Onko Koraanissa mitään arkielämää suurempaa, joka kyettäisiin osoittamaan historiallisesti todeksi? Jos kerran Allah halkaisi kuun, niin eiköhän tästä pitäisi olla jokunen maininta historiankirjoituksissakin. Koraanissa on varmasti mainittu muitakin "ihmeitä", joista olisi pitänyt jäädä merkintöjä historian kirjoihin.
Miksei näin ole?
Onko mitään järkiperäistä syytä uskoa Islamiin?
Keksittekö, miksi minä (tai kuka tahansa järkevä ihminen) pitää ajatusta selässä olevasta luomesta tai kasvaimesta jumalallisena sinettinä lähinnä huvittavana? Minulla taitaa olla noita useampiakin... Taidan olla oikea super-profeetta! :)
90 jalkaa (30 metriä) pitkä mies Islamin uskossa. Olikos hän Aatami (tai sen vastike Koraanissa). Mutta jåå.. kuullostaa todella tuota... uskottavalta ;)
Miksi sanotaan melkein valkoihoista miestä, joka harrastaa seksiä lapsen kanssa? No jos lapsi on poika, niin Michael Jacksoniksi, mutta jos se on tyttö, niin puhutaan varmaan Muhammedista ja hänen 9 vuotiaasta 'vaimostaan', josta löytyy maininta suoraan Islamin ihku-virallisesta teoksesta.
Noh.. Ei pidä olla ilkeä ja panetteleva. Emmehän me varmuudella voi tietää, onko Michael Jackson tuollainen. Jälkimmäisestä tyypistä taas niin sanotaan... Toisaalta voimmeko olla varmoja, että Muhammed on koskaan ollut olemassa?
Onko Koraanissa mitään
3
837
Vastaukset
- puhetta,
täytyy sanoa. Islamin oppi on kummallisuuksia täynnä.
- Mikael 1
Islamhan on täyttä soopaa, heti kun vähän yrittää esim. lukea Koraania, niin alkaa tuntua TODELLA OUDOLTA. Vain JEESUS KRISTUS on avain taivaaseen, muhammed oli ja on huijari!!
- Zool
Keksittekö, miksi minä (tai kuka tahansa järkevä ihminen) pitää ajatusta selässä olevasta luomesta tai kasvaimesta jumalallisena sinettinä lähinnä huvittavana? Minulla taitaa olla noita useampiakin... Taidan olla oikea super-profeetta! :)
Itselläkin on muutama iso luomi selässä,pitäisi joskus kai leikkauttaa,ensinmäistä kertaa kuulin tuon:),aika hassua,tulee mieleeni lähinnä taikausko kuin usko,ja usko ilman Jumalaa on humpuukkia-.-.
Peace out to all nations.
Z.I'm just a Visitor.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743477Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1281852Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2971605- 771462
- 771436
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001140Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531136- 631021
- 22997
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois61960