Dear Jaretc. I don't know who you are and I must confess that I understand Finnish very bad but I want to say to you that I am very pleased to read all your topics cos I find you very interesting and sincere person. I wish to thank you for all good things that you had said to Antti and I hope that I'm not mistaken in you. Please, if you can, write me to my mail, I want to say smth private to you.
[email protected]
Nevertheless, THANK YOU.
Natalia
For Jaretc
1
266
Vastaukset
- Jaretc.......
Minä kirjoitan nyt sinulle tämän suomen kielellä.
Toivottavasti sinulla on ystäviä, jotka voivat kääntää tämän sinun omalle äidinkielellesi.
Olen hyvin otettu palautteestasi. Ja arvostan sinun kommentejasi ja kirjoituksiasi täällä. Olen luonteeltani hyvin herkkä. Ja arvostan taidetta ja kuuntelen musiikkia hyvin paljon.
On ilo nähdä täälläkin eri kansallisuuksia. Se osittaa sen, että kuljemme yhteiseen suuntaan. Ja että meidän tulee arvostaa toinen toistamme kansallisuuksista ja kielestä riippumatta.
On hienoa saada palautetta. Jotkut vaan ovat olleet minua kohtaan hyvin julmia joissakin kommenteissaan. Mutta se valitetavasti kuuluu elämään. Ja antaa minulle intoa jatkaa kirjoitelemista.
Suomalaisena miellän kritiikin kuuluvaksi omalta osaltaan suomalaisuuteen. Me olemme niin juroa kansaa. Jossa oma leimainen kateus rehottaa värikkäänä ympärillämme.
Minusta on hienoa kirjoitaa silloin, kun kirjoitukseni saavat ansaitsemansa tunnustuksen. Ja että arvostelioiden joukossa on edes muutamia, jotka pitävät kirjoituksistani.
Kunnioitan puolestani niitä. Jotka uskaltavat tuoda hauraatkin näkemyset esiin omalla persoonallisella tyylillään. Jokainen kirjoitus on tärkeä. Ja saavuttaa sen olennaisen tarkoituksensa täälläkin.
Minulle voi kirjoitaa osoitteeseen [email protected] Joka on julkinen sähkö posti ositteeni.
T: Jaretc
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3222813Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551715Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?481591- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111342Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171280Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4321274- 1051269