Onneksi olkoon jukurit te ansaitsitte finaali paikan,ja minä vaikka olenkin tuto fani niin raahaudun seuraavaksi hallille sitten kun LEHKONEN ei enää valmenna tutoa 3kertaa kun hyydyttiin ratkaisevassa vaiheesssa,olisi aika jo HEINOSEN klaanin vapauttaa lehkonen päävalmentajan paikalta ja tehdä hänestä vaikka junioripäälikkö kun miehen valmennuskyvyt eivät vain tunnu riittävän missään seurassa loppuun asti,mutta nuorien pelaajien kehittäjänä hän tuntuu olevan hyvä.Joten tsemppiä jukureille loppuotteluun ja onnittelut myös HOKILLE kun tipautitte ne vaasalaiset jatkosta tosi hieno juttu.
onneksi olkoon
............
4254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...onneksi olkoon Hokki ja Jukurit...Eritoten Vaasan kermalimonaatinlillittäjäpojat kokivat talvisodan ihmeen.
Voittakoon se joka sitä eniten haluaa ja kumpi saa hurmoksen päälle.
että Lehkonen lopettaisi TuTon valmennuksen, ei päästäisi näinkään pitkälle! Vika ei ole valmentajissa, vaan pelaajissa, pää ei kestä eikä taidot riitä kovissa peleissä!
Ei uutta sopimusta seuraaville: Kesti, Jokila, Laakso, Salo, Kuokkanen, Törnstörm, Kesseli, Vara, Köhler, Kauppinen ja Virpiö!
Entäpä jos vika on kuitenkin lehkosessa,kun katsot miehen saavutuksia esim.Hifk ja Lukko niin eipä kovin kummoisia ole vai väitätkö että sielläkin oli pelaajamateriaali heikkoa.Kyllä lehkonen on kykynsä näyttänyt ja kevyeksi havaittu mies puhuu äijäkiekosta mutta ne pelit jotka itse näin niin yhtään kunnon taklausta tule mieleen joten kyllä lehkosen joukkueen pelityyli oli aivan muuta kuin mitä mies uhosi ennen kautta .Joten joku toinen peräsimeen niin saataisi tapahtua jotakin positiivista.
Katsomassa vaikka kolmas välierä TuTo-Jukurit kupittaalla, niin olisit nähnyt TuTolta kunnon taklauksia!