Raumalla oli oikeudessa..

lieventävänä asianhaarana joku nero jäätyään kiinni kannabiksen viljelystä, niin sitä että jänis oli popsinut osan sadosta. Kyllä se on naurunaihe jos mikä! Eilisen Aamulehti kertoo.
2340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinka kyseinen pupu voi? Vai lopetettiinko se eläinlääkärissä viimeisellä piikillä (huom, kaksoismerkitys!) koska on riskinä että kyseinen jänis siirtyy heroiiniin ja alkaa raatelemaan mummoja etuhampaillaan?

Vai kuoliko se syötyään hamppua, alemmalle huomattavasti ihmistä kevyemmälle eläimelle letaali annos lienee ainoastaan muutamia kiloja?!

Äänestä

Laki ei ole kaikille sama.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttänyt.. kirjoitti:

lieventävänä asianhaarana joku nero jäätyään kiinni kannabiksen viljelystä, niin sitä että jänis oli popsinut osan sadosta. Kyllä se on naurunaihe jos mikä! Eilisen Aamulehti kertoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu