Heinäluoman ekoauto

Heinäluoman hybridiauto on vuokrattu vain vaalien ajaksi - mainostoimisto suositteli tällaista imagonnnostoa.

Sama mainostoimisto taisi suositella myös "Watergate"-murtoa, jolla sai ilmaista huomiota.
5356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suositteliko sama mainostoimisto valehtelemaan 100.000 uutta työpaikkaa ja 5,0 miljardia euroa hyvinvointipalveluihin.

Äänestä
  • Demari ei ole tyytyväinen, ennen kuin kaikki suomalaiset ovat työttömiä.

    Äänestä

Minusta jotenkin tuntuu, että paras ekoteko olisi jättää tämä "pari piirua ihmisen suuntaan" - Eero eduskunnan ulkopuolelle.

Pääsisi hän sitten tekemään ekotekoja aivan kokopäivätoimisesti, nyt vain feikkailee hybridiauton ratissa olevansa mukamas ekoasialla.

Äänestä

No höpöhöpö vaan sinulle! Ekoauto saa ilmaista mainosta ja Heinäluoma toimii erinomaisena esimerkkinä muille autoilijoille, kun otti auton koekäyttöön. Lisää tällaista!

Et varmaan tosissaan luule, että Heinäluoma murtautuisi omaan vaalitoimistoonsa ja siis syyllistyisi vakavaan rikokseen vain saadakseen huomiota. Mikäli olen oikein huomannut, kyseinen setä on tv:ssä ja lehdissä joka päivä ilman rikoksiakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jep jep kirjoitti:

Heinäluoman hybridiauto on vuokrattu vain vaalien ajaksi - mainostoimisto suositteli tällaista imagonnnostoa.

Sama mainostoimisto taisi suositella myös "Watergate"-murtoa, jolla sai ilmaista huomiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu