Leot

normitapaus

Onko tyypillistä että leijonilta ei paljon huomiota heru? He ovat pidättäytyväisiä ja alotteen saa tehä joku muu kuin he? Olen tapaillut leijonaa muutaman kuukauden ja jos hänellä ei ole asiaa niin ei hän myöskään turhaan soittele tai lähetä viestiä. Lisäksi kun tapaamme, olen aina se joka tekee alotteen. Tämä voi johtua myös ujoudesta, mutta olis se mukavaa kun mieskin ottais välillä kainaloon ilman että itse sinne aina tunkisin ensiks tai antais pusun yllättäen...Vai onko leijonat vaan hitaasti lämpeneviä..?

8

1964

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haluan tietää

      Olen törmännyt samanlaiseen tapaukseen. Ei tosiaan ole mikään aloitteellinen ja joskus melkein välinpitämättömän oloinen. Kuitenkin seura tuntuu kelpaavan ym mutta ei koskaan hänen aloitteestaan, ainakaan suoraan. Ei pitäisi tässä tapauksesssa olle edes ujoudesta kyse. On myös aika suorasanainen siinä tpauksessa jos haluaa olla rauhassa. Olemme myös tapailleet pari kuukautta mutta seurustelusta ei (vielä) ole kyse. Mittaileeko hän kiinnostustani vai onko hän itsestään tai minusta epävarma. Vai ei vaan halua enempää?

      • leo18

        niin siis mullakin aivan samanlainen tapaus mutta henkilö josta mä puhun on neitsyt...ono nää teijän leijonat heinäkuun vai elokuun leijonia??


    • Jousileijona

      Ainakin itse olen varovainen alussa. Se ei ole ujoutta vaan ihan realistista "katsotaan nyt"-asennetta. En osta sikaa säkissä.

      Muutenkin paljastan tunteita enemmänkin teoin kuin sanoin ja arvostan sitä toisinkin päin.

      Varsinainen lepertely ei ihan heti onnistu.

    • nimittäin...

      Tuo on aivan utopistista, minusta leijonilta heruu huomiota kyllä ja paljon! Itse olen leijona, ja samoin on poikaystäväni, ja kyllä huomioidaan toisiamme paljon, joskus aivan "turhaankin".:)
      Ihan pakko sanoa, että jos leijona ei huomioi sinua niin sitten suhteenne ei ole oikealla pohjalla...:)

      • ja halailu

        Myös minä saan Leijona-mieheltäni paljon halauksia ja suudelmia sekä kosketuksia.

        Vaikka suhde on ns. tuore, eli vain muutaman kuukauden ikäinen. Mutta tunteiden osoituksia kyllä heruu ja paljon, vaikka muuten onkin sovittu että katsotaan nyt mihin mennään ja tuleeko meistä mitään.


      • vaakaiNen
        ja halailu kirjoitti:

        Myös minä saan Leijona-mieheltäni paljon halauksia ja suudelmia sekä kosketuksia.

        Vaikka suhde on ns. tuore, eli vain muutaman kuukauden ikäinen. Mutta tunteiden osoituksia kyllä heruu ja paljon, vaikka muuten onkin sovittu että katsotaan nyt mihin mennään ja tuleeko meistä mitään.

        Ihan samanlaisessa tilanteessa elän minäkin tällä hetkellä. Leijona-miesystäväni (tuore sellainen) hellii kyllä, on kova pussailemaan jne. Oikeastaan enemmän hellii minua kuin minä häntä.
        Tiedä sitten, miten kauan tuollainen kestää vai onko jatkuvaa laatua eikä ihastus laannukaan "ihan heti". Sitä ihmettelen leijonamiehessä, että sanoi "ettei tiedä, miksi vaimo halusi eroa ts. heittäytyi uskottomaksi". Eikö leijona olekaan sellainen puhelias ja avoin luonne?? Leijonamerkkiset ystävättäreni ovat aika analyyttisiä ja syvällisiä.


    • meni muista syistä pieleen

      meillä orastava suhde, niin sanoisin Leijona-miehen olevan lempeä ja kehräävä, kun hänelle osoittaa huomiota ja hellyyttä itsekin.
      Olen itse Kaksonen ja saatan vaikuttaa päälle päin 'viileältä', jos minua ei vaivaudu opettelemaan tuntemaan pintaa syvemmältä. Juuri Leijonien kanssa tuo syvyys on tullut esiin ja saamme toisistamme parhaat, mutta myös valitettavasti ne huonommat piirteet esiin.
      Omasta kokemuksesta Leijona ja Kaksonen siis sopivat yhteen; tämän sanon silläkin uhalla, että olin aviossa Leijonan kanssa ja liitto päättyi myöhemmin eroon. Tämä lyhyt romanssini kaatui kumma kyllä siihen, että minulla on kaksi lasta ja miehellä ei omia lapsia - sanoi kokevansa jonkinasteista ahdistusta uusperhe-ajatuksesta... liekö koko totuus, vai jotakin muuta? Epäilen sinänsä, että ehkä ei vaan tunteet riittäneet. Mutta: kaunis kokemus :)

    • ole tyypillistä

      Jos leijonalla on oikeita tunteita, ne kestää ja vain syvenevät suhteen vanhetessa.
      Itellä oli yli 20v liitto ...:sen kanssa ja kyllä minä olin meistä se, joka jaksoi osoittaa niitä tunteita viimeiseen asti, kunnes ... petti.
      sitten loppui tunteet.

      Nyt uusi suhde ja edelleen osoitan meillä niitä tunteita, kosketuksia, suudelmia, ne kuuluvat arkeen.
      E ole kyllä sulla tyypillinen leijona ollenkaan.
      Osoitatko itse tunteesi, jos leijona kokee jotain muuta? Ehkä hän odottaa aloitetta sinulta.
      Toki luonne vaikuttaa tosi paljon asiaan. Mut kyllä leijona on yleensä se, joka 'käy päälle'.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      105
      2290
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      41
      1564
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1114
    4. 105
      1064
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1058
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      876
    7. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      52
      865
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      81
      791
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      787
    10. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      774
    11. 54
      761
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      749
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      40
      686
    14. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      658
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      31
      587
    16. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      527
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      525
    18. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      500
    19. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      30
      492
    20. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      26
      478
    Aihe