Kepu mainostaa vaalipropagandassaan samoja asioita,mitä ennen viime vaaleja.Köyhyyden poistamista,eläkkeiden nostamista ym.Kuitenkin se viime vaalikaudella oli just näitä asioita vastaan oppositiopuolueiden näitä esittäessä.Ja ne lupaukset jäivät jälleen toteutumatta.Eli kansalaiset ovat nähneet,että KEPU JÄLLEEN PETTI.Mutta kun on tukiaisista kepulaisille kyse,kyllä tulee.
KEPU
8
923
Vastaukset
- Edellisestä Töllöttimen
numerosta ketä kepu edustaa. Kepu ja demarit ovat sama puolue.
- edellisestä Töllöttimen num...
ketä kepu edustaa. Kepu ja demarit ovat sama puolue. Demarit eivät tajua, että kepu vie heitä kuin pässiä narusta. Kepu äänesti viime eduskuntakaudella aina pienipalkkaisen, opiskelijan, eläkeläisen ja sairaanhoidon elämisen tasoon tähtääviä uudistuksia vastaan.
- silloin Kokoomus
Satu Louejoki ja numero 53
- äänestää
silloin Kokoomus kirjoitti:
Satu Louejoki ja numero 53
työväestön ja huonompiosaisten puoluetta.Eli oikeasti vasemmalta!
- Nollaverot
Se on sama mitä puoluetta äänestät,jos äänestät
ollenkaan.
Samoja lupauksia ne on jaelleet jo vuosikymmeniä
ja aina ovat tarkoittaneet samaa.
Köyhyys pois = heiltä itseltään
Lisää työpaikkoja = keksitään virastoja herroille lisää
Verot alas = Osakkeen omistajilta ja suurperijöiltä
Eläkkeet ylös = Suurituloisille
Samalla kun annat äänesi...annat rahasi heidän käyttöön.
JNE.....- tekee vaalityötään täälläkin
SuuriAjattelija kirjoitti:
.. itseään äänestäisi.
KepuEn äänestä tuollaista tyrkkyä kuin Louejoki, mitä oikeasti ymmärtää edes politiikasta???
- tuo.....
ole uutta,eikä outoa..kepu on jo sukupolvien ajan pehmittänyt junttien aivoja,kepulismi siirtyy myös valitettavasti geeniperimänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja10014166Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va235868Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545561SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525408Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2025126Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2894280HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.213930"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873601Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13517Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193479