Olen tässä miettinyt niinkin erikoista asianhaaraa että jos miehellä on "hieman ohuempi" ja mies on laiha... niin jos mies lihoisi 5-10 kg paksuneeko "se" vai onko se aina samankokoinen?? Onko esimerkiksi siinä rasvakudosta, lihasta, jännettä, nestettä tai muuta joka voi suurentua samalla kuin miehenkin koko. Osaako joku viisas spekuloida tätä. :)) Järjen mukan se olisi samankokoinen, mutta eihän sitä naisena tiedä noista... Entä onko peniksenkehittäjillä taas vaikutusta paksuuteen?
Ohuempi /paksumpi?
mietteliäs nainen
51006
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
lihominen on tulee helpoiten paksuluisille ja huonoihin ravintotottumuksiin olevile ihmiselle. lihomisen seurauksena on hormonitason lasku joka ei ainakaan penistä kasvata. ja seisokkiakin vain heikentää. kyl terveet elämäntavat näkyvät myös sänkypuolella. alhainen kolesteroli ja lihaksikkuus tuo seksuaalista virettä. rasvaa ei tietääkseni kerry kulliin vaikka ois todella lihava, tähän vois vastata joku. peniksen kehittäjä tuo nestettä esinahan alle muutamaksi tunniksi mutta rustoa ei kasvata. heti penispumpun käytön jälkeen kulli saattaa olla hivenen hervoton ja hermotus ei toimi niin hyvin. eli - nolla
Myönnän että "hölömö" tässä asiassa olenkin. =) Tarkoitin lähinnä alipainoisen miehen 5-10 kg lihomista spekulaationa. Mutta kuten totesit, lihominen ei auta, vaan terveet elämäntavat ihan noin muuten. Kiitos vastauksesta!
valitettavasti, ei ainakaan minua.
Ja kyllä, koolla on väliä. (min, 14 ja ylöspäin)
Sen perusteella että olen joskus ollut vieläkin hoikempi niin voisi sanoa ettei kullin paksuus muutu painon mukana. Pituudesta sensijaan katoaa melko helposti senttikin jos vatsaan tulee rasvakerrosta. Tietenkin kullin pituus pysyy samana mutta kulli jää rasvakerroksen alle. Kaikkein pahinta on varmaan vatsakkailla miehillä koska iso maha voi viedä pituudesta suurimman osan. Tästä varmaan johtuu se käsitys että tanakalla olisi paksu kulli. Lyhyempi kulli vain näyttää paksummalta verrattuna hoikan miehen kokonaan näkyvään kulliin verrattuna.
Painon kasvuun liittyy yleensä myös huono kunto ja erektiovaikeudet. Lihava mies on siis pienempikullinen ja erektio-ongelmainen jonka takia ei ole ihme että lihava mies ei ole syystäkään naisten suosiossa.
Kyllä se kalun koko miehen itsetunnollekin sen verta iso asia on että jos lihominen suurentaisi myös kalua niin maailmassa olis paljon lihavia miehiä :). se on vähän sama kuin eihän nenä ja korvatkaan paisu jos ihminen lihoo, se rasva kertyy ihan muihin paikkoihin. Asianhan voi ilmaista myös toisinpäin. Vaikuttaako lihominen naisen pimpukan kokoon, eipä taida vaikuttaa.