttö on (tietysti) hieman ujo, mutta jos poika
osaa hommansa on upea tunne kun tyttö alkaa
päästä sisälle seksin saloihin ja vonkuu lisää :)

Äänestä

Kerroin asiasta hänelle ja hän sanoi ettei ole korkkausihmisiä, kehotti menettämään neitsyyden jollekkin muulle ja sitten voidaan jatkaa .. kuinka halpana hän mua oikein pitää? :o

Äänestä
  • No ei kyllä tuommoisen kanssa kannata ollakaan tekemisissä. Ei ole korkkausihmisiä, ei hyvänen aika. Kai se pitää sua jonain esineenä. Suutuitko edes hänelle hänen kommentistaan?

    Äänestä

  • mies---- kirjoitti:

    No ei kyllä tuommoisen kanssa kannata ollakaan tekemisissä. Ei ole korkkausihmisiä, ei hyvänen aika. Kai se pitää sua jonain esineenä. Suutuitko edes hänelle hänen kommentistaan?

    Suutuin - ja toden teolla. Tämä vain nostaa kynnystäni kertoa neitsyydestäni enää kellekkään, edes seuraavalle seurustelukumppanille..

    Äänestä

Sinulla on väärä käsitys miehistä, jos kuvittelet, että he lemppaavat neitsyen. Asia on juuri päinvastoin. Miehet haluavat neitsyitä, muita he eivät pohjimmiltaan haluaisikaan. He haluavat naisen, joka on vain heidän.

Itselläni on ollut jo niin monta miestä, etteivät miehet enää pidä minua vakavastiotettavana. Se on surullista. Minusta kokemus näkyy kaikessa, vaikken sanoisikaan, kuinka monen kanssa olen ollut. Ei sitä kukaan arvosta, se on kulttuurissamme edelleen häpeällistä.

Immenkalvolla ei ole neitsyyden kanssa kulttuurissamme juuri mitään merkitystä. Neitsyys on henkistä. Immenkalvo voi puhjeta masturboinnin tai tamponien käytön yhteydessä, tai se voi puhjeta muutenkin ihan vain omia aikojaan. Sanoisin jopa, että 14-vuotiaana raiskattu tyttö on edelleen neitsyt, vaikka hänen immenkalvonsa onkin puhjennut. Hän olisi neitsyt, ellei olisi joutunut väkivallanteon uhriksi.

Itselläni ei ainakaan immenkalvo revennyt ennen kuin yhdynnässä, vaikka olin masturboinut paljon ja useammallakin sormella.

Äänestä

Luin nyt vasta myöhemmät viestisi. Tämä poika on idiootti eikä hän rakasta sinua. Hän on kiinnostunut vain sukuelimestäsi, ei sinusta ihmisenä. Hän ei todellakaan ole "mitä ihanin poika" niin kuin viestissäsi kuvailit. Hän on täysi dorka!

Ensimmäinen neuvoni tämän pojan suhteen on tässä: älä ota häneen mitään yhteyttä, älä tapaa häntä. Jos hän soittelee perääsi, vaihda puhelinnumeroa.

Mitäpä jos odottaisit kaikessa rauhassa, että joku mukava poika löytää sinut? Joku sellainen, jonka ensimmäinen ajatus ei ole seksi vaan sinä? Jos et kerro neitsyydestäsi tulevalle seksikumppanillesi, olet epärehellinen. Lisäksi ensimmäinen kertasi voi olla ihan kauhea, jos toinen ei osaa yhtään varoa.

Jo kirjeesi perusteella vaikutat sen verran nuorelta (sanon tämän ihan vain kaikella ystävyydellä), ettet ole sukupuolielämän aloittamiseen vielä edes kypsä. Sinulla on koko loppuelämä aikaa. Minä olin 18-vuotias neitsyyteni menettäessäni ja olin - kun sitä nykyisin ajattelen - aivan liian nuori ja kypsymätön. Monet ystävistäni ovat olleet 24 tai 25, kuinka kadehdinkaan sitä, että he malttoivat odottaa noin kauan. Monet heistä ovat naimisissa, toisin kuin minä.

Kokemukseni mukaan seksielämän liian varhainen aloittaminen on usein lähtölaukaus epätasapainoiselle ihmissuhde-elämälle. Suhteen lähtökohta on näillä ihmisillä täysin vääristynyt.

Hanki seuraava kirja: Fein & Schneider: Säännöt. Siitä saat hyviä ohjeita tulevien ihmissuhteittesi varalle. Sen saa esim. nettikirjakaupasta www.akateeminen.com.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiettämätön kirjoitti:

Olen 16 vuotta vanha tytteli ja neitsyt. Seurustellut olen jonkun verran ja kaksi kertaa vakavemmalla pohjalla, emme kuitenkaan ole edenneet pussailua pidemmälle koska haluan menettää neitsyyteni pojalle, joka aidosti rakastaa ja minusta hetki on oikea. Nyt olen löytänyt mitä ihanimman pojan ja tiedän hänen olevan kokenut. Olen tyydyttänyt itseäni sormilla ja se ei ole tuottanut lainkaan kipua. Onko immenkalvoni jo revennyt? Haluaisin edetä tässä suhteessa pidemmälle ja harrastaa pojan kanssa seksiä. Minua jännittää miten hän reagoi kun kuulee että olen ihan koskematon. Lemppaako hän minut heti ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu