Loikkaako Halme

Istuva Presidentti ei selvästi miellytä Halmetta?
Kuuluiko Halme esim. Ahon kannattajiin.
Tekeekö Halme myöhemmin Aittoniemet, ja loikkaa Keskustaan?
4317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sinne se passaa oikein hyvin

Äänestä

Halme on niin täynnä itseään, että perustaa lopulta oman puolueensa, joka tukehtuu siihen itseensä. Fasistiset populistipuolueet eivät saa onneksi Suomessa koskaan kovin laajaa kannatusta.

Äänestä
  • Fasismilla on tapana nostaa päätä, kun ihmiset ovat epätoivosia, nälissään ja kyrsiintyneitä joihinkin äveriäisiin vähemmistöihin.
    Niinkauan kuin suomessa on näin hyvä sosiaaliturva, ei fasismilla ole kannatusta.

    Äänestä

Siinä sitä vasta olisikin punamultayhteistyötä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hmmmm kirjoitti:

Istuva Presidentti ei selvästi miellytä Halmetta?
Kuuluiko Halme esim. Ahon kannattajiin.
Tekeekö Halme myöhemmin Aittoniemet, ja loikkaa Keskustaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu