Onkos toi Moskovitsi sanonut, että kaikkien pitäis äänestää demareita, jotta Lipponen saatais pääministeriksi ja voitas jatkaa samalla hallituspohjalla kuin tähänkin asti ?
Joo äänestäkää vaan kokoomuslaiset demareita niin saadaan taas yksi turha puolue pois eduskunnasta. Halonenhan on teidänkin aikaan saama pressa.
Joo äänestäkää vaan kokoomuslaiset demareita niin saadaan taas yksi turha puolue pois eduskunnasta. Halonenhan on teidänkin aikaan saama pressa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pressan vaalien loppupelissä oli tilanne, jossa vastakkain oli kaksi pahaa, joista piti valita pienempi.
Vain äänestämällä SDP:n ehdokasta pystyttiin estämään vielä karmeampi vaihtoehto: Esko Aho.
Nyt ollaan valitettavasti tässä tilanteessa.
Vain äänestämällä näissä vaaleissa oikein, pystytään rikkomaan värisuora, joka on työntämässä meitä syöksykierteeseen.
....jäsenensä äänestämään Tarja Halosta. Määrääkö AY-liike jälleen näissä vaaleissa jäsenensä äänestämään SAK:n edustajat eduskuntaan. Alku tuntuu siltä:
SAK:n VAALIJULISTE:
ÄÄNESTÄ, TAI KÄY HUONOSTI.
Siis jäsenen, joka ei äänestä SAK:n pamppuja?!
Hehän pystyvät laskemaan paikallisesti, montako ääntä heidän ehdokkaansa sai ja montako piti saada- Seuraa työpaikka terrorismia ja poikotointia niille, jotka eivät totelleet annettuja määräyksiä. Tämäkö on demarien ja SAK:n demokraattista vaalivapautta, jonka SUOMEN PERUSTUSLAKI kansalaisilleen suo?
On lapsellista suunsoittoa Esko Ahosta.
Esko Aho ei herrasmiehenä ja todellisena politiikkona puuttunut SAK:n ja demarien määräämään jäsentensä äänestyskäskyyn, äänestää Tarja Halosta, vaikka olisi voinut tehdä siitä valtakunnallisen oikeusprosessin.
Nyt sitten on demarien ja AY-liikkeen aikaansaama "presidentti":
-kirkosta eronnut setalainen,
-rauhankyyhky, Suomen Puolustusvoimien ylipäällikkönä,
-kaikki entiset, hyvät arvot maahanpolkija
-demari, joka ei perustuslaista huolimatta ole eronnut demareista,
-Euroopan mustalaisia maahan kärräämä ns.pakolaisten suosija,
-huumemyönteinen,
-ei ottanut kantaa rikollisuuden kasvuun,
jne. jne. jne.
Että tämmönen "presidentti"!
Ei ole pakko äänestää ? Jos äänestämään mennään ainoastaan siitä syystä, että joku toinen ei sitä ääntä sais niin on sekin aika veikeetä !
Olis sekin hirveetä, että tää sama meno jatkuis vielä 4 seuraavaakin vuotta. Itälästä ei vaan ole haastajaksi, kuten ei aikoinaan ollut Uosukaisestakaan.