SDP.n kannattaja, mene Kokoomuksen palstalle esittämään perusteltuja moitteita Kokoomuksen politiikasta.
Nyt ajankohtaista on Sasi, Katainen ja Niinistön brysselin aika.
SDP.n vaalitoimisto
Nyt ajankohtaista on Sasi, Katainen ja Niinistön brysselin aika.
SDP.n vaalitoimisto
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin menkääpä nyt potkimaan miestä kun hän makaa sairaalavuoteella. Oikeen tyypillistä Demaritoimintaa. Kyllä huomaa, että tältä puolueelta on solidaarisuus unohtunut 70-luvun vaalipuheisiin. Enää ei kiinnosta mikään muu kuin oma valta ja oma napa. Ja valtahan on säilytettävä hinnalla millä hyvänsä, kukapa välittäisi yhdestä lahtariporvarista.
Sikoja ootta kaikki!
Kokoomuslaiset pitivät täällä sen päiväiset riemujuhlat sen jälkeen kun selvisi, että SDP:N entinen puheenjohtaja sairasti syöpää. Yhtä lailla Sasin haukkuminen murhaajaksi on tyhmää, kyllä hän kärsii henkisesti tästä onnettomasta tapauksesta, ei siinä tarvii enää selkäänpuukottamista.
Niinistö ei liene Brysselissä pitempiä aikoja oleillut. Oli kylläkin töissä Belgian naapurivaltiossa Luxemburgissa, oikein hyvässä tehtävässä pankkimiehenä.