Nyt lähestyy se aika jolloin voitte eläkeläiset näyttää mitä mieltä olette hallituksen toimista eläkeasioissa.
Äänestäkää vaikka myyriä, mutta ei hallituspuolueita.
Älkää enää uskoko lupauksia, nyt on koston aika.
Äänestäkää vaikka myyriä, mutta ei hallituspuolueita.
Älkää enää uskoko lupauksia, nyt on koston aika.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Katso ehdokkaasi www.senioripuolue.fi
Myö nostettas eläkkeitä mutta toesille se
ei käy samoin opintotuki.
Hallituspuolueille epäluottamus äänestetään nyt vaalilipun kautta.
Suomi 24 keskustelu/ mielipidepalstalla (hallituksen radio ja TV.)sensuroidaan. Olen kirjoittanut tänäkin aamuna kaksi artikkelia ,aihe on käsitellyt SDP:N ja SAK:N röyhkeyttä , mutta tekstit ovat olleet erilaisia.Olen ottanut kantaa pienitulöoisiksi jätettyjen kohtaloista ja työpaikka-moraalist,
sopuisasti,mutta ymmärrettävästi ja kriittisesti kirjoitetut kannanotot eivät siis mene läpi,sekö on demokratiaa? Kokeilen nyt lähettää tämän kehoituksen, ja pyydnän Sinä jonka tekstiä ei julkaista ilmoita siitä samalla palstalla. Tuodaan julki puoluepolitisen "terrorin "taso!! HYLKÄÄ ÄÄNESTÄMÄLLÄ HALLITUSPUOLUEET ja jos olet eduskunnan päätöksiin tyytymätön valitse puolue ja ehdokas ulkopuolelta nykyisen eduskunnan. SDP;n/ SAK:n röyhkeys on nyt vaaliaikanakin nähty ja kuultu. Sama ylimielisyys on Vanhasellakin. Pääministeriksi sopivia naisia ja miehiä on suomessa todella paljon. Henkilöitä joilla on sydän paikalla, tietoa ja taitoa kansakunnan ja kansainvälisten asioiden hoitamiseksi.
Vaalit eivät ole pääministeri vaalit vaan eduskuntavaalit. Valta on nyt auki vaihdetaan , vaihdetaan nyt sivistysvaltiomme tasoisiin edustajiin kansanedustajat !!!