MTV:n rahapelit?

Kuka tietää

MTV:llä,kuin nelosellakin pyörii näitä soitasoitasoita,voit voittaa-rahapelejä.Mutta onko teistä kukaan soittanut ja voittanut?

Tuleeko rahat tilille ja kuka ne rahat maksaa?Onko se joku ulkolainen lafka(en luota),jonka perään on vaikea lähteä soittelemaan ongelmatilanteessa?

3

1011

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäilijä..

      Ensinnäkin, on syytä perehtyä sääntöihin, joita löytyykin teksti-tv:stä kunnioitettavat 30 sivua =) Vastuu on siis käytännössä kokonaan soittajalla...Näillä peleillä rikotaan räikeästi arpajaislakia mutta se on MTV3:n häpeä.

      Mitä tulee palkintoihin, niistä lähtee iso veroprosentti. tätä ei ohjelmassa mainita.

      Uskoisin, että palkinnot maksetaan ihan reilusti. Sen sijaan voittaminen on varmasti ihan arpapeliä, niissä "karsinnoissa" on 3 helppoa kysymystä ja erot marginaalisia, sekunnin sadasosia. Voittajan voi ratkaista siis se, soitatko lanka/matkapuhelimesta ja minkä operaattorin linjat ovat nopeimmat...sekuntien sadasosista puhuttaessa näillä yhteyksillä todellakin on merkitystä.

      • Motti

        Tietääkseni lainvalvojat on aika tiukkoja ko. asioissa ja pelaaminen sentään Tv:ssä on aika näkyvää...luulis että olisivat jo lopettaneet pelit jos ovat laittomia???


    • hymähdys232

      Voitin noissa soittojutuissa kesällä 2005 muutaman satasen (kolmena eri kertana). Sen jälkeen en ole voittanut, en kyllä ole jatkuvasti soitellutkaan ja viimeiseen vuoteen en ole soittanut ollenkaan kun ei enää ole rahaa herunut :P

      En nyt muista oliko se juuri MTV3:n, noitahan taitaa tulla muiltakin kanavilta.

      Tosiaan, voitoista lähtee vero lisäveroprosentin mukaan, eli melkein puolet. Toisekseen papereita saa lähtetellä edes takaisin (haluavat kopion verokortista yms.), mutta kyllä ne rahat tulivat tilille. Huom! Omasta voitostani on siis aikaa, enkä voi tietää ovatko toimintatavat nykyäänkin vielä samat!

      En usko tuon ihan arpajaislain mukaan menevän, sillä arpajaisista perittävä vero ei tietääkseni mene ansiotulojen veroprosentin mukaan (varma en ole, asian voi halutessaan verotoimistosta tarkistaa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2429
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2360
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2017
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1387
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1233
    Aihe