Sasin haastattelu aamulehdessä...

No voihan V

"Kalpean näköinen kansanedustaja Kimmo Sasi (kok) makaa sairasvuoteensa pohjalla 27 tuntia traagisen autokolarinsa jälkeen. Tampereen yliopistollisen sairaalan osasto on niin täynnä, että Sasi on sijoitettu vuoteineen pieneen toimistohuoneeseen. Potilaalla on niskatuki, vasen jalka on paketissa ja solisluu on poikki. Rajun kolarin jäljet näkyvät, ja Sasin ääni on hiljainen."
Onko tuo nyt tervettä ja asiallista journalismia vai jonkin paskalööppilehden nuoleskelevaa jorinaa?!? Taitaa toimittaja itse olla kokoomuslainen tai ostettu mediahuora. Eiköhän kaikille jo ole perkele selvillä minkä puolueen ukko tämä Sihtaaja-Sasi on?! Ja Sasi-poloinen on oikein joutunut pieneen toimistoon kun on niin täyttä. VOIVOOIVOI..... On taidettu porhopässi laittaa ihan pyynnöstä piiloon taviksien keskeltä. Ei rahvaan kanssa sovi sairastaa. Eikä varsinkaan nyt kun on tullut MOKATTUA pahemman kerran. Ikävät kuiskailut, kysymykset, vihjailut ja katseet olisivat liikaa tälle hentoiselle ja viattomalle "uhrille". On niskatukea ja pakettia ja nyrjähdystä... Kyllä nyt on karmeaa. Eiköhän kohta ala horinat terveydenhuollon rahoittamisesta ja hoitajapulasta ja ties mistä. Vaalien jälkeen ei kuitenkaan mitään tapahdu asioiden parantamiseksi. Eiköhän Sasikin painu pikimmiten yksityisen lääkärin hoiviin ja valtio maksaa kaikki kulut. VOIVOIVOIVOVIVOOOOOOOOIIIIIIIII!!
Se on nyt niin uskovaista ja armollista kun on tappanut ihmisen ja aiheuttanut muille suurta tuskaa ja kipua.
Vittu Suomessa on maksettu media ja poliisi. Totuutta ei tulla ikinä kuulemaan ja oikeus tuskin toteutuu. Sasin vaatimat korkeammat tuomiot liikennerikoksissa ei taatusti näy ainakaan tässä tapauksessa. PERSE!

2

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voihan haukoitus
    • Ei taidettu haastatella sitä vanhusta joka siellä samassa sairaalassa makaa.Kaikkihan Aamulehden toimittajat ovat kokoomuslaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      48
      5779
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      241
      5523
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      235
      2983
    4. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      83
      2762
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      148
      2496
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      71
      2144
    7. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      49
      2036
    8. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      71
      1868
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      213
      1794
    10. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      187
      1399
    Aihe