Euroviisuihin
Hyvä suomi ja Euroviisu järjestäjät olen 100% samaa mieltä
Nyt ei viisuilla usassa Israel
Israel sai porttikiellon Suomen
8
496
Vastaukset
- SOKRATES
Keskenänne
- ryhtynyt,
käyttämään aineita? Yhä sekavampaa! "Keskenänne" kun on yksi viesti.... Asiasi ovat pahasti vinksallaan.
oikein.
- Late Lapista
Se on täällä lipposkroadiassa sananvapaus tällaista, eli se samaa kuin kiinassa, venäjällä ja pohjois koreassa!
- JokuTolkku...
Ymmärrätkö sinä ettei propagandaa ole ennenkään saatu esittää Euroviisuissa. Tuollainen loukkaa Euroviisujen perimmäistä ajatusta rauhanomaisesta kulttuurien välisestä kohtaamisesta. Tässä tapauksessa vielä Israel yrittää propagoida sellaista maata vastaan joka ei ole edustettuna viisuissa, eli joka ei voisi puolustautua vaikka propagandan esittäminen olisikin sallittua. Sananvapaus täällä on; siionistienkin kirjoituksia julkaistaan lehdissämme. Täytyy kuitenkin ymmärtää että Euroviisut eivät ole propagandaviisut. Sellaiset voidaan järjestää sitten erikseen. Israel ja Iran ovat olleet propagandahippasilla hyvän aikaan, mutta ei tarvitse tulla kakkaamaan meidän nurkille. Ei edes valitun kansan.
- oma keksintö.
Suomi kun ei sekoita politiikkaa ja muita harrastuksia keskenään. Ja suomi ei päätä ketkä saa osalllistua kisoihin.
- Phaedra
Israelin osallistumisesta päättää kyllä ihan muut tahot kuin kommari-Suomi ja veikkaan, että Suomen Venäjä/Iran-mielisten komukoitten näkemykset eivät saa niin minkäälaista vastakaikua länsimielisessä Euroopassa.
Kiva nähdä, kun suomalaisia komukoita viedään. - RiiKaa
Uskomatonta että yrittävät meidät sotkea veritöihinsä. Propaganda ei kuulu viisuihin. Siionistipropaganda pitää polkea maan rakoon. Irakista USA ja siionistikätyrinsä tekivät jo helvetin. Nyt yrittävät MEIDÄN viisuihimme tunkea myrkyllisiä viestejään. Kenkää persauksille. Ehkä ensi kerralla ymmärtävät että euroviisut ovat syntyneet rauhan asiaa ajamaan, ei sotapropagandaa kuuluttamaan!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.664871Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2733746Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2903428Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1183305Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie352847Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271778- 1051610
- 1721251
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA871152Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341101