Aina kun joku tuttu puhuu tai jossain palstalla on höpinää Tiktakista niin puhutaan lähes 100 %:sti aina naisten ulkonäöstä, kellä on parhaat tissit, kellä parhaat sääreet, kuka on nätein, ketä panisit, kellä paras perse??
Outo bändi jonka musiikista kukaan ei juurikaan puhu vaan noista fyysisistä ominaisuudesta. Kait se kertoo mistä tossa bändissä on kyse.
Outo bändi jonka musiikista kukaan ei juurikaan puhu vaan noista fyysisistä ominaisuudesta. Kait se kertoo mistä tossa bändissä on kyse.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ehkä se kertoo kommentoijasta enemmän kuin bändistä. Tiedän kyllä ihmisiä, jotka diggailee Tiktakin meininkiä ja biisejä.
Bändin jäsenet ovat siinä iässä, jossa monet nuoret ja vanhemmatkin miehet katselevat heitä mielellään ja varmaan arvaat, mitä miehet puhuvat nuorista tytöistä, joiden ulkoiset puitteet rupeavat olemaan täydessä kukassa. Naiset taas tarttuvat mielellään aiheeseen kateus, panettelunhalu mielessään ja silloin kaiken maailman keltaisten aikakauslehtien negatiiviset jutut kiinnostavat sairaan paljon.
Mitäkö Tiktak on? Tiktak on ihan muuta kuin edellisessä kappaleessa ja varsinkin sinun johtopäätöksessäsi todettiin. He ovat tunnollisia, harvinaisen fiksuja ja tervejärkisiä nuoria naisia, jotka paitsi tekevät parhaansa esiintymisensä eteen siinä sivussa keskittyvät opiskeluunsa ja suosio ei ole mennyt heillä hattuun vähimmässäkään määrin! Vaikka olen mies, nostan hattua neideille ja toivotan paljon menestystä heille elämässään. He ovat sen ansainneet ja ennen kaikkea olen iloinen, että he jaksavat, vaikka koko ajan julkisuudessa saavat silmilleen lokaa ja kampitusyrityksiä ja perättömiä juoruja!