.
Monen tekijän summana Keskusta voittaa reilusti vaalit. Nyt kysynkin, kuinka vahva Keskusta sitten onkaan, kun puoluesihteeri Jarmo Korhosen seuraava pääasia, Keskustan todellinen voiman näyttö, nousu suurissa kaupungeissa lähtee todella käyntiin?
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskysta
Monen tekijän summana Keskusta voittaa reilusti vaalit. Nyt kysynkin, kuinka vahva Keskusta sitten onkaan, kun puoluesihteeri Jarmo Korhosen seuraava pääasia, Keskustan todellinen voiman näyttö, nousu suurissa kaupungeissa lähtee todella käyntiin?
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskysta
Vastaukset 16
Vanhimmat
suolenmutka sen varmistatte. Kirjoitelkaa molemmat mahdollisimman paljon kepun nimissä. Hahaahahahahahhahahahahaha
hullun naurua, vaikka todellisuudessa puree hammasta ja vaikeroi kepun menestystä.
vitutukseen ei kuole.
Keskusta menettää hiukan edellisten eduskuntavaalien ääniosuudestaan, mutta kun samalla demarit romahtavat, kiitos Hakaniemen politrukkien joiden miinat räjähtivät omille nilkoille, niin Kepusta tulee selkeästi suurin.
Kokoomus nousee kakkoseksi ja niinpä meillä on keväällä taas porvarihallituksen kasaaminen edessä.
Kiitos siitä siis vielä kerran Ihalaisen joukoille jotka osoittivat miten kyvytöntä ja taitamatonta väkeä puniasentorin laidalla elelee
kokoomuksen suhteen. Taisi jäädä sinulta väliin äskeinen ajankohtainen kakkonen. Katainenhan on väärentäjä ja pyrkyri. Kokoomuksella ollut tänään todella huono päivä: ensin Sasi ja nyt vielä Katainen. Puoluesihteeri on varas ja Vilen gradun väärentäjä. Onkohan kokoomuksessa yhtään rehtiä ja rehellistä poliitikkoa??
Olenhan sen jo aikoja sitten ilmoittanut ja näkemykseni perustellutkin. Kepun voittoa ei pysty estämään edes sinun täällä esiintymisesi, kun tämä saitti ei pääse laajempaan julkisuuteen. Mutta muutaman sadan epävarman äänen varmaan pystyt kepulta viemään.
Et varmaan pysty estämään edes Mari Kiviniemen pääsyä eduskuntaan ainoana kepulaisena Helsingin vaalipiiristä, vaikka parhaasi olet yrittänyt tehdä sen estääksesi noilla Sipoo-kannanotoillasi.
Kepu voittaa ja maahan tulee porvarihallitus, ja se koituu Suomen ja suomalaisten parhaaksi. Siis kepun lopun aluksi.
Sanoin asiasta enemmän ja perustellen tänä iltana yhteiselle ystävällemme Jaballe tässä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000024315770
Parhaasi olet yrittänyt tehdä Vanhasenkin menestyksen estääksesi. Mutta onneksi ne sinun "ohjeesi" eivät ole menneet perille. Ne ovat jääneet vain täällä naurettaviksi ja keskustalaisten hävettäviksi.
jotakin lähes päivänselvää asiaa?
Anteeksi vain mutta minusta tämä tuntuu lähes samalta kuin tv mainos "meidän äiti tekee parempaa ruokaa, kuin teidän äidit".
Sorry, ei pahalla. =)
...laitanpa minäkin tämän vastineeni tähän, jottet voi poistaa sitä poistamalla törkyilysi, johon vastasin, kuten yleensä aina teet. Tämän poistaaksesi sinun pitää poistaa tuo hupaisa avauksesikin!
- - -
Yhden väärinkäsityksesi haluan oikaista!
Kirjoittanut: JormaKKorhonen 6.3.2007 klo 23.13
Poista oma viesti
En tosin usko, että menee perille, mutta yritän kuitenkin:
En muistaakseni ole yhden yhtä sinun viestiäsi koskaan pyytänyt poistamaan. Ei todellakaan tule sellaista mieleeni.
Miksi ihmeessä niin olisin tehnyt, sillä enhän ole kepulainen!
Kiitos taas tuostakin, jonka tietysti otin talteen, sillä tarvitsenhan minä puolustusta sitten, kun sinne oikeuteen minut haastat. (Sen muuten olisi pitänyt tapahtua aikomustesi mukaan jo ainakin vuosi sitten, mutta hitaita ovat herrojen kiireet. Ja herrahan sinä olet, ja minä vain tällainen tavallinen.)
.
Tuossa ylempänä antamaasi esimerkkiä noudattaen täytyy minunkin laittaa tämä tähän, jottet saa sitä poistetuksi muuten kuin poistamalla avauksesi. Laitoin äsken jo paikalleen, mutta poistan sen, sillä en sinun tavallasi halua syyllistyä kiellettyyn massapostittamiseen:
- - -
Tarpeellinen muistutus!
Kirjoittanut: JormaKKorhonen 7.3.2007 klo 08.00
Poista oma viesti
Huomaatkos laisinkaan pappa, että olet revittänyt puolenkymmentä asiaan kuulumatonta huu-haa -vetoa jostain sellaisesta syystä, joka ei laisinkaan liity poliittiseen debattiin?
Ai, niin - SINÄHÄN puhut noin MINULLE! Toki sinä olet revittänyt niitä paljon enemmän ja paljon asiaankuulumattomampia, joita minullakin lienee tallessa jo yli tuhannen.
Koeta kuitenkin vastaisuudessa pysytellä poliittisen debatin kaidalla polulla. Tällä linjalla esiintyvät juttusi eivä edusta sitä lajia laisinkaan, jonka toki itsekin tiedät.
Äsh - taas tuo on SINUN kehotus MINULLE. Kuinka unohdinkaan, että olen saanut níin paljon mallia siitä poliittisen debatin kaidasta, mutta sitäkin pitemmästä polusta!
Lähden tästä päivän matkalle, mutta lähtiäisekseni laitan siitä vielä pienen näytteen, jotta itsekään et unohtaisi! Joukossa myös muutama siitä aikanaan annettu arviointi:
--------------------------
K.K. Korhoselle. ELVIS EI DELANNUTKAA...
Kirjoittanut: Seppo*kerimäki-Hietanen 1.10.2004 klo 23.03
Moikka kantapeikko..
Saamari..: Sä vaan tuolla alempana feeduilet mulleki omaan lukuusi sossukka-nassukan pöinöitä ja esität niin stadilaista,-niin stadilaista…. heh…
..Kaikki kunnia olkoon Kainuun koville kundeille, (sä et kyll' oo vaikka hämäystarkoituksissa ootkin K.K.K. , sillä VAIN ehta perusjuntti ja karvapää Kainuusta alkaa uskomaan olevansa jumalan valittu kun on päässyt junan kyytiin..)
Ootsä jurbelo aika sossu-pelle joskin kovaääninen.., taidat olla snadi kundi, joku kääpiö (?), sillä niittenhän pitää vetää raivaria että erottuis jengistä...?
Mitään järjellistä selitystä ei sun pöpönöittes sisällölle oikeen löydy..
Punikki sä tok’ oot, ja aika seko vielä siitäkin Hagiksen jengistä joka täällä saitilla kuula kuumana riehuu.., mutta...
Sen Elviksen sä sait taklattua veks' jo varhain päivällä..
Mä integroin sen uudelleen tähän niin saa kansa skriitana sen hetken ennen kuin sä Lögis saat webbi-kundin hereille..
Tästä sulle henk.kot. kirje jota et kommentoinut saatikka sietänyt silmissäs..:
TÄSTÄ..: …kerran vielä pojat uusiks, :
…. ja lähtee…:: : yyy, -kaa, yykaakoonee …– …Korhosen juntti messiin kans’, no veetua, eiks Cajanuksen karvapää uskalla näyttää naamariaan.. häh?:
nonnih..:
ELVIS ELÄÄ..
KASSULTA SUORAAN ITIKSEN KEIKALLE..
Olen aktiivinen harrastajamuusikko muun puuhan ohessa, ja myös vannoutunut vanhan perus- ROCK AND ROLLEYN kannattaja ja Funny-Clubin jäsen..
NYT ON IHME TAPAHTUNUT:
ELVIS ELÄÄ
HÄN ON SAAPUNUT KESKUUTEEMME,
KASARMILTA
ELETTYÄÄN SIELLÄ PIILOSSA PAHAA MAAILAA.
Terve tuloa ELVIS, voit jo riisua Keijo Kunnari Korhosen naurettavan valepuvun yltäsi ja alkaa esiintymään vapaasti..
Liity mukaan meidän poliittiseen toimintaamme, lakkaa räksyttämästä SAK-DEMMIEN ja Kokoomus-demmien naurettavaa mandraa ja ole lopltakin oma itsesi, suoraselkäinen City-Keskustalainen..
SIISPÄ:
Terve tuloa jengiimme ’
( PS. jätä pois myös nuo älyttömät yksinpuhelusi ja rajattomat itsekehuskelut, riittää kun tartut kitaraan ja näytät lanteittesi maagisen voiman!)
Ensimmäisenä valtaamme yhteistyöllä itäisen Helsingin hutsujen, roistojen ja varkaitten pahimmat punikkilinnakkeen ylimaallisella tehollamne; sinä villitset, minä puhun jengeille taikasanat heidän omalla Jailhouse-slangillaan.
…että eiku duuniin taas ELVIS, unohdat vain KK Korhosen pellupuvun ja pöpinät ja eka keikka potkaistaan käyntiin Itäkeskuksen parkissa tänään 18.00 …kaikki OK?
MÄ olen säveltänyt sulle uuden biisin nimenomaan tuohon tilaisuuteen, siitä itiksen monokansa tykkää, ohessa e-mailila sulle stemmat ja sanat;
”Tango keskikäytävän kumipuun alla”,
c-molli, säv.,sov. ja sanat kerimäki st!
Seppo Hietanen
kerimäki st
CITY-Keskusta 229
PS
Vain Korhoselle.. heitä kääpiö voltti ennen kuin hiat palaa
- - - - - - - - - -
ELVIS-Korhonen onki sgagis pönttö
Kirjoittanut: Seppo"kerimäki-Hietanen 2.10.2004 klo 14.38
.
********************************************
ELVIS-Korhonen potee kauheaa Keskusta-kaunaa
********************************************
Karmeesta Keskusta-kaunastaan elävä KKK on tyypillinen stadiin muuttanut huonopäinen lande…,¨
( ...Jonka kaltaisia ei suuri enemmistö suinkaan ole... )
joka uhoaa maailmankuvansa huteruutta vanhoille juurilleen sylkien, uskoen vakaasti että voisi konsanaan karistaa päältään sen ainoa oikean ja aidon mikä hänessä saattaa vielä olla, kotimaakuntansa juuret ja niille kuuluvan kunnioituksen!
Muu pöpinä on Elvis-Korhosellakin jatkuvassa pulinassa ulkoa opittua mandraa, joka ei hokijaansa eikä hänen uskottavuuttaan miksikään muuta.
MUTTA NYT ON KÄYNYT NIIN ETTÄ..:
ELVIS-Koo ei uskalla tulla esiin omissa nimissään. Hänen feikin-feikinsä huutavat ELVIS –Koo:n kaunaa suu vaahdossa. Nimimerkki…. :) …käy kuumana kuin hellakoukku, ja Elviksen ”Stadin kundi” ei tahdo pysyä nahoissaan!
********************************************
Vakava juttu tähän väliin sulle Elvis-Koo.
********************************************
Älä sä Kainuun karvapää tuu tänne stadiin esittämään omissa nimissäs muitten juitsuja.. J. Malmstenin, vanhan stadin kundin kuvaavan stoorin esittäminen Elvis-feikki Stadin kundin nimissä ilman alkupäräistä lähdettä on junttien puuhaa ja roisia väärentämistä.., jos bonjaat, dorga?
TÄSSÄ ALLA ON Elvis-Korhonen VÄÄRENNÖS tänään aiemmin esitetty juttu, feikkinsä ”Stadin kundin” esittämässä tekstinä:
****
"
Niin gimis on Stadi,
siks toivomus snadi,
ett tsiigaa sais sen vielä kerran!
Sais sörkkaan viel tsöraa,
sinne skuru kyllä föraa
tai vislaa vois issikan tsärran
Näkis Hagiksen platsit
ja Brahiksen matsit
ja Valkan! Jukiplit se stemmaa!
Siell skriinais ja steppais,
vaikk kohtalo kneppais,
ett fickasta puuttuisi femmaa jne... "
*****
Tuossa stoorissa on siis vain yksi vika, sen on Elvis-Koo pöllinyt sen alkupäriseltä skrivaajalta.
Etkö sä snaijaa juntti, että se tekstivarkautta, eikä sillä sun ”Stadin kundi" -feikilläskään ole sanan sijaa tuohon tekstiin.
*
ELVIS Koo jatkaa ”tekstissään Stadin kundina” mulle feeduiluaan :
***
Elvis-Koo sanoo:
"Älä, kuule, ala halveeraamaan Stadia ja tyrkyttämään tänne sitä landelaisten puoluetta! Jos täällä ei passaa elää niinkuin stadilaisen kuuluu ja sivistyä äänestämään oikeita puolueita.
***
Keris sanoo:
Stadia täällä halveeraat vain sä, aito kainuulainen sammaleentaluttaja, ja samalla sä juntti paat halvalla myös oman kotimaakuntaasi Kainuun asiallista jengiä.
Monikaan heistä ei uhoa täällä suu vaahdossa sun laillasi eikä kukaan höyryy hevon skeidaa muitten nimissä, kuten sä teet joka hetki!
Varmaanki siellä cajanuksessa häpeäisivät sun sekoilujasi jos vain tietäisivät!
Älä sä Elvis-Koo mee siellä käydessäs ainakaan julkisesti kertomaan ominas noita juttujas, saattavat gnebata kipeesti sua kärsään.
Kummaa sekoa sä muuten esität, sillä uffari sanot olleesi mutta vaahtoot just 1:1 kuin Hagigsen punis!
Joku siinä mättää.: Ehkä ootkin dogaamisesta Intistä hatkat saanut vanha vääpeli, joka täällä polttaa nahkaa suur-veetutuksen kauheessa paineessa?
Mutta yks juttu Elvis-Koo…, kenen sä luulet sun juttusi kiinostavat…. tuskin montaakaan, ei niin pätkääkään…
On täällä stadissa muutakin funtsattavaa kuin yhden vaahtopään pönttövuoren uhoamiset kipeessä Keskusta-kammossaan.
Seppo Hietanen
kerimäki st
CITY-Keskusta 229
- - - - - - - - - -
Punanurkka-ELVIS sekoaa lopullisesti
Kirjoittanut: CITY-Keskusta Seppo Hietanen 8.10.2004 klo 19.03
Hehheeee.. papparainen
Saamari, sähän ootki ihan aidosti vain punanurkkainen kahko ELVIS..KK
Sulla selvästi jo isosiiva luistaa..
"Kuse sen päälle tai vedä tummelia ensiavuks' huimapyörälle" niin saattaa sulle hekeks tolkku ja älli palata horisevaan väljään kaaliin..
Mitä sä muutenkaan glänä tuut mulle noilla punikin rahkeillas fibailemaan?
..Sä tanopää beesaat päätoimisesti punanurkkia, eikä mun eikä varmasti yhdenkään CITY-Keskustalaisen arvomaailmassa ole mitään sijaa VIIDENNEN KOLONNAN KYYLILLE eikä niitten pokeille..,
...kuinka sä saamarin jojo edes kehtaat moista...?
Ukko-rukka sitten yrität ajaa vapaa-matkustajana aitojen stadin kundien siivellä puljaamlla jotain
"saatanan sudeetti-fuulaas’..", heh...
Hyppää sä kääpiö se volttis ja mene taas henkiseen kotiisi, menseviikki-kommareitten jengiin Hagigseen naksuttamaan sairaan vanhuksen katkeruutta Sinua vainovasta pahasta Keskustasta.
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskusta 229
--------------------------------------------
Vääpeli?evp J.K.K. Korhosen
Kirjoittanut: CITY-Keskusta SeppoHietanen 8.10.2004 klo 23.04
NOSTO JA UUSINTA, JOTTA
aliupseeri/toimiupseeri evp J.K.K. Korhonenkin ymmärtäisi!
UUDELLEEN:
Koeta jo hyvä veteraani ihmeessä sairastaa vaivojasi ja vanhuuttasi hieman piemennällä metelillä.
Sinun kaltaisia rasittunieta veteraanikansalaisia toki kunnioitetaan ja säälitäänkin, mutta mitä ilmeisimmin "itseään tohtoiroivaa" maanikkoa muistuttavaa, kapista kantapeikkoa ei monikaan viitsi tulla lähemmäs.
Pysyttelepä siis papparainen omissa sekavissa maailmoissasi.
..edellyttäen tietenkin että pystyt vielä ymmärtämän alkeellisen suoran kehoituksen.
..ilman merkitävämpää kaunaa, vain kiusaantunella säälinsekaisella tunteella
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskusta 229
PS..: En tietenkään voi estää laaja-alaista sekavaa "hulluuden rajoja syleilevää" monistusta ja laajaa kopiointiasi, joskin sekava menosi aiheuttaa kieltämättä kysymyksiä:
Miten noinkin sekavassa tilassa oleva lähimmäinen voi ilman valvontaa huseerata kuin heikkopäinen helvetin porteilla..
Sinulla on kertomasi mukaan aikamies-poika..:
Eikö hän tiedä että pappa-Korhonen kiitää viirupään lailla "pakki ja kuuppa" sekona nettien viidakossa.. toisella äärilaidalla kontaktipintaa 13 v. pikkupimpsoja ja toisessa laidassa vastassa itse Paavo Lipponen "kunniakkaine stallareineen.."
Etkö itse ole lainkaan ajatellut jo hillitä..?
Selvyyden vuoksi intiimeistä tiedoista manitakseni:
Sinun "profiilisi sekä yhteydenpitosi ja kumppaneittesi" tiedot olivat saitilla kaikkien luettavan tässä illan aikana..
Suorita ja asenna nyt tiedostoillesi jotain tupla-suojausta, kun listoillasi on jopa 13 v. lapsia.. eikö sellainen ole jo kovin riskaabeliakin..?
varoisit moista..!
- - - - - - - - - -
Sekoa ELVIS vain omaan lukuusi
Kirjoittanut: CITY-Keskusta Seppo Hietanen 9.10.2004 klo 00.09
Et taida vaari-parka lainkaan tunnistaa omaa tilaasi.
Sinä sekoilet täällä kaikkialla laaja-alaisesti , esittelet sukuselvityksiäsi ja ties mitä menneisyytesi soopaa.
Aliupseeri JKK KORHONEN, Koeta jo ymmärtää:
Tämä saitti on Suomen Keskustan poliittiselle debatille tarkoitettu keskustelu-saitti. Tätä ei ole lainkaan tarkoitettu pää kuumana ylikierroksilla käyvien UKK-vihaajien ja Keskustaan sylkevien raivopäitten terapia-nurkaksi.
Selvästikin sinut JKK olisi saatava jonkinlaiseen valvontaan, jotta saisimme häiriköintisi ja suoranainen terrorisointisi tällä saitilla päättymään.
Ethän taatto-paha näemmä lainkaan ymmärrä että:
Sinä itse haastat terhakkana riitaa jokaisen kanssa joka ei suostu vaikenamaan sietämättömien sekoilusi läheisyydessä.
Rehentelet kaikkialla aivan järjöttömiä...
Sotken sukusi, yksityiselämäsi, PV:n, omaistesi sairastelut, Keskustan sylkemisen, SDP:n loiston sekä Paavo Lipposen ihailusi yhdeksi sekamelskaksi..
Jos sitten sekaannut lapsiin hämärissä netti-puuhissasi, niin älä syytä muita jäätyäsi rysänpäältä kiinni irstaan ukon hämäräpuuhista.
Sinun sivuillasi esiintyi lapsia, joiden tietoja siellä säilyttelet, ..13 v. pikkutyttö taisi olla nuorin. Äläkä kuvittele etteikö profiiliasi ja sen oheistietoja muut nähneet..,
Pirauta nyt ottopojallesi ja pyydä neuvoa netin käyttöön, kas kun itse näyt jo raskaasti sekoavan syylinkeihisi, että älä siitä muita morkkaa..
Tiedoksesi; KO on terveitä varten..; Vajaakykyisiä ei oikeuteen päästetä meuhkaamaan.
Turpiin mättämisellä ja sellaisen julkisella uhittelulla saavuttaa melko helposti ”mainetta ja kunniaa”, lisäksi sellainen on kovin primitiivistä.., jos ymmärrät..
…Että jäitä hattuun JKK, ja näppis kiinni.
Koeta nyt säilyttää edes joitakin rippeitä menneestä arvokkuudestasi.
Seppo Hietanen
”kerimäki st”
CITY-Keskusta 229
- - - - - - - - - -
KKK ja alaikäisiä netti-tuttuja
Kirjoittanut: CITY-Keskusta Seppo Hietanen 10.10.2004 klo 18.53
TIEDOKSI
Varoitin KK Korhonen -GROUPP'ia 8.10. viestissä hänen puuhistaan alaikäisten NETTI-yhteyksien suhteen, kun kontakteja esiintyi kaikenkansa luettana hänen "PROFIILISSAAN"..., oheisella tavalla:
(klikkaa KK K:n rekisteröityä logoa)
************************************************
SIIRTO-OSIO KIRJEESTÄNI 8.10 KK Korhoselle:
"keris":
.... että pappa-Korhonen kiitää viirupään lailla "pakki ja kuuppa" sekona nettien viidakossa.. toisella äärilaidalla kontaktipintaa 13 v. pikkupimpsoja ja toisessa laidassa vastassa itse Paavo Lipponen "kunniakkaine stallareineen.."
Etkö itse ole lainkaan ajatellut jo hillitä..?
Selvyyden vuoksi intiimeistä tiedoista manitakseni:
Sinun "profiilisi sekä yhteydenpitosi ja kumppaneittesi" tiedot olivat saitilla kaikkien luettavan tässä illan aikana..
Suorita ja asenna nyt tiedostoillesi jotain tupla-suojausta, kun listoillasi on jopa 13 v. lapsia.. eikö sellainen ole jo kovin riskaabeliakin..?
varoisit moista..!
SIIRTO PÄÄTTYY
**********************************************
SH kerimäki st jatkaa;
”Profiili ja galleria KK korhonen” on siis edelleen esillä. Jokainen halukas saa sen luettavakseen nyt ja tässä, milloin vain "KK Korhonen" -rekisteröityä tunnusta klikkaamalla.
Tarkistin juuri tuon KK:n profiilin on jossa vielä on tallella 13 v. pikkutytön tiedot nätin kuvan kanssa.
Toinen, 16 v. "anna?", nainen Helsingistä on tänään noista kontakteista kadonnut.
- - - - - - - -
"KK Korhonen -terrori päättynyt!
Kirjoittanut: CITY-Keskusta Seppo Hietanen 10.10.2004 klo 18.00
Hyvät lukijat: **************
"KK Korhonen" -Hakaniemen punakoneen saastageneraattori jäi kiinni housut kintuissa kun erehtyi raivoamaan ja rehentelemään väärälle osoitteelle. ”Sonta-linko” luuli voivansa valheilla ja törkyisillä väärennöksillä sulkea ovet City-Keskustan tulemiselle Helsinkiin!
Jokaiselle on jo selvinnyt, että:
Kaiken "KK Korhonen" -saastan ja rehentelyn, rivon ja myös laittoman herjaamisen tarkoituksena on ollut vahingoittaa
Suomen Keskustaa
****************
ja erityisesti nyt Helsingissä esiin noussutta uutta ilmiötä
CITY-Keskustaa,
***************
josta on tullut yllättävän tehokas ja suosittu tuotemerkki Helsingin kuntavaalien poliittisessa taistelussa.
Klassisella punaisen väkivaltakoneen strategialla on "KK Korhonen" –”sontalinko” keskittynyt kaikin keinoin torpedoimaan CITY-keskustan saitilla näkyvintä puolestapuhujaa allekirjoittanutta.
Monet lähimmäiset ovat ilmaisseet hätänsä ja tukensa moisen "lingon" kohteeksi joutumisesta.
Heille sanon nyt, että ei mitään hätää.., monessa mukana olleena on myös "KK Korhonen" -tyyppinen raivoava sekopää tullut ennenkin vastaan.
Sairaaltatuntuva ilmiö kuuluuu ottaa huomioon näin:
Osa väestöstä sairastaa, se on inhimillistä ja kuuluu osaksi päittäistä elämään.
Poliittisten intohimojen tavoitteina ja vallan välikappaleina on aina käytetty surkeita rassukoita, tai sitten on luotu sen muotoisia ilmiöitä. Usein ne ovat huvittavia karikatyyrejä, tai sitten, kuten vaikuttaa tässä "KK Korhonen" -ilmiössä olevan, säälittäviä ja kiusallisia oirekimppuja, jollaisen nimissä voivat luomuksen taustalla operoivat varsinaiset hämärätyypit tehdä tekosiaan.
Tästä saattaa olla kyse ilmiö "KK Korhosen" asiassa, joka on saatu ajetuksi Hakaniemen roistonkolostaan ja paljastamaan itsensä surkealla ja säälittävällä tavallaan.
Hakaniemen politrukeilla onkin menossaan nyt epännistuneen "sonta-GOUPP KK Korhosen" paljastumisen selittely -ja puolusteluusvaihe:
" KK Korhosen itkuvirret sairaasta vaimostaan terhokodissa ja ylistyslaulut sini-barettien sankaruudesta ovat vain politrukkien raakaa vedätystä, eikä niillä ole mitään tekemistä Keskustan asiaa käsittelevällä poliittisella saitilla.
SDP:n ja erityisesti Helsingin punanurkkien politrukeilla onkin
NYT ISO HÄTÄ KÄDESSÄÄN!
Ilmeisesti on joku lainoppinut toveri kertonut "saasta-groupp KK. Korhoselle", että:
" Nytpä kärähtivät Hakaniemen politrukkien ja paskanheittäjien viha-jutut pohjaan, pelastautukoot ken voi!"
"KK Korhos-GROUPP'in terroristiryhmän jokaiselle solulle tässä lopuksi terveiset:
Keskustalle ette voi yhtään mitään!
CITY-Keskusta on jo Helsingissä,
..turha teidän on enää itkeä ja kiukutella kuolutta dinosaurusta, historiaan unohtuvaa sosialismuksen haisevaa raatoa!
Koettakaa tekin Hakaniemen polsut keskittyä tästä lähin kertomaan siitä mitä HYVÄÄ teillä on tarjolla.
Saastanheitostanne ja rivoista valheista ovat kaikki saaneet jo kyllin!
http://www.keskusta.fi/kunnallisvaalit/index.php?open=1 0&ID=1936
http://www.mtv3.fi/vaalikone/index_frames.shtml
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskusta 229
*****************
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
selitys "lapsipornoon"?
Kirjoittanut: K.K.Korhonen 10.10.2004 klo 16.38
Voiko kunnallisvaaliehdokas Seppo Hietanen todella olla niin typerä, että hankkii itselleen herjaussyytteen seuraavasta, minun todennäköiseksi luulemastani syystä.
Minun profiilisivullani (klikkaa lippua K.K.Korhosen perässä) näkyy käyneen nimimerkki Welluzz 10.8.2004, jossa hän valokuvansa kera (ei suinkaan mikään pornokuva) kertoo olevansa 13-vuotias. Kun en yleensä käy katsomassa omaa profiiliani, minulta tuo on jäänyt huomaamatta.
Se on siis tuon tytön oma, ihan siisti viesti, johon minulla ei ole osaa eikä arpaa. Siinähän on pitkä lista muistakin profiiliini tutustuneista, myös monia täällä esiintyviä. Katsokaa, olkaa hyvä, jos kiinnostaa!
Hietasen syyllisyyttä herjaukseen tuo ei vähennä, vaan päinvastoin raskauttaa sitä.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
Taisi astua kerimäki yli rajaviivan
Kirjoittanut: Jo vain 119 8.10.2004 klo 23.16
syytäessään moista. On Korhosen asia puuttua asiaan omasta puolestaan, mutta minä tulen ehdottamaan ylläpidolle myös jotain.
- - - - - - - - - -
Onko tämä erehdys?
Kirjoittanut: Mielipidepankki 8.10.2004 klo 23.34
Voiko jonkun puoleen ehdokkaaksi päästä erehdyksessä täysin sekopäisiäkin henkilöitä? Tämä kysymys herää väkisinkin juuri tässä kohdin. En jaksa uksoa, että alkoholinkaan syyksi voidaan ihan kaikkea panna.
- - - - - - - - - -
Pääset iltapäivälehtiinkin
Kirjoittanut: Onnea vaan 11.10.2004 klo 06.10
Lapsipornosta syyttäminen on aikamoinen temppu kunnallisvaaliehdokkalle. Lienet Suomen historian surkein ehdokas. Vuoden narri.
- - - - - - - - -
Mikä rikos
Kirjoittanut: Mielipidepankki 10.10.2004 klo 20.54
Jos minä olisin solvattu osapuoli, tekisin rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta. Poliisi kyllä selvittää esitutkinnassa tarkemmin, mistä on kyse. Tämän jälkeen asia etenee syyttäjälle, joka harkitsee esitutkinnassa esiin tulleen perusteella, onko aihetta nostaa syyte.
En ota kantaa siihen, täyttääkö tämän Keskustan kunnallisvaaliehdokkaan täällä kirjoittama viesti kunnianloukkauksen tunnusmerkistön. Arvaisin, että ainakin lähellä on ja voin sanoa, että tämä ei ole pelkkä maallikon arvaus asiasta. Joka tapauksessa mikään malliesiemrkki hyvästä käytöksestä tällainen vihjaileva teksti ei. Täysin sopimattomalta se ainakin minustaa tuntuu sellaisen suusta, joka on ehdolla yhteiskunnalliseen tehtävään. Yhteiskunnan laitaeläjienkin suusta kuulee yleensä paljon asiallisempaa tekstiä.
Erittäin kummalliselta minusta tuntuisi se, että Keskusta puolueena hyväksyisi tällaisen ehdokkaansa käytöksen millään tavalla puuttumatta siihen.
- - - - - - - - -
Asiat asioina
Kirjoittanut: Syväkurkku 10.10.2004 klo 16.41
Nostan hattua sinulle Korhonen, että olet asiallisesti jaksanut vastata näille höyrypäille. Olet myös useissa kirjoituksissa tuonut esille näkökulmia, jotka saavat ajattelemaan asioista eri tavalla kuin ennen. Se kertoo kyvystä asettaa asiat asioiksi henkilöstä riippumatta. Tällainen on harvinaista poliittisessa keskustelussa.
Vaikka itse luenkin valikoiden täällä kirjoittavien tekstejä, ja vielä valikoidummin vastaan, olen sinun tekstisi useimmiten lukenut. Tutkielmasi Kekkosesta sai minut hymyilemään sisäänpäin. Niin lähelle totuutta monessa kohdin olet osunut. Jään odottamaan historiallista tulkintaasi Tannerista.
On harmi, ettei netissä ole sellaista saittia, joita muutamat höyrypäät eivät sotkisi. Kerrasta toiseen he ovat samoja henkilöitä. Hyvänä esimerkkinä on tämä sinua häiriköivä toimittaja joka Kerimäkenä oli edesauttamassa sekä mainion Kokoomussaitin että Keskustan vastaavan sulkemista.
Jatka politiikan seuraamista ja tutkimista. Ehkäpä taas jonakin päivänä saamme lukea sinun perusteellisesti pohdittua tekstiä.
- - - - - - - - - -
Samaa olen ihmetellyt minäkin
Kirjoittanut: Liikkuva äänestäjä 10.10.2004 klo 19.53
Keskustan Helsingin piiri vaikuttaa kumman passiiviselta tässä Kerimäen tapauksessa. Kerimäen lailla käyttäyvä kun ei ole puolueelleen kunniaksi. Ehkä piiri myöntää kepun olevan Helsingissä aika lailla marginaalissa ja laskee saavansa Kerimäen avulla joidenkin kylähullujen tai tässä tapauksessa ehkä paremminkin korttelihullujen ym. sekoboltsien ääniä. Tuskin minkään muun vakiintuneen puolueen listoilla olevalta hyväksyttäisiin Kerimäen kaltaista törkeilyä ja järjettömyyttä.
- - - - - - - - - -
Ihmetellään täälläkin
Kirjoittanut: Ranualainen 10.10.2004 klo 20.02
Pitää vain selittää kaikille nettisurffaajille, että Helsingissä on ehdokasvalinnoissa sattunut "vahinko".
Nostaahan se mukavasti täkäläisten ihmisten itsetuntoa, kun ei sentään tuollaista tyyppiä ole Keskustan listoilla.
- - - - - - - - - -
Ervastille Kerimäen
Kirjoittanut: jutut tiedoksi 10.10.2004 klo 19.55
Taidanpa lähettää IS:n rohkealle toimittajalle Ervastille kunnallisvaaliehdokas Seppo "kerimäki" Hietasen (kesk, 229) lapsipornopuheet ja muutkin kännissä kirjoitetut herjat tiedoksi.
Ervasti osaa kyllä hyödyntää näin vaalien alla tällaista herkkupalaa. Muistan senkin erinomaisen Tikkurila-jutun ennen 2003 vaaleja, puhumattakaan Jätemäen maanpetoksen paljastamisesta.
Kerimäki pääsee Ilta-Sanomien etusivulle naamansa kanssa.
Osoite on tämä
Kirjoittanut: Kepu valehtelee aina 10.10.2004 klo 20.02
Juttuvinkit voi lähettää osoitteeseen
[email protected]
Kyllähän tuosta kivan jutun saa. Etenkin kun kysyy, onko keskustan Helsingin piiri samaa mieltä ehdokkaansa kanssa?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
KK Korhonen herjaa edelleen
Kirjoittanut: CITY-Keskusta Seppo Hietanen 11.10.2004 klo 03.38
************************************************
" Vaikka Stadin kaatopaikkojen piskit kovin
räyhäävät, niin CITY-Keskustan karavaani kulkee
ja on jo Stadin CITYSSÄ."
************************************************
SDP:n sonta-GROUPP’in törkein generaattori nimimerkki KK Korhonen kuitenkin jatkaa edeleen usean nimimerkin takaa Suomen Keskustan rivoa herjaamistaan.
Raivon pääkohteeksi on valittu Helsinkiin jo sisään päässyt
CITY-Keskusta ja siinä ohessa allekirjoittaneen henkilö. ..,, HEH..: Mikäs pienille politrukeille sen kiihottavampaa kuin saada haistatella julkisesti, vaikka vain salanimen takaa, Keskustan ministereille ja valtuustoehdokkaille.
Nimimerkki KK Korhosen kautta toteuttavat Keskustan vastaiset Hakaniemen politrukkien joukot tyypillistä vasemmistolaista likasanko-kampanjointiaan.
Valheet, vääristelyt ja törkeät laittomuudet kuuluvat "taudin kuvaan".
Keskustalle ja sen tulemiselle vahvemmin myös Helsinkiin eivät poliittiset terroristit kuitenkaan voi yhtään mitään, vaikka KK Korhosen kautta on härskiin peliin liitetty kaikkea mahdollista kuonaa, jopa raakaa UKK-vihaa!
KKK:n nimimerkkiin kytketty Sonta-GROUPP’i, HAkaniemen haiseva luomus, tuottaa saman tyyppistä raskasta UKK-vihaa ja UKK:n vastaisia valheita kuin surullisen-kuuluisa yhden aiheen tutkija "Tri" Rautkallio.
"KK Korhonen" on itse asiassa lähinnä Rautkalliota jäljentävä katkera ja syvästi auktoriteettikaunainen ikääntynyt pölvästi.
Leimaavaa Keskusta -vihalle on että viime aikoina on panetteluun liitetty mukaan aito Paavo Lipposmainen uhkailu käräjillä sekä myös ja kiihkeä poliisilla pelottelu ja turpaan vetely.
Sairas myytti, nim. KK Korhonen on todellinen surullisen hahmon ritari:
Hän on ilm. jo niin seniili, että käy tiukkaa debattia itsensä kanssa, kinastelle ja maanittelee, jos sitten onkin tuossa yhden miehen sodassaan systemaattinen. Nimimerkki-vanhus tuntuukin sydämestään nauttivan runsaista kommenteista joita pääasiassa itse tuottaa.
Omaa asemaansa hän ei ilmeisestikään ymmärrä, sillä raivopäinen viha -ja herjakirjoittelu on jo kaukana sen rajan takana, jossa Suomen Keskusta olisi jo voinut saattaa tutkintaan nimerkki KK Korhosen herjoineen päivineen ja taustavoimineen, ja halutessaan jopa tämän saitin vastuuhenkilöt.
Toki olen vakuuttunut että Keskusta ei kivisotaan kyläpiskien kanssa lähde, saatikka kun olisi mahdollista että nimimerkin takaa paljastuisi seniili vanhus ja väsähtänyt sotilas, jota Hakaniemen punaiset haukat ovat päässeet raskaasti höynäyttämään ja yllyttäneet taaton likaisentyön tekijäkseen.
Se se noloa vasta olisi, se.
Myöskään minä en ryhdy jahtaamaan paskalinkoja poliisien ja koirien kanssa vaan keskityn CITY-Keskustan merkeissä kertomaan äänestäjille CITY- Keskustan laadusta ja osaamisesta.
Vaikka tällä saitilla saavatkin Keskustan poliittiset vastustajat huutaa suu vaahdossa melko rankaa herjaansa, ei heitä kuitenkaan ole todellisuudessa kuin muuta vaahtopää, jotka epätoivon vimmalla suoltavat soopaansa tiheään tahtiin nimimerkkejään vaihdellen.
Tässäkin asiassa on niin että Keskusta -merkkinen karavaani kulkee täynnä hyvää asiaa jo laajaksi kasvaneen kannattajajoukkonsa saattamaan.
Se on jo saapunut Helsinkiin ja kulkee edelleen, vaikka Stadin kaatopaikkojen ja Hakaniemen rannan pihapiskit kovin haukkuvat sen jäljillä.
Linkkejä Seppo Hietanen yhteyksiin
http://www.keskusta.fi/kunnallisvaalit/index.php?open=1 0&ID=1936
http://www.mtv3.fi/vaalikone/index_frames.shtml
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskusta 229
*****************
+++++++++++++++++++++++++++++++
Normaalia keskustelua
Kirjoittanut: Mielipidepankki 11.10.2004 klo 08.59
Voisitko hiukan selventää esimerkiksi sitä, mihin törkeisiin laittomuuksiin K.K.Korhonen on tällä palstalla syyllistynyt, kun sanot, että valheet, vääristelyt ja törkeät laittomuudet kuuluvat taudin kuvaan.
Käsityksesi siitä, että K.K.Korhonen täällä yksin esittäisi kritiikkiä Keskustaa kohtaan, on täysin virheellinen. Useat nimimerkit kuten Wiljami, Rautalehti, Jaba43 ja minä kritisoimme useinkin Keskustaa ja sen harjoittamaa politiikkaa. Kukin omista lähtökohdistaan.
Urho Kekkonen oli syvästi kiistelty poliitikko jo omana aikanaan. Hänen omat puoluetoverinsa kuten Viljami Kalliokoski, Antti Kukkonen, Tyko Reinikka ja Veikko Vennamo arvostelivat Kekkosta hyvinkin rajusti. Useatkin historioitsijat, poliitikot ja politiikan vaikuttajat kuten Max Jakobsson ovat pitäneet Kekkosen toiminnan joitakin osin hyvin arveluttavina esim. suhteessa parlamentarismiin.
Keskusta voi saattaa tutkintaan ihan mitä tahansa. Sehän ei kielletty keneltäkään. Poliisi saa paljonkin erilaisten sekopäiden tutkintaan saattamia asioita. Toki ne tutkitaan ja arkistoidaan asianmukaisesti sitten "ei vaadi enempia toimenpiteitä" -mappiin.
Jokainen selvän kunnianloukkauksen kohteeksi joutunut henkilö voi luonnollisesti perätä oikeuksiaan. Sellainen oikeus on niin sinulla kuin Korhosellakin. Itse näkisin ainakin eräiden Korhosta kohtaan esitettyjen väitteiden täyttävän kunnianloukkauksen tunnusmerkistön. En ryhdy tässä titenkään tuomaroimaan, mutta tuon esille tämän arvion sen takia, että olen joutunut ammattiurani aikana aikoinaan perehtymään monenlaisiin oikeudellisiin kysymyksiin ja niitä ratkomaan.
Keskustan kannatus on pääkaupunkiseudulla melko marginaalista. Kyse on 4-7 %:n kannatusosuuksista. Näin pieni kannatus valtakunnalliseen kannatukseen nähden ei ole yllätys, koska kaupunkilaisäänestäjät kokevat Keskustan uhkana. Keskustahan on pyrkinyt esim. ajamaan hajasijoittamista ja valtionosuuspolitiikkaa, jossa maksumiehiksi ovat joutuneet hyvin menestyneiden suurten kaupunkien asukkaat. Toisaalta Keskustalla ei näytä olevan oikein mitään vaihtoehtoista sisällöllistä visiota kaupunkien kehittämiselle. Sellaiseksi ei oikein riitä joku demarivastaisuus.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Tätäkö siis haluaisit jatkaa?
Kirjoittanut: K.K.Korhonen 16.5.2005 klo 11.49
Muistaen kaiken sen, miten olet täällä esiintynyt, mistä ja millaisella kielellä ja millä tarkoituksella puhunut, tuollainen hurskasteleva avauksesi on ällöttävyydessään niin vastenmielinen, että siihen voi vastata vain yhdellä tavalla: linkittämällä noita kirjoituksiasi, jotta itsekin muistaisit, mitä on tullut sanotuksi.
Siihen asti, kunnes rehdisti ja mitä nöyrimmin katuen pyydät minulta anteeksi törkeitä solvauksiasi, laitan tämän aina sinun hurskastelevan puheenvuorosi nähdessäni. Keskustan Helsingin puoluetoimiston anteeksipyyntö ei riitä, sinun itsesi täytyy se tehdä kuvaannollisesti ilmaisten polvistuen eteeni siten kuin Tanja Karpela polvistui Paavin eteen.
Siis tässäpä taas sitä "debattiasi":
- - - - - - - - -
KKK ja alaikäisiä netti-tuttuja
Kirjoittanut: CITY-Keskusta Seppo Hietanen 10.10.2004 klo 18.53
TIEDOKSI
Varoitin KK Korhonen -GROUPP'ia 8.10. viestissä hänen puuhistaan alaikäisten NETTI-yhteyksien suhteen, kun kontakteja esiintyi kaikenkansa luettana hänen "PROFIILISSAAN"..., oheisella tavalla:
(klikkaa KK K:n rekisteröityä logoa)
************************************************
SIIRTO-OSIO KIRJEESTÄNI 8.10 KK Korhoselle:
"keris":
.... että pappa-Korhonen kiitää viirupään lailla "pakki ja kuuppa" sekona nettien viidakossa.. toisella äärilaidalla kontaktipintaa 13 v. pikkupimpsoja ja toisessa laidassa vastassa itse Paavo Lipponen "kunniakkaine stallareineen.."
Etkö itse ole lainkaan ajatellut jo hillitä..?
Selvyyden vuoksi intiimeistä tiedoista manitakseni:
Sinun "profiilisi sekä yhteydenpitosi ja kumppaneittesi" tiedot olivat saitilla kaikkien luettavan tässä illan aikana..
Suorita ja asenna nyt tiedostoillesi jotain tupla-suojausta, kun listoillasi on jopa 13 v. lapsia.. eikö sellainen ole jo kovin riskaabeliakin..?
varoisit moista..!
SIIRTO PÄÄTTYY
**********************************************
SH kerimäki st jatkaa;
”Profiili ja galleria KK korhonen” on siis edelleen esillä. Jokainen halukas saa sen luettavakseen nyt ja tässä, milloin vain "KK Korhonen" -rekisteröityä tunnusta klikkaamalla.
Tarkistin juuri tuon KK:n profiilin on jossa vielä on tallella 13 v. pikkutytön tiedot nätin kuvan kanssa.
Toinen, 16 v. "anna?", nainen Helsingistä on tänään noista kontakteista kadonnut.
MUTTA:
Miten "SDP:n nyrkki”, KK Korhonen asiaan sitten ottikantaa, on luettavissa tästä alta hänen viestistään allekirjoittaneelle:
***************************
KK-K:n viesti 8/9.10. Seppo ”kerimäki” Hietaselle alkaa
SIIRTO-LAINA:
” Aina sitä oppii uutta...Kirjoittanut: K.K.Korhonen 9.10.2004 klo 12.13
KK K:
Kyllä nuo kuvat, mitä kerroit nähneesi minun koneeltani, ovat varmaan omia harhaisen pääsi synnyttämiä toivekuviasi.
Täytynee uskoa, että se lempijuomasi on Lasol ja todeta: sitä se tekee, kun sitä kyllin kauan käyttää!
Jos oikeasti olisit päässyt koneelleni, niin tietäisin kyllä, mitä tekisin. Se olisi tietosuojamurto ja poliisiasia ja seuraamuksiltaan Sinulle sellainen, että ”lupaavasti alkanut” kunnallispoliitikon urasi päättyisi ennen alkamistaan.
SIIRTO PÄÄTTYY
*****
SH kerimäki jatkaa:
Näin siis sanailee "KK Korhonen.." Lienee ollut "pallo hukassa", kun noin….?
Onneksi tuo KK K, "SDP:n tehonyrkki Keskustan kaatamisessa" on luvannut sulkenut suunsa, ja klikannut koneensa pimeäksi"
..jota en kyllä lainkaan usko, sillä KK K:lla on lukematon määrä "aputoiminimiä", jotka suoltavat sontalingosta uupumatta Keskusta-kaunaa ja madonlukuja allekirjoittaneelle. Nytkin, usealla nimellä, muutamasta tutusta KK K:n IP-osoitteesta, epäilen ma.
JOKA TAPAUSESSA ..:
Toivotan itselleen KK K:lle (jos sontalingon takaa yleensäkään löytyy fyysinen KKK) rauhaisia päiviä ilman kauheata Keskusta-kaunaa..
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskusta 229
****************
- - - - - - - - - -
mitä tekstiä! Nyt nyt....menee yli hilseen katon rajaa hipoen. :(
Kun kerta city-keskusta Korhostakin ojentaa, että se ei osaa poliittista debattia, niin kai se oksettava törky sitä on, kun city.-keskusta itse on sen tuottanut. Sitähän Korhonen tuossa esittelee.
Minä kun luulin että city-keskustalla olisi ollut oikeatakin sanottavaa.
Olen tällä palstalla kuikuillut vasta niin vähän aikaa etten mitenkään voinut tietää...
Kun nyt Helsingissä ehdokkaana oleva Ilkka Halava julistaa olevansa ”mies, joka tuo kaupunkilaista ajattelua keskustaan”. Minä maalaistollo kun olen luullut, että sinun puheesi täällä ovat edustaneet sitä kaupunkilaista ajattelua! Bwaaahhaahahahahahaha…
...
Allekirjoituksesi alkaa kohta olla kunnossa:
Hakutulokset sanalla 'kysta':
Termit:
cysta, kysta
rakkula, rakkulakasvain, nestettä tai puolikiinteää ainetta sisältävä epänormaali ontelo
CITY.-Keskysta
Bakerin kysta
bursitis poplitea
blastokysta
alkiorakkula
rakkula-alkio
cysta
kysta
dermoidi
dermoidikysta
epidermaalikysta
kystadenooma
cystadenoma
munuaiskysta
cysta renis
munuaisrakkula
Nabothin kysta
cysta Nabothi
folliculus Nabothi
Nabothin follikkeli