tästäs saitte!
LifeStyleSanomat
9
1710
Vastaukset
- tapatoimittaja
Päin näköä
Nimimerkki Elämäntapa kyseli milloin hänen pitää lopettaa juokseminen. Hän oli päättänyt juosta täysillä päin tiiliseinää eikä tiennyt mihin kätensä laittaisi. Jos nyt ylipäänsä on päättänyt tehdä jotain tuollaista, käsien asennolla ei mielestäni ole paljonkaan merkitystä. Masse tosin kehotti laittamaan ne korville, koska odotettavissa on ikävältä kuulostava rysähdys. Avaajasta ei ole sen koommin kuulunut, joten ehkä hän ei ehtinyt saada palstalaisten neuvoja tai sitten ei välittänyt niistä.
Kadunmies on parannellut pisneksiään ja hankkinut Monttubaariin entistä paremman ilmastoinnin. Jo aikaisempi versio oli erittäin sanoisinko vilpoinen, mutta nykyinen on säädetty niin äärimmilleen että narikasta voi vuokrata villatamineita iltaa varten. Satutätix on varmasti kiristellyt hampaitaan nähdessään Kadunmiehen noususuhdanteen. Satutäti ei nimittäin päässyt kirjoittelemaan koska Suomi24 oli tarjonnut hänelle ilmaisen luxusristeilyn bannimaahan. Banskun tarkoitushan on saada kirjoittaja miettimään tekosiaan, ja tässä tapauksessa se onnistui yli odotusten.
Satutäti oli parannellut juottolaansa ja pyyteli vuolain sanoin medialta anteeksi taannoista ulosheittoa. Lisäksi viinatarjoilu on jatkossa ilmaista öin ja päivin, joten toimituksella on melko hulppeat oltavat; Monttubaarin ahkiossa naapurisylkylään juomaan. Tästä ei elämä parane, vaikka Ohikulkijan avauksessa manataan kuunpimennystä ja taivaan putoamista niskaan. Heti juottolansa avaamisen jälkeen Satutäti alkoi parkumaan sydäntäsärkevästi, koska kaikki olivat kadonneet jonnekin.
Kadonneet löytyivät tuotapikaa, kun Taikis teki avauksen toisten kirjoittajien arvostuksesta. Kukaan ei tietenkään mitään arvostusta kaivannut, ihan vaan omaksi iloksi kirjoiteltiin, selvä se. Pikkuisen pääsi lipeämään tappeluksen puolelle tämä ketju, ihan vähän vaan, mutta pääasia että joukko oli taas miltei täysilukuisena paikalla.
Satutädillä on jonkinmoinen sisustusinto meneillään, hän haluaa tehdä sekä pientä pintaremonttia että myös rakenteisiin käyviä uudistuksia. Sitä varten hänellä on jo moottorisaha kädessä. Kuunkulkija haluaisi tehdä pari holvia oviaukkoihin mutta pelkää betonin tippumista sieraimiin. Ketjussa pohdittiin pitkään holvien syvintä olemusta ja varmasti ne ovatkin kaunista katseltavaa vaikka sieraimet olisi tukossa.
Kadunmies toi julki sellaisen näkökulman, ettei ihmisen tarvitse kävellä pilleripurkki kainalossa koska ruoasta saa kaikki tarvittavat vitamiinit. Hän ehdotti että voisi alkaa harjoittelemaan kokkausta, herra siitä varjelkoon, ja tätä kautta tulla tutuksi esimerkiksi kaalin kanssa. Minä en kyllä ala, enkä usko että myöskään alterini hurlumi ryhtyisi kaalin kanssa pelehtimään, tai mistä sitäkään tietää.
Nykäsen Matti on perustanut elämysfirman, näin kertoo norMix avauksessaan. Matti varmasti on kokenut elämyksiä riittämiin, josta norMix intoutui keksimään lisää teemoja, esimerkiksi Mäkikotkien ja häkkilintujen tunnistuskurssi voisi vetää hyvinkin runsaasti osallistujia.
En jaksa tämän enempää, jos on jotain kysyttävää niin tehkää se neuvontanurkkauksessa. Ja arvostakaa toisianne, ja minnuu kans.
Hajatelma: Ei helvetti ikänäns täyty...olisitte vielä voinut voimakkaasti korostaa sitä seikkaa että kilpailijan räkälässä palvelu todellisuudessa on todella kehnoa, ja olut lämmintä ja väljähtynyttä, monttubaarissa sen sijaan kaljatuoppi pysyy koko illan huurteisena ellei jopa jäädy umpeen, oletko maistanut oluttikkaria?
Ihmettelen että noin hyvä käytöksinen tyttö, kuin mitä Satutäti on, voi saada ylipäätään bannin?
Kiitos lehdykästä taa kerran. Olen muuten huomaavinani Kadunmiehen esiintyvä tuhkatiheään lehtenne sivuilla. Onko kyseessä kenties piilomainontaa.- tapatoimittaja
eroa ei huomaa, koska kirjoitan lehden aina kännissä. Kiitos arvostuksesta, sitä tässä vähän kerjäsinkin. Vaikka eipä sillä minulle väliä ole, ei ei ei... .)))
- tapatoimittaja
Waffen-ss kirjoitti:
Ihmettelen että noin hyvä käytöksinen tyttö, kuin mitä Satutäti on, voi saada ylipäätään bannin?
Kiitos lehdykästä taa kerran. Olen muuten huomaavinani Kadunmiehen esiintyvä tuhkatiheään lehtenne sivuilla. Onko kyseessä kenties piilomainontaa.ymmärrä moista banskua, varmasti Eniron Jaska on nyt tehnyt jonkun erreyksen. Kadunmies esiintyy lehden palstoilla vain ja ainoastaan surullisenkuuluisana esimerkkinä liikemiehestä, joka ei tiedä pisneksistä tuon taivaallista!
- -NK-
hajatema sai suorastaan ajattelemaan.
Eipä sinne mitään kiirettä lienee, jos tilaa löytyy muillekin kuin rexonan käyttäjille.
Seinääpäin jouksu kädet levällään sais ainaskin naaman lätyksi. *jäi pohtimaan* - yopollo
-NK- kirjoitti:
hajatema sai suorastaan ajattelemaan.
Eipä sinne mitään kiirettä lienee, jos tilaa löytyy muillekin kuin rexonan käyttäjille.
Seinääpäin jouksu kädet levällään sais ainaskin naaman lätyksi. *jäi pohtimaan*jotkut naiset käyvät hankkimassa juuri tätä varten pari silikoniturvatyynyä.
- hurlumi
...olin eka! Saanko mä nyt prinssin, rahaa ja viinaa? Ei siitä ensimmäisestäkään oikeestaan niin väliä, jos nuo 2 jälkimmäistä toteutuu. Prinssejä nyt aina rahan ja viinan kanssa läträtessä muutenkin löytyy.
Kiitos, kylläpä nyt voi käydä syömään rauhallisin mielin, kun valtakunnan uutiset on luettu.- tapatoimittaja
taas kerran Ohikulkija ehti ensimmäisenä märisemään. Voit ottaa huikan murheeseen.
Ketjusta on poistettu 82 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 784408
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺744245Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433639Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163243Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle392887En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142602Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102474IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm351733Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571645Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli851154