Lipponen saa...

jäädä nyt viettämään eläkepäiviä. Hänen aikansa on todellakin ohi. 8 vuotta on saanut huseerata ja nyt on aika jäädä kotiin hoitamaan lapsia. Kotona Paavosta on enemmän iloa ja hyötyä, kun tämän maan johdossa. Annetaan muiden yrittää välillä, jos Kepun meno ei miellytä, niin 4 v:n päästä voidaan taas veturia vaihtaa.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Annetaan muiden yrittää välillä.
Mitä ihmeen järkeä on vuoron perään marista, kuinka huonoja johtajia meillä on, ja kuitenkin äänestää aina sama kaarti yhä uudelleen tekemään vuoron perään virheitä.

Miksi vaihtaa veturia vasta 4 vuoden kuluttua, kun sen voi tehdä jo nyt: koko eduskunta uusiin puihin! Ei ainakaan huonompaan voida päätyä.
Lisäarvona saattaisi kansan tahto tulla paremmin kuulluksi, kun olisi malli poliittisen vastuun realisoitumisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anneli kirjoitti:

jäädä nyt viettämään eläkepäiviä. Hänen aikansa on todellakin ohi. 8 vuotta on saanut huseerata ja nyt on aika jäädä kotiin hoitamaan lapsia. Kotona Paavosta on enemmän iloa ja hyötyä, kun tämän maan johdossa. Annetaan muiden yrittää välillä, jos Kepun meno ei miellytä, niin 4 v:n päästä voidaan taas veturia vaihtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu