lautailukengät painaa pohkeita...!?

snoukkatytsy

Mulla on tosi ärsyttävä ongelma, ku mun lumilautailukengät painaa ihan kauheesti pohkeista ku laskee. Ne on Crazy Creekin. Oisko kellään neuvoa sellasia kenkiä jotka ei painais? Ku ei meinaa tulla laskemisesta mitään! laskemisen jälkeen saa seuraavan päivän kävellä jalat ihan suorina ku on niin kipeet. Jos kaikki kengät painais noin paljon, niin ei kukaan laskis laudalla. joten jos jollain on vinkkejä tai sama ongelma niin tänne vaan..! :)

8

952

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyttö -88

      Nii... Mulla on kans sama ongelma. Mulla on Stuf:n lautailukengät ja joka kerta ku tuun snoukkaamasta, ni pohkeet on muutaman tunnin päästä ihan mustelmilla. Mut en kyllä osaa neuvoo sua mitenkää...
      Koita pärjätä niiden kenkien kaa!! =)

      • puppydog

        Teillä on molemmilla ns "halpismerkki"kengät, joten ei voi odottaa et ne ois kovin hyvät/mukavat.
        Ostakaa paremmat kengät, esim Burtonit taijotkut muut. Laadusta ja mukavuudesta saa kyl sit tietty maksaa.


    • stanley

      osta dc kengät ei paina mistään eikä purista sit tuntuu lasku kivalta :)

    • snokboi

      mulla on kans crazy creekin on ne mulla ihan hyvin toiminut

    • karvapipo

      on ollu nyt kolme vuotta burtonin kengät, eikä kertaakaan oo pohkeita ruvennu painamaan. sitä ennen oli stufin jotkut ihan paksat, joilla et voinu paria tuntia kauempaa laskee. Kannattaa vaihtaa parempaan. halpiksista voi joutua myöhemmin maksamaan kovemmin.
      Mun nivelsiteiden ns. venymistä epäillään huonojen kenkien aiheuttamaks. en sitte tiedä onko moista vaivaa edes olemassa, mutta sitä en teiltä kysykkään.
      Vaihtakaa vaan ne kengät.

      • snow_girl

        EI EI EI EI EI EI!!! Ei pidä paikkaansa kun joku tuossa aikasemmin yritti hienovaraisesti vihjata että kallis merkki tekee hyviä kenkiä! EI TOTTA!
        itse ostin burton women's moto kengät, sisäpuolelle pohjetta joka laskupäivän jälkeen hirveät mustelmat ja kaiken lisäksi ovat hirveän kylmät!! miettikää mitä ostatte. merkki ei takaa laatua!! muistakaa naiset!


    • Fox

      Kannattaa kokeilla ensisijaisesti naisten lautailukenkiä, joissa naisten pohkeen erilainen muoto otettu huomioon (yleensä hieman matalampi ja leveämpi varsi).

      • Saara

        Tämä on tärkeä pointti. Naisten pohje on alempana kiinni kuin miehen, siksi on erikseen mallit naisille ja miehille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2382
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe