Vanhanen munasi täysin itsensä!
Vanhanen sanoi, että äänestäminen maksaa, kun ÄÄNESTÄMISEEN tarvitaan MAKSULLINEN henkilökortti.
Tämä on täyttä pötyä. Vanhanen on pihalla, kuin lumiukko, kun tälläisia valeita heittelee MTV3.n vaalikeskustelussa.
Tosiasia on, että poliisilta saa maksuttoman tilapäisen henkilökortin äänestämistä varten. Tämä on täysin selvä asia jopa kaikille vaalilautakuntien jäsenille, jotka vaan ovat lukeneet oikeusministeriön vaaliohjekirjan.
Vaalivirkailija
Vanhanen sanoi, että äänestäminen maksaa, kun ÄÄNESTÄMISEEN tarvitaan MAKSULLINEN henkilökortti.
Tämä on täyttä pötyä. Vanhanen on pihalla, kuin lumiukko, kun tälläisia valeita heittelee MTV3.n vaalikeskustelussa.
Tosiasia on, että poliisilta saa maksuttoman tilapäisen henkilökortin äänestämistä varten. Tämä on täysin selvä asia jopa kaikille vaalilautakuntien jäsenille, jotka vaan ovat lukeneet oikeusministeriön vaaliohjekirjan.
Vaalivirkailija
Vastaukset 9
Vanhimmat
tiedot ja taidot mihinkään muuhunkaan, saati nyt kansalaisten äänestysoikeuksiin ja mahdollisuuksiin.
Poliisitkin on viisaampia kuin Vanhanen.
henkilöä pääministeriksi. Olisivat kai korjanneet tuon Vanhasen olemattoman pienen virheen, jos olisivat tunteneet kyseisen lain paremmin.
Täyttä paskaa koko viestisi, kuten 90% suomi24:n viesteistä yleensäkin. Ja sitä paitsi Vanhanen voitti tuon tentin.
Näyttää olevan ihan pihalla tuo lumiukko Vanhanen muissakin asioissa, kuin tässä yksityiskohdassa.
Ehdottelee muun muassa lisää rekkoja helsingin ruuhkiin, haketta kuljettelemaan pohojanmaalta asti.
Voiko noin tyhmää pääminiseriä ollakaan?
kokoomuslainen kirjoittaja kysyy ja vastaa itse itselleen, niinhän känäkin tekee, täysiä luikureita kaikki.
korjata?
Kyllä jokainen muu läsnäolija huomasi, että Masa Vanhanenhan siinä loistaa tiedon puutteellaan, ja antoi Masan esitellä ihan rauhassa Urpouttaan.
Ihan oikein, sai ihmiset nähdä mikä on Masa miehiään sivistymätön ja ammattitaidoton.
Olematon virhe?
Suomen lait ja asetukset äänestäjistä ja äänestämisestä?
Elä yritä, niitä ihan pieniä kun Masalle on sattunut jo aikamoinen keko???
tyytyväinen muihin läsnäolleisiin, joilla leikkasi heti missä mennään ja antoivat Masan sotkea taas ihan omin nokkineen.
Masan energiansäästö tavoitteet: pistetään pystyyn vuosisadan kuljetusralli Helsinkiin ja jätetään huomaatta Helsingin seudun mahdollisuus hyödyntää tuulivoimaa.
Ainahan noi maalaiset vinkuu kun tänne tulevat, kun siellä Helsingissä tuulee aina, ei muuten tuule, merellä tuulee aina.
Keskustan älykkyystaso ja ongelmanratkaisukyky on täysi nolla.
Mun pakka meni sekaisin kun tämä Vanhanen alkoi kaveerata tän Merikukan siis Vihreitten edustajan kanssa. Mitä se Matti oikein nyt meinaa, miksei keskittynyt oman puolueensa vaalitilaisuuksiin. Aikooko hän loikata Vihreisiin, vai miksi ihmeessä tämmöinen vetoapu Merikukalle? Ja sitten tämä yhteismainos Tanjan kanssa, kulttuuriministeri taitaa rämpiä epäuskottavuuden suossa, kaikkine rintojen esittelyineen yms. Pitikö Matti valjastaa hänenkin avukseen, ei käsitä?? Varma ääni Matille taisi mennä nyt :(
Ei pahalla Matti, olet hyvä mies, mut naiset pyörittää sua liikaa.
Matti on siis naisten vietävissä ? Entäpä jos matilla on vaan mielitekoa pesään... Kun se vaimokin lähti, jostainhan sitä pitää saada.
Saattaahan se Matti nyt vähän varovaisempi olla,kun Susan pani tällaisen hullutusrumban päälle kokemuksistaan.
Toisaalta asiat voisivat olla paremmin ,jos Matti ei olisi koskaan lähtenyt (avioliiton aikana) muiden naisten,Kaarinan tai erään T:n tai muidenkin perään. Sen siitä saa,kun on ahne monella rintamalla...
No voi kauheeta. Siitäpä nyt suuri munaus on tullut. Täytyyhän se kortti joka tapauksessa hommata muutenkin elämää varten.