Moi!
Onko kellään tietoa uusista 9-3 malleista ja mahdollisista tyyppivioista niissä. Mites lisävarusteet pelittää, esim. gps,ajotietokone ja ilmastointi? Malleissa on uusi 1.8l konevaihtoehto
onko se ok vai pitäiskö suosiolla tilata 2.0l kone?
Onko kellään tietoa uusista 9-3 malleista ja mahdollisista tyyppivioista niissä. Mites lisävarusteet pelittää, esim. gps,ajotietokone ja ilmastointi? Malleissa on uusi 1.8l konevaihtoehto
onko se ok vai pitäiskö suosiolla tilata 2.0l kone?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaikissa malleissa on se 2.0 kone vaikka siinä lukee 1.8t tai 2.0t jne.
Moi
Kannattaa valita listalta ES2 ja 13 kaiutinta (vaikka vähän maksaakin) jos kuuntelee muutakin kuin puheohjelmia. Ero 7-kaiuttimen systeemin on huima, 7-kaiuttimen versio on ikävä kyllä melko onneton, voisi sanoa jopa ala-arvoinen.
Ainakin 2.0t tuntuu ajossa ihan riittävältä ja 2000 km aikana ei vielä ole mitään vikojakaan esiintynyt. 1.8t en ole ajanut.
Yes!
Ja kiitos infosta koskien audiopalikoita.
Tälläisiä vinkkejä olin juuri vailla. nykyisessä Saabissa (9-3) on jo kaikenlaista lisäroinaa sisällä, mutta maailma on huhuja täynnä ja mielelläni kuulisin lisää käyttökokemuksia uusista laitteista. Nykyinen auto jää kyllä käyttöömme, mutta uuteen pitäis nyt osata rastittaa tilaukseen toimivimmat ratkaisut ja se ei aina tietysti ole se kallein. Pelittääkö esim. se gps-järjestelmä ja mikä varustelutaso antaisi mielestänne parhaan hinta-laatusuhteen. (linear-arc-vector vai aero)
ei ole varustetaso, vaan oma mallinsa, jossa tulee sitten myös se tehokkain mahdollinen kone. Mutta jos vain rahat riittää, mikäs siinä!
Erillinen mallihan se on, mutta siinä tulee "vakiona" paljon relettä, mitä muissa malleissa pitää asentaa rasti ruutuun menetelmällä tilauskaavakkeessa. Ja ehkäpä se teholuokkakin on liian suuri..karkaa vielä mopo käsistä...heh !
samaa mieltä koska kyllä noista kuuluu mielestäni ihan tarpeeksi hyvin.eri asia sitten jos on Hifisti mutta normaalin musan kuunteluun aivan riittävä peli toi 7 systeemikin.
Minä ainakin olen ollut tyytyväinen tuohon pakettiin.
Ja kyllä tuolla 1.8 kerkiää ihan hyvin perille.
Ja halvemmaksi tulee tuohon laittaa Viri ships kuin ostaa tuo 2.0.
Mutta tämä tietysti minun oma mielipiteeni.
Moikka taas!
Tarjoaako Saab alkuperäisenä (ja takuutyönä) niitä lastuja. Mikähän mahtaa olla hinta ja tulos lastujen jälkeen. ja kaikkein tärkein juttu minulla on siinä uudessa autossa: loppuuko auton takuu siihen hetkeen, vaikkakin käyttäisi Saabin alkuperäistä lastua joka on merkkihuollossa asennettu.
Jos hommaa viriBoxin Saabin kautta niin takuu säilyy normaalina.Ainut että joutuu sen vaan muutos katsastamaan mutta se ei ole kuin läpivienti juttu.
Hintaa en tarkkaan muista mutta olisikohan ollut jotain 1000e ja tehot nousee tonne 180 paikkeille.
Jos muistan hinnan ja tehot väärin korjatkoon joku joka muistaa paremmin.
Itse olen vakavissani kanssa hommaamassa tuota Boxia.1.8 ja 2.0 erot perusmallissa on ainoastaan tuo 25hv ja 2.0 mittaristossa on Turbolle mittari muuten kaikki muu samaa.
...
....