3 päivää pystyin syömään normaalisti,sit tänään mä taas menin sekasin: ahmin leipää,puuroa sit laattasin ja lisää ruokaa,siirryin jo pullaan ja jätskiin,laattasin ja sama taas uudestaan.
En nää enää syytä elää
Mistään terapeutista ei oo ollu mulle apua,enkä pääse tästä varmaan ikinä eroon.. :(
Ahdistaa,miten voin olla näin heikko surkimus
En nää enää syytä elää
Mistään terapeutista ei oo ollu mulle apua,enkä pääse tästä varmaan ikinä eroon.. :(
Ahdistaa,miten voin olla näin heikko surkimus
Vastaukset 4
Vanhimmat
nelikymppistä,tulee kesä,jaa linnut laulaa metsässä,masennukseen kuuntele rock-musiikkia,mee vaikka hiihtämään tänään
Samat fiilikset. Olin varmaan 3kk ahmimatta/oksentamatta, kunnes eilen räjähti. Söin patonkia, suklaata, paketin keksejä, jäätelöä, munakasta, jogurttia, kuivia nuudeleita jne. kaikkea mitä käsiini sain. Oksensin 3 kertaa ja joka kertaa kaduin; miksi piti mennä syömään liikaa?
Ihan tajutonta! Maha meni sekasin, naama turposi ja olen edelleen ihan porsaan näkönen.
Taas vannon alotavani laihduttamisen tänään. Mutta huomenna taas syön jotain herkkua ja sitten olo on taas niin selluliittinen.
Mulla ei ole terapeutti auttanut pätkääkään. Olen jauhanut syömisongelmistani 4 vuotta eri tohtoreille, mutta edelleen olen ihan sairas.
vaikka en olekaan nyt sortunut ahmimaan. Tällä hetkellä yritän laihduttaa kaikkien sääntöjen mukaan eli terveellisellä tavalla. Kuitenkin on tunne kuin hoippuisin epävarmalla pohjalla, minä kun en osaa syödä kunnolla, enkä usko että koskaan opinkaan.
Syö, laattaa, syö, laattaa, syö.. Tänäänkin taas kolme laattausta putkeen. En jaksa enää tätä, pää on aivan hemmetin kipeä ja muutenkin kamala olo. Kuitenkin on pakko laihtua.. Vielä kun oikeesti on aivan hemmetin ylipainoinen, olisinkin siellä normaalirajoissa.