Vuokrataan mökki tai kämppä RMJ 2007 ajaksi pe-su!!Siistille ja fiksulle tyttöporukalle :) asunto/mökki sais olla ihan hyvän kokoinen, eikä ole väliä onko kalustettu vai ei..kunhan jääkaappi,liesi ja suihku löytyy! Kaikki muu on plussaa!
Vuokrataan kämppä RMJ 2007 ajaksi pe-su!!
Mariips
213247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
"...asunto/mökki sais olla ihan hyvän kokoinen, eikä ole väliä onko kalustettu vai ei..kunhan jääkaappi,liesi ja suihku löytyy!"
Taidat olla niitä Helsingin hienohelmoja, kun vaadit noin paljon. Omistan mökin vain kilometrin päässä Otanlahdesta, mutta se on saaressa eikä siellä ole suihkua.
Sinulle tekisi kyllä tosi hyvää majoittua telttaan Kappelinsalmeen pyörätien varteen, paskantaa saastaiseen huussiin ja pestä hampaat Syvärauman sillan alla. Ol niingon gotonas!
Kyllä se kämppä löytyy ilman *ittuilujakin! ;)
mutta ihan asunto. Kaksio puolen kilometrin päässä Otanlahdesta. Suihku ja jääkaappi löytyy. Vuokrapyyntö 1600 € / juhannusviikonloppu to-su. Kelpaako hienohelmoille?
mutta kun raahataan julleja kämppä täyteen ja sotketaan paikat ja varastetaan tavarat. Kuseksitaan nurkkiin ja parvekkeilta ja häiritään/hakataan naapureita. Hienohelmat on ihmeessä siinä. Tiedä mitä huumehörhöjä päästetään nurkkiin riekkumaan. Ymmärtääkö ne edes poistua kun vuokra-aika on kulunut, vai jäävätkö kesäksi nurkkiin pyörimään.
Mutta jos kuusi karvaista äijää tarvii kämppää se järjestyy.... Tietää heti mitä tilaa.
Otan ton. Laita yhteystiedot. Jos kokkaat mulle juhannuksen, niin saat vielä kuukauden palkkas päälle? Ite en sitte oo hienohelma, vaan aika gorilla juuh.
Rivitalo 5 h keittiö sauna autotalli Otantiellä. Vain 20 metriä Otanlahden majoitusalueen aidasta. Hinta 2500 euroa torstaista sunnuntaihin. Ota tai jätä.
Ettekä paskanna sitten pihalle, niin kuin festariväellä on tapana tehdä!
juntit osaa ilman vittuilua vastata, ja btw... ei otantielle päästetty viime vuonna festariyleisöä, et se siitä pihaan tarpeiden tekemisestä... muisteles nyt et yleisö ei päässyt kiikolan nesteestä tänä vuonna pidemmälle=)
ite vuokrasin vanhan asuntoni 2 tytölle viime jussina, soittivat et haittaako jos tulee kolmaskin, ei haittanut ja kaikki meni mukavasti, hinta oli kohtuullinen ja samaan syssyyn tytöt tekivät muuttosiivonikin=) tottakai ihmiset saavat asunnoistaan pyytää sen minkä haluavat mutta eikö hintaa voi ilman vittuilua kertoa?
Hienoa,että täällä liikkuu "normaalejakin" ihmisiä,joiden ainoana tarpeena ei oo jatkuva vittuileminen.. Juuri tällainen systeemi oliskin kyseessä eli luotettava porukka asuttamaan kämppää viikonlopuksi ja vuokraajalle hyvät "vuokrarahat"! :) Ei sitä aina tarvitse riehua,vaikka hauskaa onkin!Nii..
juups, valitettavasti se oli mun kohdallani näillä näkymin viimeinen kesä kun vuokraan asuntoa, viime vuonnakin johtui siitä että olin muuttanut jo käytännössä pois sieltä... nooh, otin aika tarkaan yhden kuukauden vuokran 3päivästä ja tätä iloiset rmj juhlijat pitivät todella edullisena.
mutta tuota, kannattaa katsoa rmj sivujen infoa kun se sinne tulee, siellä jonkinverran on noita vuokraus juttuja joita ihmiset ilmoittelee...
"...ja btw... ei otantielle päästetty viime vuonna festariyleisöä, et se siitä pihaan tarpeiden tekemisestä... muisteles nyt et yleisö ei päässyt kiikolan nesteestä tänä vuonna pidemmälle"
Älä jauha paskaa! Puhut sillä vakaumuksella, minkä vain täydellinen tietämättömyys voi antaa.
Otanlahden majoitusalueen metsikköön leiriytynyt festariyleisö kiipeää aidan yli ja vilahtaa Otantien pihoille paskantamaan. On helpompi mennä sinne kuin jonottaa törkyisten paskahuussien edessä. Tiedän sen paremmin kuin hyvin, älä yhtään epäile.
Otantie on toki suljettu festariyleisöltä ja varattu vain "huoltoliikenteelle", mutta se on ollut joka ilta (to-la) täynnä "henkilökunnan" ja "backstagen porukan" autoja (näin sanoivat järjestysmiehet kun kysyin sitä heiltä). Aika outoa backstagen porukkaa, kun ensi töikseen levittävät pöytänsä ja grillinsä Otantien kahta puolen, mölyävät ja melskaavat siellä iltakauden, yöpyvät sitten autoissaan ja käyvät Otantien pihoilla kusella ja paskalla! Seuraavana päivänä he katoavat, mutta illaksi tulee taas uusi autokaravaani Otantielle.
2005, jolloin otantiellä oli vaikka kuinka ja paljon porukkaa, joku selosti et olivat kauppiaiden kavereita koska kauppiailla oli lupa sinne pysäköidä, näin kerrottiin... mutta 2006 otantie muutamaa kauppiaiden/järjestäjien menopeliä lukuunottamatta oli täysin tyhjä, enkä itse kyllä huomannut kenenkään tulevan otantien aidan ylitse... koko homma oli tiesulussa nesteen kulmalta
Hahaha sä oot ihan rikki. Oot kyllä tosi huvittava. Kirjottele lisää,ihan itelläkin kyyneleet valuu.
tuollaiset jotka inttävät surullisella äänellä festivaaleista joihin on 100vrk aikaa asioista joita ei ole edes tapahtunut. mä veikkaan silti et kyseessä on festareista ammatikeen valittava, joille ei yks ydinjätteen loppusijoitus 15km päässä merkkaa mitään, mut 3vrk:n festivaali saa myrskyn vesilasiin.
innolla odotan mitä UR:ssa luki et "satama laajenee kun valituskierros on käyty" nää juntit saa muutakin valittamista, mutta hei uskokaa et se satama siel laajenee halusitte tai ette=)
Olet oikeassa. Otantiellä oli täysi kaaos vuonna 2005, mutta seuraava juhannus sujui jo paremmin.
Paskakasoja löytyi kuitenkin pihaltani myös viime juhannuksen jäljiltä (kuten jokaisena RMJ-vuotena). En tiedä kenen perseestä ne tulivat, mutta olettaisin, että Otanlahden majoitusalueen aidan yli kiipeillyt festariporukka on ollut asialla. Ellet se sitten ollut sinä...:)
...ootko ihan varma ettei paskakasat tulleet vaikka naapurissa juhannustaviettävän vieraan koirasta?
no kyllhän 40000 ihmiseen mahtuu muutama törttöilijä mutta 99% festarikansasta käyttäytyvät hyvin=) menkääs joskus katsomaan vaikka ruisrockia tai provinssia? siel on kaikki hujan hajan ja alaikäiset sammuneet pitkin pieliä, siihen nähden RMJ on todellakin aikuisten fiksusti käyttäytyvien nuorten juhla
Innolla jään odottamaan aikaa, jolloin sinä opit kirjoittamaan toivottavasti äidinkieltäsi ja vielä oikein. Kaltaistesi ei olisi ollenkaan syytä ottaa osaa keskustelupalstoille noin huonon kielen kanssa!
Olet aika nolo kun et keksinyt varsinaisesta asiasta mitään sanottavaa, mutta kieliopista jaksat inistä. Noo mutta se kertoo sinusta jo aika paljon juuh.
näissä keskustelupalstoilla yleinsä ole pyritty pysymään asiassa, vai loppuuko sulta raukka valittamisen aiheet?
vinkki, vinkki....höllää kaveri hieman pipoas ja keksi vaikka valittamista uudesta aiheesta, RMJ juhliin on aikaa 100 vuorokautta
Jos mie sen kämpän jostain päi raumaa löyrän nii kyllähä mie sinne ilomielin vosuja majoitan.
Laitappa email osoite ni otan yhteyttä. Tarjolla olis kiva asunto 100m alueelta. Kaikki tarvittava löytyy :)
Tässähän tämä: [email protected]