Hei kaikki te lapsentekoiässä olevat osteoporoosilääkkeen syöjät! Onko teitä varoiteltu mahdollisesta "karenssista" koskien lääkkeen ottamista ja lapsihaaveita? Olen saanut tässä parin päivän sisään todella ristiriitaista tietoa siitä, joudunko odottamaan lapsihaaveeni kanssa pitkäänkin lääkkeen lopettamisen jälkeen. Väläytelty jopa 6-12 kk karenssiaikaa. Miten teillä, minkälaista tietoa olette saaneet lääkäriltänne?
Mites lääkkeen turva-aika?
Soilisanna
1
676
Vastaukset
- se kyllä tietää
ei kannata uskoo muiden kommentteihin sillä osteoporoosilääkkeitäkin on paljon erilaisia, muutenkin lääkäri on asiantuntija. Jos ei halua CP-vammaista niin kannattaa pelata varman päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1164765Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834489Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171922- 4031701
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61199Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3711185- 741110
- 741055
- 92988