Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Björndalen

Oonko ymmärtänyt väärin,mut eiks tää palsta ole täynnä ampumahiihdon asiantuntioita..No joo onko kellään mitään kommenttia siihen että unibetiltä saa 1.75 kerroin siihen,että ole einari sijoittuu sijoille 1-3 huomisessa kisassa.Suorasta voitostakin saa 3.50.Pitäshän toi olla aika saletti,jos ammunta yhtään kulkee.Kotikisa viä!
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Enpä paljon viitsi kutsua itseäni asiantuntijaksi, vaikka seuraankin a-hiihtoa aika paljon. On sen verran pahasti menneet viime aikoina veikkaukset nääs vituralleen... Mutta ainahan sitä saa pohdiskella.

Itse laittaisin lapulle varmaan Einarin voittamaan, jos siitä saa 3.50 kertoimen. Kyseessä on normaalimatka, eli 20 laukausta, ja jokaisesta hudista tulee 1 min lisää aikaan. Einari ampuu usein ihan hyvin, mutta välillä hän ottaa käsittämättömät määrät sakkoja, ja silloin sijoitus on kaukana kolmen parhaan joukosta. Eli suomeksi sanottuna: Eikka joko voittaa tai sitten on sijalla 30. Luulen, ettei hän viitsi hirveän huonosti ampua kotistadionillaan, vaan sihtaa todella kauan ja hartaasti. Ja osuu? Voittajaehdokkaiksi OEB:n lisäksi laskisin Michael Greisin ja Raphael Poireen ja pari venäläistä. Poiree on kyllä päässyt hämmästyttävään kuntoon loppukaudesta, ja ampuu hyvin vähän sakkoja, jos ollenkaan. Jos Einari meinaa voittaa Poireen, ei parane ampua kahta sakkoa enempää... Toivottavasti ei tuule kovaa, koska silloin ammunta menee ihan lottoamiseksi.

Eikka lähtee liikkeelle numerolla 18, ja minuutin päästä Greis, josta puolentoista minuutin päästä Poiree.

Äänestä
  • Veikkauksella on tähän mielenkiintoinen kohde, Björndalen-Poiree 1,45/2,25...Poireen pitäisi olla tässä kohteessa jopa ennakkosuosikin asemassa. Björndalenia painaa vielä epäonnistunut Japanin matka ja aikaerorasitus, joten hiihtokuntokaan ei liene ihan huipussaan. Kyse onkin ammunnasta ja sen onnistumisesta, Poiree on ollu ammunnassa huippitikissä mutta Björndalen on kysymysmerkki...lapulle laittaisin silti Poireen voiton Björndalenista

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


o-e kirjoitti:

Oonko ymmärtänyt väärin,mut eiks tää palsta ole täynnä ampumahiihdon asiantuntioita..No joo onko kellään mitään kommenttia siihen että unibetiltä saa 1.75 kerroin siihen,että ole einari sijoittuu sijoille 1-3 huomisessa kisassa.Suorasta voitostakin saa 3.50.Pitäshän toi olla aika saletti,jos ammunta yhtään kulkee.Kotikisa viä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu