Viime kauden playoffseissa Tappara-faneilla oli tosi hauskaa kun he saivat naureskella Bluesille ja heitellä rantapalloja, kaloja ja muuta roinaa Bluesin pelaajien päälle.
Mutta, heheeeeehhh, tänä vuonna käykin päinvastoinnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!
Mutta, heheeeeehhh, tänä vuonna käykin päinvastoinnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
...kuules nyt blues fani...!!
..vaik blues tapparan voittaski ni silti ei se mitaleille pääse, sori nyt vaan, tää on tosi asia!! mitaleilla on hpk, jokerit ja varmaan sit kärpät... järjestystä en tiä mut tollai kummiski, jos se blues ei tiputakaan tra:an ni sit toi järjestys on kyl erilainen ku nyt!!
...kumpis voitti äskön pelin... oisko ollu tra oisko ollu... taisit kehua blues:ia vähän liikaa!!!
on tiedossa taas perjantaina. Blues on lyöty. Jaaaaaaaaaaaaaaamoooooooooooooooooooooooooooooooo,Jaaaaaaaaaaaaaaamoooooooooooooooooooooooooooooooo.
No ehkä sitten 2003-2004? Onhan teillä rahaa?!
jo Etolassa ostamassa kunnon kokosen kummiveneen Salonojan sakille, että mahtuvat kaikki koko paska ostosakki siihen...
BUAAAHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAHAAA!!!!!!!
EN MÄ OO SANONUTKAAN, ETTÄ BLUES VOITTAIS MESTARUUDEN. PÄÄASIA, ETTÄ VOITTAA TAPPARAN!!!
Kunhan kostetaan Tapparalle niin mä ja mun kaverit pistetään siitä semmonen meteli että kirves kuumeneeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ai että oli täpötäydellä LänsiAuto Areenalla upee tunnelma kun heti kättelyssä Hurme ja Caloun teki 2-0! WHOOOO LET THE DOOGS OUT!!!!!!
Mä huusin "HYVÄ TAPPARA,vähän te ootte hyvii"!
Valitettavasti Myylyksen imaisu muutti ottelun ja Tappara voitti lopulta jatkoajalla.
Nyt tampereella mm. Janne Ojanen löi Calounia päähän ja työnsi hänet päin pleksiä sen jälkeen mutta eihän tämmöisestä jäähyä anneta.
Kyllähän Bluesin parasta pelaajaa saa kohdella kuin räsynukkea...
Odottakaas vaan kun Tappara tulee taas Espooseen, aah mä annan niille kyytiä WHOOOO LET THE DOOGS OUT!
ääärhh,tapparaa!
tänään tamperelaiset hiljenee!
päästetään koirat ulos!
hyvä tappara, "niin sitä pitää"
kostakaa niille huomenna!
Jjjjjjeeeeeeeeeeee!!!! Taaaaapparaaaaaa! Whooooooo let the doooooooogs out!!!!???? Vuh vuh vuh vuh!
Nyt Espoossa räjähti!!
En oo ikinä nähnyt Bluesin pelaajia noin innoissaan, ne taitaa tosiaan vihata Tapparaa.
Kostettiin viime sunnuntain jatkoaika-tappio!