Toyota Hiace. Vasen lähivalo pimee,oikea häikäsee. 80n alueella 70ä ja keskellä tietä! 60n alueella samaa nopeutta,keskellä tietä! 40n taajamassa samalla nopeudella,keskellä tietä!
Tämäkö oli se "turvallinen" lakeja noudattava kuljettaja Hiacellaan?? Ja saavutettuani sen taajaman jälkeen,Stop-risteyksestä Hiace paineli pysähtymättä 9-tielle toisen eteen!!!
Näinhän se liikenne tulee turvalliseksi kun ajetaan 80n alueella alinopeutta.
Tämäkö oli se "turvallinen" lakeja noudattava kuljettaja Hiacellaan?? Ja saavutettuani sen taajaman jälkeen,Stop-risteyksestä Hiace paineli pysähtymättä 9-tielle toisen eteen!!!
Näinhän se liikenne tulee turvalliseksi kun ajetaan 80n alueella alinopeutta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
..maailma pelastuu.
Kunhan saadaan vielä SDP:n kaavailemat peltipoliisit lopuillekin päätieosuuksille, tämä Hiace kuski hymyilee, kun kaahasit saadaan vastuuseen ja hitaammin ajo kunniaan!
http://www.intermin.fi/poliisi/home.nsf/pages/B01F3EC9A9D95834C2256BC7002DC935?OpenDocument
Ja pointti on??? Millä polliisi toteaa ylinopeuden.. Jaaha.
Saatte tottua siihen,että kaikki eivät halua
ajaa ylinopeutta.
En silti ole nysväri,vaan otan huomioon mittari-
virheen.Tää on sellainen ikuinen aihe, tällä
palstalla.
Aina kannattaa kiistää ja valittaa niin pitkälle kuin vain voi. Liikennettä ruuhkautetaan, ruuhkautetaan tuomioistuimet.
jossa on 40n rajoitus ja Hiace ajaa samaa nopeutta(70) siitä läpi.
Eli todistit juuri sen mistä kirjoitin. Ylinopeus onkin vaan isoillateillä eikä taajamissa...
Kuka tuollaista ajamista on väittänyt turvalliseksi?
moni jos kysytään. Mutta pointti on se että,täälläkin "huudetaan" ylinopeutta-ajavista pääteillä. Ja siellä ne jotka ajavat noudattamalla rajoituksia,rikkovat jatkuvasti KAIKKIA muita sääntöjä mm taajamissa. Niin kuin edellä kerroin.
Siitä oli nyt kyse,jälleenkerran*rautalanka-malli* Seuratkaa muiden tekemisiä. Eikä pelkästään niitä jotka teidät ohittaa pääteillä.
Eipä tuo nyt oikein mitään todistanut ainakaan siitä, mistä yritit jotain sekavasti selostaa. Ja väite, että pääteillä nopeusrajoituksia noudattavat rikkoisivat kaikkia muita sääntöjä on sen laatuista paskaa ettei sitä löydä edes lietealtaasta.
Kyllä sullon sitte melekoset huolet.
Hanki elämä, kyttä.