Kyllä vaan Heinäluoma ja Vanhanen on aivan eri aineista, kun nämä muut. Ehkö Heinäluoma jopa parempi.
Heinäluoma ja Vanhanen pärjäsi
JccH
6321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Muodostaa hallitusta...hyvä sauma juoksuttaa heinistä...:)
Nyt tuli selväksi huolestuneelle mökin akallekin että Suomen mahdollisella Natoon menolla pitää olla kaikkein ensnnä PRESIDENTIN suostumus, sitten eduskunna ja vihdoin kansaäänestys asiata!
Kiitos Katainen, ääni kokoomukselle!
Jos tuosta Kataisen pölötyksestä joku tolkkua sai,täytyy olla tosissaan kokoomuslaiset lasit silmillä.Ylimielisyydestä kertoo se, että pitää itse olla äänesä koko ajan, vaikka pyydetään lopettamaan.
Eilinen näytti, että hyvä yhteistyö pelaa. Ei ihme, että valtiontalous on nostettu heidän hallitusaikanaan huipputrimmiin, tätähän huipputrimmiä ihmetellään rajojemme ulkopuolellakin. Vakuuttavaa esiintymistä Heinäluomalta ja Vanhaselta. Rkp:n Wallin on myös hyvä tyyppi. Tosin MTV3:n toimittajat ovat pihalla ja turhuuden puhumiselle annetaan paljon aikaa vähästä. Katainen on turhuudenpuhuja ja solkuttaja ja hänelle annettiin aikaa ja kuvaa enemmän kuin muille. Käsitin, ehkä säälistä!
Joo Eero ja Matti pärjäsi, mutta voi sitä Kataisen poikaa.....
Vihreiden Tarja oli tentissä edustavin henkilö vahinko ettei demokratia toimi edes niin,että tasapuolisesti jaettaisiin puheenvuorot . Demokratian perus edellytys olisi kunnioittaa puhujaa,olemalla hiljaa kun toinen puhuu. Heinäluoma ei muistanut edes tätä seikkaa .Ylimielisyys paistoi Heinäluomasta. Vanhanen meinasi vajota penkin alle niin kyttyrässä hän istui. Kataista ihailen,sillä hän maltillisesti yritti tuoda asiat esille.Katselin,että jos näistä miehistä valitsisi pääministerin, Katainen olisi paras. Uuden tapainen pääministeri "ihmis-kasvoinen" Katainen ei näytä pelurilta kuten Vanhanen ,eikä omahyväisyyttä uhkuvalta kuten Heinäluoma.
Kuitenkin ,Tarja Grunberi,olisi tentin paras 7.3-27 3-TV:ssätentissä. Hän on myös pätevä nainen, sopisi pääministeriksi.
En unohda miesten salaliittoa jolla miehet "lynkkäsivät" Anneli Jäätteenmäen. Teko oli suoranainen ihmisoikeuden loukkaus johon kepun miehet ryhtyivät SDP:tä mielistellessään. Tuomari ei pidä päätöksenä keskeneräisiä neuvotteluja. Odotan paljastuksia heiltä jotka tekivät Anneli Jäätteenmäestä valehtelijan. Minä en usko valehteluun tässä asiassa.Uskon salaliittoon, kunnes toisin todistetaan.
Niin, että eduskunnan naiset ja naisjärjestöjen naiset missä te olitte silloin kun Anneli Jäätteenmäen lynkkäys alkoija tapahtui ?
Vanhanen tuli vääryyden tapahduttua pääministeriksi.
Miesten puuhatessa nyt pääministeriä missä te naiset olette ? Oletteko politiikan armonauringossa miesten tuella vai miesten tukena ?
Ryhdistäytykää ja nostakaa keskuudestanne nainen yhteiseksi naisten pääministeri kanditaatiksi.Osoittakaa naisten yhteisvoima, sillä meitähän on enemmän kuin miehiä. Kun esille ei ole tuotu toisia ehdokkaita tukekaamme Tarja Grumberia sukupuolen,pätevyyden sopivuuden sekä vuoksi.
Pohjoiskarjalaisille jää tehtäväksi äänestää hänet eduskuntaan.
Se on mahdollista, sillä, P-karjalassa on totuttu äänestämään päteviä naisia.Täällä on tehty vaalien ennätyskin 1972 jolloin noin 10.000 henkeä,lähes 10% äänioikeutetuista äänesti naista joka oli vaalien suurin äänimäärä ja valtakunnallisestikin prosenttualisesti suurimpiin lukeutuva.
Tämä on naistenpäivän vetoomus 2007
Onnea, naisille! Onnea miehille ! Onnea perheille !
Rakkaudella sisko.