MTV:n rahapelit?

Kuka tietää

MTV:llä,kuin nelosellakin pyörii näitä soitasoitasoita,voit voittaa-rahapelejä.Mutta onko teistä kukaan soittanut ja voittanut?

Tuleeko rahat tilille ja kuka ne rahat maksaa?Onko se joku ulkolainen lafka(en luota),jonka perään on vaikea lähteä soittelemaan ongelmatilanteessa?

3

1040

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäilijä..

      Ensinnäkin, on syytä perehtyä sääntöihin, joita löytyykin teksti-tv:stä kunnioitettavat 30 sivua =) Vastuu on siis käytännössä kokonaan soittajalla...Näillä peleillä rikotaan räikeästi arpajaislakia mutta se on MTV3:n häpeä.

      Mitä tulee palkintoihin, niistä lähtee iso veroprosentti. tätä ei ohjelmassa mainita.

      Uskoisin, että palkinnot maksetaan ihan reilusti. Sen sijaan voittaminen on varmasti ihan arpapeliä, niissä "karsinnoissa" on 3 helppoa kysymystä ja erot marginaalisia, sekunnin sadasosia. Voittajan voi ratkaista siis se, soitatko lanka/matkapuhelimesta ja minkä operaattorin linjat ovat nopeimmat...sekuntien sadasosista puhuttaessa näillä yhteyksillä todellakin on merkitystä.

      • Motti

        Tietääkseni lainvalvojat on aika tiukkoja ko. asioissa ja pelaaminen sentään Tv:ssä on aika näkyvää...luulis että olisivat jo lopettaneet pelit jos ovat laittomia???


    • hymähdys232

      Voitin noissa soittojutuissa kesällä 2005 muutaman satasen (kolmena eri kertana). Sen jälkeen en ole voittanut, en kyllä ole jatkuvasti soitellutkaan ja viimeiseen vuoteen en ole soittanut ollenkaan kun ei enää ole rahaa herunut :P

      En nyt muista oliko se juuri MTV3:n, noitahan taitaa tulla muiltakin kanavilta.

      Tosiaan, voitoista lähtee vero lisäveroprosentin mukaan, eli melkein puolet. Toisekseen papereita saa lähtetellä edes takaisin (haluavat kopion verokortista yms.), mutta kyllä ne rahat tulivat tilille. Huom! Omasta voitostani on siis aikaa, enkä voi tietää ovatko toimintatavat nykyäänkin vielä samat!

      En usko tuon ihan arpajaislain mukaan menevän, sillä arpajaisista perittävä vero ei tietääkseni mene ansiotulojen veroprosentin mukaan (varma en ole, asian voi halutessaan verotoimistosta tarkistaa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      451
      2016
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      157
      1314
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      94
      1193
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      76
      1192
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1147
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      185
      1082
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      793
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      56
      745
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      47
      733
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      674
    Aihe