onneksi olkoon suomen keskusta

Onnea vaali voitosta!!!! Tiukille meni , mutta tsemppiä ja nyt tarkkana hallitus neuvotteluun.
5347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos nimeltä mainitsemattomasta henkilöstä sattuisi tulemaan pääministeri,niin se olisi Suomen valtiolle edullista!

Niin miksikö?

No siksi, kun hän voisi lentää pitkin Eurooppaa omalla luudallaan, laittaisi vielä kahvipannun luutansa varteen niin vois hörppiä siitä lämmikettä Itämeren yllä!
Luomuluudalla edullisia lentoja!

Äänestä

Hienoa ja onnea Anneli Jäätteenmäki & kumppanit!
On hyvä saada hallituksen kuvioita uusiksi ja toivottavasti saadaan myös naispääministeri !
Hyvä!

Äänestä
  • Vaalitulos oli täsmälleen kuten ennustin! Onnea keskusta! Protestiäänet keskustalle aihettivat todellakin muutoksen! Hyvä! Katsotaan miten vaalilupaukset toteutetaan. Ennenkaikkea katsotaan, tehdäänkö työttömyyden hyväksi jotakin, vai annetaanko "markkinavoimien" hoitaa sitä asiaa. Uusi hallitus tosi toimiin! Äänestäjät seuraavat vaalilupausten toteuttamista!

    Äänestä

  • Ja kauko juhantalolle, nyt siellä on kaikki keskustan rötösherrat taas koolla, sotkemassa suomen talouden ja tukkimassa yhteisiä rahoja liiveihinsä.Ei voi kuin ihmetellä suomenkansan typeryyttä.

    Äänestä

Kyllä nyt Suomella kulkee seuraavien neljän vuoden ajan. Maaseudulle levitetään rahaa ja tuetaan pakkoasumista landella, kaikenmaailman sosiaalitukia kasvatetaan jne. Joku voisi tietysti kysyä, että millä rahalla?

Jos Jäätteenmäen tuuliviiristä tulee pääministeri, luvassa on varmasti paljon rehvakkaita kannanottoja, jotka muuttuu sitten seuraavan vuorokauden aikana kun joku kertoo rouvalle faktatietoa. Ja onhan kepulla muitakin loistavia ministeriehdokkaita kuten Karpela (ulkoministeri?) ja Juhantalo (valtiovarainministeri?)

No, neljän vuoden päästä Kokoomus ja demarit kavereineen korjaavat taas kepulaisten jälkiä ja Anneli palaa opetuslapsineen nurkkaan murjottamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnellinen kirjoitti:

Onnea vaali voitosta!!!! Tiukille meni , mutta tsemppiä ja nyt tarkkana hallitus neuvotteluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu