Kommunistinen ehdokas voitti
nuorisovaalit Jyväskylässä
19234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mitä tekemistä kommunistien nuorisovaaleilla on eduskuntavaalien kanssa?
Eivät kuulu vaalikeskusteluun, yhtä vähän, jos täällä kirjoitettaisiin Pohjois-Korean, Venäjän, Chilen tai Kuban vaalien nuorisovoittajakommunistista - kun muunlaisia ehdokkaita ei ole.
Rauhoitu kyttyrä - erämaa lähestyy ja eduskuntavaalien Suomen tulos, jossa Suomen Keskusta voitti vaalit murskaavasti.
nuorisovaaleista, eivät vaan uskaltaneet kertoa totuutta voittajasta. Jyväskylässä nuoriso kannattaa kommunisteja. Siihen on hyvä syy, olot ovat huonommat kuin Venäjällä ennen vallankumousta.
Tieks sää, käyttikö ne Jyväskylässä väkivaltaa tuon voiton saamiseksi, kuten kommunistien puolueohjelmassa sanotaan:
Kaadettava nykyinen talousjärjestelmä väkivaltaisesti, tarvittaessa aseellisesti.
työttömiä estetään töitä etsimästä ja lisääntymästä pakottamalla heidät töihin niin pienellä palkalla ettei siitä riitä mihinkään, työmarkkinatuella, vaikka se maksaa monta tonnia kuussa nuppia kohti valtiolle eikä työ ole edes tuottavaa, samoilla rahoilla kaikki työttömät voitaisiin siirtää sinne missä töitä on, vaikka sitten tuhannen kilsan päähän - kuten kommunistinen kiina tekee.
Älä lässytä täällä paskaa. Kuka on estänyt työttömiä hakemasta työtä? Nämä kun eivät ota vastaan minkäänlaista työtä mistään, koska makailu kapakoissa ja bingohalleissa on huomattavasti mukavampaa kuin työssä käyminen ja tulot ovat kuitenkin samat.
Koskahan veronmaksajien pinna katkeaa näiden sosiaalipummien kanssa ja alkaa tapahtua?
Töitä kyllä haetaan ja tehdään, mutta HARMAATA, laitonta työtä. Kaiken lisäksi!
Jos nyt olisit tuossa edessä, lähtisit kuule samantien siitä puhumasta paskaa.
Kerro missä niitä töitä on , kerro tai vittu kuule tapa itsesi.
Jos nyt olisit tuossa edessä, lähtisit kuule samantien siitä puhumasta paskaa.
Kerro missä niitä töitä on , kerro tai vittu kuule tapa itsesi.
"tulot ovat kuitenkin samat", haluat siis jakaa halpapalkkatöitä? Tulojen pitää tietysti olla työnteosta isommat kuin työttömänä olemisesta, palkalla pitää tulla toimeen ilman sosiaaleja sun muita tukia, vai oletko eri mieltä?
Näin ne kommunistit osaavat. Ja tälläisiä sitten pitäisi vielä äänestää. Näin kommunistit paljastavat karvansa.
Ei mikään ihme, että ovat tappaneet maailmassa tähän mennessä toistasataa miljoonaa ihmistä levittäessään ideologiaansa.
Edellinen on hyvää mainosta Suvi-Anne Siimekselle. Sellaiset rengit kuin emäntä, sanotaan.
Häpeä kommunisti kirjoitustasi. Kyllähän se tunnetusti tiedetään teidät rupusakiksi, mutta sinä kyllä menet pahnojen pohjimmaiseksi. Lokaan.
Suvi-Anne Siimes ja Hakanen ovat sinunlaisistasi varmasti ylpeitä. Teidän laisissanne se kommunismi pääsee oikein esiin.
Näyttää todelliset kommunismin kasvot.
SAASTA-SAKKIA OLETTE. HÄPEÄKSI SUOMEN KANSALLE.
Työttömyyskorvauksissakin on liika sinunlaisille pummeille ja rivouksien kirjoittelijoille.
Pahan tappaminen ei tee kommunistia kenestäkään.
Vihaat siis kommunistejakin. Mitä ET vihaa ?
Hänkään ei vihannut oman kansan työttömiä nykymalliin.
Todellakin. Hitler oli inhimillinen STALININ rinnalla. STALIN tapatti 55 miljoonaa omaa kansalaistaan ja niiden lisäksi ympäri maailmaa yli 85 miljoonaa ihmistä levittäessään ideologiaansa maailmanvallankumoukseen, jota ei tietenkään koskaan tullut, lukuunottamma Tarja Halosenkin suosimia maita:
Kuuba
Chile
Pohjois-Korea
Kiina
jne.jne
joissa kaikissa maissa hänen on ollut käytävä Arajärvensä kanssa. (Suomen veronmaksajien rahoilla tietenkin).
Eli kuolleista
"Jättäkäämme historiallinen amnesia sikseen ja soveltakaamme nyt Black Bookin ja sen arvostelijoiden metodologiaa koko tarinaan eikä pelkästään sen ideologisesti hyväksyttävään puoliskoon. Vedämme siis sen johtopäätöksen, että demokraattis-kapitalistinen "koe" Intiassa vuodesta 1947 eteenpäin on aiheuttanut enemmän kuolemia kuin kommunismin "valtava, täysin epäonnistunut... koe" koko muussa maailmassa yhteensä koko historiansa aikana vuodesta 1917 eteenpäin. Demokraattinen kapitalismi on aiheuttanut yli sata miljoonaa kuolemaa vuoteen 1979 mennessä ja kymmeniä miljoonia siitä eteenpäin – yksin Intiassa."
Koko juttu löytyy
http://www.rauhanpuolustajat.fi/chomsky/artikkelit/millennial_visions.html
Lue sinäkin KOMMUNISMIN MUSTA KIRJA, JA LOPETA HÖSSÖTYKSESI.
Ei maailmassa riitä edes 200 miljoona tapettua ihmistä kommunismin johdosta.
Tätäkö ideologiaa haluat Suomeen?
Puhdistaahan se työttömiä pois jaloista pyöriskelemistä.
Tappamisen kun KOMMUNISTIT OSAAVAT.
jA KURJUUDEN LUOMISEN.
Onko se hyvä? Puhe oli köyhyydestä ja työttömyydestä, tätäkö ideologiaa haluat Suomeen? Huomaa vaipat..
"Dimed tuo jatkuvasti esiin esimerkkejä siitä, kuinka työläisiä sorretaan, eikä kukaan silti korota ääntään.
Esimerkkinä Ehrenreich mainitsee sen, että liukuhihnalla työskentelevät käyttävät tehtaissa aikuisten vaippoja. Työajalla ei nimittäin saa käydä vessassa!
"Äänettömyys ei suinkaan tarkoita, että työläiset, myyjät ja siivoojat olisivat tyytyväisiä", Ehrenreich sanoo. "Kyse on vain siitä, että turvattomille ihmisille huonokin työpaikka on elintärkeä. Rettelöinti johtaa yleensä potkuihin huolimatta siitä, että järjestäytymisoikeus on laein turvattu."
Köyhänä eläminen on Ehrenreichin mukaan hyvin vaikeaa ja sitä paitsi kallista. Kun pienestä palkasta ei jää mitään säästöön, ei voi maksaa esimerkiksi kuukauden ennakkovuokraa asunnosta. On siis pakko asua kalliimmin motellissa, ellei alennu yömaja-asujaksi."
Koko juttu
http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/juttu_t.asp?id=20020929KU5
Kirjailijan harhakuviin kuului, että hän pystyisi esimerkiksi tarjoilijana elättämään itsensä ja vuokraamaan asunnon ja että rahaa jäisi vielä romuauton bensaan. Todellinen tilanne valkeni nopeasti.
KJ.
http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/juttu_t.asp?id=20020929KU6
Älä yritä vierittää pääasiaa sivuraiteelle. Nyt on Suomen eduskuntavaalit ja kommunistien, (Vasemmistoliiton) pääteema netissä on sivut:
Klikkaa ja kauhistu:
http://www.members.tripod.com/~Hiisi/VERIROIS.HTM
ja
http://www.kolumbus.fi/aquilon/index.htm
NÄIN SUOMESSA VUONNA 2003 EDUSKUNTAVAALEISSA KOMMUNISTIEN VAALITEEMAT.
Mitä tekemistä näillä on köyhien kanssa?