Moikka. olen ostamassa pojalle kymcon mopo skootteria. onko teillä millaisia kokemuksia kyseisestä pelistä. onko varmakäyntinen jne... ??
ostoaikeissa
tapioantero
82310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
minulla on kymco agility ja se hajos 2800km kohalla.en suosittele ainakaan agilityä,mutta kyllä ne yli 2000e kymco skootterit ovat ihan hyviä
Minulla on Kymco Agility ja ei ole ollut mitään vikaa, vaikka on ajettu jo 3100km. Ei ole ikinä jättänyt tielle. Talvellakin käynnistyy helposti -25 asteen pakkasessa jos vaihtaa isomman suuttimen. (5-10€) Itsekin epäröin silloin, että kestääkö kun maksaa vain 1290€, mutta olen todella tyytyväinen mopoon.
en muista mikä kymco se on mitä katselin. se on 06 mallia, mutta käyttämätön. hinta ollut viimevuonna 1600. nyt saisi 1250 €
"kiitti kaikille vastauksista"
kannatan kymco agilityä ei oo pahemmin vikoja ollut.
kiihtyy hyvin, on jäänyt kiihdytyksessä mm. suzuki pv, peugeot xps ja sitten pari näitä kiinalaisia: fude, baotian, san remo.
Olitko ajatellut jotain tiettyä mallia 2-T vai 4-T?
Itselläni on ollut Agility 4-T pari vuotta ja vikoja ei ole ollut, yhtä lukuunottamatta.
Starttimoottori on alkanut "väsyä", kaipaa kunnostusta.
Pyörä on osiltaan ihan laatutavaraa(osien viimeistely/koneistus).
Omalla olen ajanut 4tkm ja purin koneen katsoakseni mitä on syönnyt.
Venttiilit siistit(ei karstaa ja tiivistepinnat kunnossa).Huom! Huollan pyöräni itse ja ajallaan.
Koneen osalta ei juuri kulumisesta voi puhua.
Voimansiirto ja sen osat kunnossa(hihnalla ajaa vielä toiset 4tkm.) Jarrupalat/kengät normaalia kulumista, ei vaihtoon.
Nippelit ja näppelit(katkaisijat) kunnossa, ei reistaillut.
Normaali käytössä ihan kelpo peli hintaan nähden!
no moikka ja kiitti hyvästä infosta.
en ole vielä aivan varma minkä ostan. olen katsellut molempia vaihtoehtoja (4-t, 2t) yritän nyt täällä saada apua siihen kumpi ja mikä kymco olisi se varteen otettava juttu :)
Mielummin 2-tahti :vähemmän pieniä osia ei venttiilien säätöä remonttien edullisuus !
Ilmajäähdytteinen :ei neste murheita koskaan
suosittelen unohtamaan asian!