50 000 euroo kun pelataan sillee sopivasti.
mikkelistä tuli
7
675
Vastaukset
- mikkelissä
ei ole niin paljon rahaa
- g.lvh.-
oisha se iha kiva jos kalpa hoitelis jukurit 3-0 otteluvoitoin, mut toisaalta haluisin jukurit liigaan...ens kaudel vois ottaa taistoja savon herruudesta! vaik ei se etelä-savo mitää oikeeta savvoo ees oo ;)
mut mut, en tiiä, en ihmettelis jos sopupeliä ois luvassa.- olishan...
se kiva jos kalpa veisi 3-0, harmi vaan kun ottelusarjan voittoon tarvitaan 4 voittoa
- tu.lchj.gu
olishan... kirjoitti:
se kiva jos kalpa veisi 3-0, harmi vaan kun ottelusarjan voittoon tarvitaan 4 voittoa
no voi ku harmi
- voziguu
noni jukurit vähät välitti mestiksen mestaruudesta, mielessä pojilla kalpan kohtaamine, iha järkevästi toisaalta pelattu. mitä sitä "turhaan" itteesä väsyttämää enne kalpa-pelejä.
jukurit ois kiva liigaan mut kalpa vie 4-1 otteluvoitoin ja se yks voitto jukureille tulee siitä ku kalpa ei jaksa nii tosissaa kaikissa peleissä pelata ku ei oo vaaraa tippua.
eka peli kalpalle 12-0, toinen 15-2, kolmas 6-4, neljännen vie jukurit 10-1 ja viides peli katkasee jukureiden onnettoman pyristelyn, siinä tulos kalpalle 25-13. niin, ja siis noi luvut ei oo molareiden torjuntoja vaan maaleja.
ens kaudella kalpa kerää runkosarjassa 70 pistettä ja välttää peränpitäjän paikan, koko ajan parempaan. pleijareissa kalakukkopojat nähdään kahen vuoden päästä, silloin kalpa raivaa runkosarjan sijalta 8 itsensä aina finaalipeleihin ja miten siellä käy, sen tulette näkemään sitten. en halua paljastaa kaikkea etukäteen.
kalpaan tulee muuten ensi kaudelle ainakin viisi kovan luokan peluria, ja he ovat!: hyökkääjät andrei kostitsyn ja sergei samsonov montrealista ja teemu selänne anaheimista sekä puolustajat doug janik tampasta ja ville kymäläinen lekistä.
yritin vongata inisijä sidney crosbya kalpaan mutta ei poika lähtenyt. tarjosin viiden vuoden sopparia ketsupilla ja kylmällä makaroonilla mutta hänellä on jonkinnäköinen allergia ketsupille.
näillä mennään mitä on, säilytä kunniasi kalpa ja näytä jukureille!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Ilves4Evah
Kymäläinen filaan ja veks!
- Koutsitietää
Mitä oon tästä Kymäläisestä kuullu, niin aivan kaamea puukäsi. Jalat ku tukit ja liike on ku arto laatikaisella. Jos lämäriä kerkee lähtee virittää, niin eikai se jouskari edes siniseltä maalille mene. Kalpa pärjäis paremmin, jos ei tämmöstä jätkää ota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1703349Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732151Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii492068- 411971
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 46879