Mua pitkään kiehtoi tämä peppuseksi ja miehen tietämättä harjottelin sitä itekseni dildon kanssa, eka kerta sattu mut sit kun jo osas jatkos rentoutua kunnol ni ei enää sattunu, tuntu tosi hyvältä.
Rohkaisinkin eilen illalla mieleni ja ehdotin asiaa miehelleni, kerroin että olen itekseni jo vähä harkkoja pitänyt.
Oon aina pitänyt häntä tosi vapaamielisenä ja avoimena kokeilemaan kaikkee mut nyt sain kyl haisevan vastalauseen.
Ei suostu edes kertaa kokeilemaan.
Miten te muut ootte saanu kumppaninne puhuttua ympäri vai ovatko olleet valmiita kokeilemaan heti ku ootte ehdottanut?
Ja teille jotka kirjotatte tänne kaikkia pilaviestejä ja haukutte, voisitteko lopettaa...lapsellista touhua.
Ilmiselvästi asia teitäkin kiehtoo kun kerran tätä palstaa luette.
Rohkaisinkin eilen illalla mieleni ja ehdotin asiaa miehelleni, kerroin että olen itekseni jo vähä harkkoja pitänyt.
Oon aina pitänyt häntä tosi vapaamielisenä ja avoimena kokeilemaan kaikkee mut nyt sain kyl haisevan vastalauseen.
Ei suostu edes kertaa kokeilemaan.
Miten te muut ootte saanu kumppaninne puhuttua ympäri vai ovatko olleet valmiita kokeilemaan heti ku ootte ehdottanut?
Ja teille jotka kirjotatte tänne kaikkia pilaviestejä ja haukutte, voisitteko lopettaa...lapsellista touhua.
Ilmiselvästi asia teitäkin kiehtoo kun kerran tätä palstaa luette.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tosimies ei peräpanosta kieltäydy. Jätä moinen nahjus!
Mielestäni parasta mitä nainen voi tarjota on anaalipano takaapäin. Kuinka kukaan voi olla niin umpimielinen että kieltäytyy?
Asia erikseen on jos nainen ehdottaa dildoa miehen perseeseen. Sitä saattaisin miettiä pari kertaa....
Naisen siis pitää alistua kaikkeen, mutta miehen ei... joo-o
Tuohon ongelmaan kun tietäisinkin jonkun yleispätevän vastauksen, niin voisin tehdä monta ihmistä onnellisiksi - miehiä ja naisia!
Itse kuitenkin oman miehesi tunnet paremmin kuin kukaan meistä muista, joten eipä oikein toimivia neuvoja täältä löydy.
Saisitko vedottua miehen kokeilunhaluun, jos pyytäisit edes kerran kokeilemaan, eihän hän voi tietää miltä se tuntuu jos ei ole koskaan edes kokeillut? Jotenkin luulisi ettei se olisi miehen kohdalla niin vaikeaa - eihän siitä hänelle ole haittaa, ei tee kipeää eikä mitään. Jos mies on huolissaan vehkeensä likaantumisesta niin käyttäkää kortsua.
Alkoholi poistaa aina estoja, joten jos vaan miehelle maistuu niin pari paukkua voisi olla avuksi. Ota itsekin, se auttaa myös rentoutumiseen. :) Mutta ei enempää kuin pari!
Voisiko mies ajatella että se tekee sulle kipeää eikä sen takia halua? Tee selväksi että haluat itse kokeilla, ja että luotat siihen että mies kuuntelee sinun ohjeitasi etenemisen suhteen.
Anna miehen miettiä asiaa jonkin aikaa, ota asia uudelleen puheeksi vaikka viikon päästä. Jos sitten olisi jo mieli muuttunut.
Onnea matkaan.
En mä malttanut odottaa viikkoo...mutta saatiinpa juteltua ees jollain lailla tästä asiasta.
Kyllä sillä miehellä riittää kokeilunhalua vaikka mihin mutta ei tähän, se selvis jo aikasemmin.
Vähän kuulemma pelkää satuttavansa mua mutta silti vaiks sanoin että lopetetaan jos sattuu niin ei.
Eikä pelkää kalunsakaan likaantumista...
Taitaa olla asia korvien välissä vaan ja tietty tottahan se on että ei kaikki kaikesta tykkää mutta mistäs sitä kokeilematta tietää.
Mäkin aikoinani luulin että kun annan suuseksiä ni en ikimaailmassa kykene ottamaan spermoja suuhuni ja vielä kaiken lisäks nielemäänki mutta nyt teen sen mielelläni.
Sä Peppu..mies oot muuten mielenkiintoinen tapaus, lähinnä ainoo jolta saa kunnol asiallisia vastauskia. Ihan mielenkiinnosta jos satut tän lukeen ni kiinnostais et minkä ikänen heppu olet?
Oliko sun naises alusta asti kiinnostunut tästä seksin muodosta vai puhuitko ns. ympäri?
Jos haluu tietää jotain anaalista niin peppumies vastaa. Asiallisesti ja perusteellisesti. Taitaa olla takana vuosien treeni kyseisestä touhusta.
Harvassa taitaa olla miehet jotka suhtautuu noin intohimoisesti peppuseksiin kuin herra peppumies.
Minähän olen jo aikuinen mies :) karvan verran yli 40 vuotta. Peppuseksin saloihin mut opetti joskus 80-luvun puolivälissä silloinen tyttöystäväni. Nykyisen naiseni kanssa ei tarvittu ympäripuhumisia, juttu oli jo entuudestaan tuttu.
Kaikki eivät sitä halua vaikka kuinka puhuisi, ja en sitten heiltä sen enempää vongannut, jokaisen oma päätöshän se on, eikä peppuseksi mullekaan mitenkään pakollinen juttu ole. Tosi mukava lisä kumminkin. :)
Eipä tuohon taida mitään poppakonstia olla olemassa. Itse olen vaimoani "suostutellut" pidemmän kaavan mukaan. Eli en ole tehnyt asiasta isoa numeroa, vaan aina silloin tällöin kysäissyt joska häntä kiinnostaisi.
Aluksi häntä ei kiinnostanut, mutta ajankuluessa hän on muuttanut mielipidettään. Teidänkin kannattanee edetä asiassa pieni askel kerrallaan.
Vaikkapa näin: ensin pyydät hän hävilemään peppuasi samalla kun hän antaa sinulle suuseksiä. Siitä on sitten hyvä siirtyä pikkuhiljaa itse peppuräiän hyväilyyn sormella ja vaikka myöhemmin dildolla. Kun miehesi huomaa, miten kovasti nautit siitä, niin hänen mielensä saattaa muuttuakkin ihan täysin.
P.S. Muistattehan huolehtia hygieniasta sekä edetä rauhallisesti.
T: Peppuseksin ystävä, MorCraban
..peppumiehellä on hyvä asenne:) ja mitä pyllyseksiin tulee niin itse sen saamisesta haaveileen(naisen pyllynn). eli jos joku nainen sitä multa pyytäisi niin mielelläni kokeilisin! on vaan vaikea löytää naista joka siihen suostuisi, sekä asiasta kohteliaasti kysyminenkin pelottaa.
Ongelma saattaa olla "korvien välissä". Ajatus "sotkusta" ym saattaa kalvaa miehen mieltä...
Suosittelen kokeilemaan Dildoa tuohon pulmaan. Anna miehesi kokeilla sillä ensin itseäsi B:hen tai sitten otat itse sen käyttöön kun olet esimerkiksi päällä. Kun miehesi huomaa miten nautit kun molemmissa on jotain niin hänen mieli voi muuttua.
Ja kyllä miehesikin huomaa eron kun B:ssä on jotain.
Ja tuosta nauttii molemmat.
kaikki ei vaan tiedä miten hyvältä naisen tiukkaan pyllyyn naiminen on. ehkä miehelläsi on jotain estoja. itse olen monta vastahakoista naista opettanut nauttimaan ja suorastaan vaatimaan pyllyseksiä.
Ooon pahoillani miehesi puolesta, mää olisin kyl heti ollu valmis jos joku muija kysyis noin kauniita!
Itse olen huomannut kun juttelen kavereiden kanssa "kakkoseeen" vetämisestä niin joillakin on selvästi sellainen "homo" kammo eli ei halua antaa sellaista kuvaa että peräreikä kiinnostaa...vaikkakin asia ei homouteen liity niin jollain tavalla mies sitä ajattelee...
Toi on niin totta, omastakin tuttavapiiristä löytyy näitä peppukammoisia. Sitä joko haluaa tai sitten ei, vahvat mielipiteet.
Omat tyttöystävät ovat aluksi jyrkän kielteisiä asiaan, mutta pitkän ajan kuluttua (kuukausia) nekin ovat siihen mieltyneet ja loppujen lopuksi jopa sanoneet, että vedä mua kakkoseen. Siinä on kyllä naisen parhaimpia sanoja. Oma kiinnostus on tainut tulla pornon kautta, ensin kelasin kaikki peppu kohtaukset ja nyt kelataan pillut, toki siihenkin meni vuosia. Piristää seksielämää.