Painukaa Kiinaan kaikki Kokoomus lahtarit! Sinne siirsitte työpaikkanikin, joten voitte itse mennä perästä!
KOKOOMUS = LAHTARIT
SUOMEN TOIVO
4395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
siirsi??? Pyydä apua SAK:lta, vaikka vaalimainonnan puitteissa. Ei tule nälkä....
järkätä töitä ja siihen me kaikki tietysti luotamme.
Ja jos Filatorvi jatkaa työministerinä, niin kyllähän niitä tempputöitä riittää jatkossakin.
SUOMI ON LAHTARIEN VALLASSA OLLUT AINA- PUHUVAT RUOTSIA?
https://archive.org/stream/KansanAani2008KokoVuosikerta/KansanAani2008KokoVuosikerta_djvu.txt
lehtori on lahtari?
https://kullervokalervonpoika.files.wordpress.com/2016/09/rumarillumarei-kultalusikkaa-suussa-syntynyt-paleface.jpg?w=768
Halla-aho on vihitty EU-liittovaltiohankkeeseen eliittiin? Sen puheista ei enää saa selvää edes sivistyssanakirjankaan avulla.... kerää vain työväenluokan äänet porvariopuolueelleen persuille.
"Porvareillekin kelpaa nyt sosialismi ja sossutuet, ovat löytäneet sosialismin ja työttömän arjen
Kokoomus ja persut huutaa nyt että yrittäjien on saatava tukea ja ilman kuitteja. Kovimmallekin porvarille kelpaa sosialismi ja sossutuet nyt, vaikka aiemmin ei edes hengenpitimiksi työttömille ja köyhille ole haluttu antaa"
https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/porvareillekin-kelpaa-nyt-sosialismi-ja-sossutuet.2530321/
kommentti: ja lahtarien media huutaa kuinka jokaisen baarinpitäjän ja kulttuuriperseen on saatava mu7hkeat tuet valtiolta, muuten maamme on kriisissä- köyhiä on tähän asti pilkattu ja vihattu ja kiusattu perussuomalaisen puolueen tekemällä aktiivimalleille, jne
https://www.vauva.fi/keskustelu/4165919/eu-pankkieliitin-persukokoomus-ja-rkp