SOOMES INIMESED TAPAVAD TEINE-TEISI KOGU AEG

8734
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Viro on yksi maailman vaarallisimmista maista. Varkaita ja murhaajia pullollaan. Olkaa varovaisia, jos välttämättä on sinne mentävä. Nytkin olivat syöttäneet suomalaisille turisteilla pilaantunutta ruokaa kylpylässä ja kymmeniä ihmisiä sai vakavan ruokamyrkytyksen.

Äänestä
  • Se oli norovirus eli oksennustauti. Sitä on epidemiana myös suomessa tällä hetkellä. Mm. Oulun sairaalassa satakunta sairaana, sekä potilaita että henkilökuntaa.

    Äänestä

  • Se oli noro-virus,laboratoriossa todistettu ja varmasti Suomesta tuotu turistien mukaan koska Suomessa on noro-virus epidemia ollut koko talven. Sairastuneet olivat kaikki suomalaisia, se tarkoita että pisartartuntana sairaus on levinnyt koska kaikki on ollut lähekkäin tekemisissä varmaan keskenään...että näin sitten myrkytysjutuista...hahahaaa!

    Äänestä

  • mopo kirjoitti:

    Se oli noro-virus,laboratoriossa todistettu ja varmasti Suomesta tuotu turistien mukaan koska Suomessa on noro-virus epidemia ollut koko talven. Sairastuneet olivat kaikki suomalaisia, se tarkoita että pisartartuntana sairaus on levinnyt koska kaikki on ollut lähekkäin tekemisissä varmaan keskenään...että näin sitten myrkytysjutuista...hahahaaa!

    Eestiläisten rukapaikkojen hygieniatasoa tarkastellen, täytyy vain ihmetellä ettei epidemioita esiinny useammin.

    Äänestä

  • varsinaista faktaa teille =) ihan on samanlainen ku suomikin. Suomalaiset urpot sais vaan olla vähän varovaisempia änkyräkännissä aamuyöstä.. samoin kun helsingissä..

    Äänestä

  • Kaks vuotta ja syöny joka saatana grillillä ja kertaankaan ei o menny vatsa sekaisin. Eikä ooo ryöstetty. Päin vittuu nä kyl autoilla ajelee mut viimesimmät paloittelijat täällä oli kyl suomalaisia.
    Eestin talouskasvu 10% / vuosi ja mieluiten seuraan tapahtumia paikanpäältä + suomen paskaverotus on paskaa. Tääl saa tienata eikä tarvi elättää jokaista kädenojentelijaa.

    Äänestä

selvitettyä, toisin kuin jotkut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MIKS ??? kirjoitti:

"ILTALEHE" VIIMASED UUDISED:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200702275797691_uu.shtml

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200703015806340_uu.shtml

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200703025810754_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu