http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Huippukamera avuksi Helsingin liikennevalvontaan/1135225677658
Sakotustavoitteeseen on päästävä.
Huippukamera Helsinkiin
11
1054
Vastaukset
- vxcxcvxc
jos kilvestä ei saa selvää. Minustakin on otettu kuvia hullusti mutta eipä ole sakkoa kuulunut. Olen vaan ajellut hullu virne kasvoilla kameroihin.
- Auto--Antero
Lähteä Kaivokadulle ennätystehtailuun. Kilvet pois ja TORVI AUKI!!!! Kameran välkkyessä uusi käännös ja takaisin entistä lujempaa.
HELVETINKONEELLE pitää puffata HELLvetinmoinen käyttöaste! Rulla täyteen parissa tunnissa....- Innocent Bystander
kotiin mielummin tumputtamaan
- Jaska Parruna
Kiinteä kamera.
- dssdf
niin hiljentelee siihen ja ottaa menetetyn ajan kiinni myöhemmin hurjalla ylinopeudella. No ei vaiskaan, mutta luuleeko nuo idiootit tosiaan että nuo kamerat autaa jotain. Ajan 200 kilometrin pätkän aina joka toinen viikko ja siihen välille on ripoteltu miljoona kameraa, mutta eipä ole vauhti yhtään laskenut. Oppii vaan kameroiden paikat ja hiljentää kohdalla. Sen jälkeen vaan pienempää pesään ja lämä pohjaan.
- liikenneurheilija
jos yhtään alkaa brittimalli rantautua suomeen, niin 55k€ menee melko nopsaan savuna ilmaan....
http://www.speedcam.co.uk/gatso2b.htm
Eiköhän tuolla rahalla olisi hiekoittanut katuja aika kivasti - olisi ollut jotain vaikutusta kuolleiden ja loukkaantumisten määrään OIKEASTI kun olisi liukastumiskuolemat vähentyneet....- liikenneurheilija
http://observer.guardian.co.uk/uk_news/story/0,6903,1037031,00.html#article_continue
aika kiitettävää vastarintaa...
- Automiäs
Voi jumalauta...
Mä oon väärällä alalla...
Vittu alan valmistamaan kameratolppia ja liikennevaloja.
Ketäs nuo hankkii Suomessa teidenvarsille?
Katteet kunnossa... - Kairatiikeri
Miksi aina valitat, nuori mies? Nyt pitäisi päästä punaista päin ylinopeudella Helsingissä?
Pysyisit siellä korvessa ja keskittyisit vaikka sauvakävelyyn, et olisi vaaraksi lajitovereillesi.- llil
En mä ainakaan huomannu tossa mitään valittamista. Siinähän oli vaan linkki uutiseen ja toteamus perässä.
- jaloillani.
Tuleepa taas yksi syy lisää kääntää ratti kohti Kehä I:n ja Kehä III:n välissä sijaitseviin ostosparatiiseihin Helsingin keskustan sijasta. Täältä meiltä kun on noin kymmenen minuutin matka kumpaankin.
Ostosparatiisiin pääsee moottoritietä reipasta vauhtia. Ostosparatiisissa saa pysäköidä ilmaiseksi. Ostosparatiisiin mennessä ei ole kameravalvontalaitteita.
Keskustaan pääsee laillisesti 30 km/h. Keskustassa saa maksaa itsensä kipeäksi parkkipaikasta. Keskustaan tulee veronmaksajien rahoilla kallis kameravalvontajärjestelmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416