Tämän palstan parhaimmat veikkaajat ovat tässä.
1. Teppo.moi
Mitä nyt olen lukenut palstan viestejä, niin sen perusteella Tepi osuu aika mukavasti ja suht` säännöllisesti. Hyviä vihjeitä perusteluineen ja tarkkaan scoutattuja. Et sillei hei.
2. Veto-Expertti
Myös hyvä osumisprosentti. Pistää kovia kertoimia ja aina silloin tällöin löytyy hyviä perusteluja
3. Taavetti2
Osuu myös ja kovilla kertoimilla. Usein myös hyviä perusteluja. Ratkaiseva ero Veto-Experttiin oli osumistarkkuus, mutta eihän aina voi voittaa.
4. Hacker
Johtaa Tuplakisaa. Hyviä hakuja jan kovia kertoimia. Osumatarkkuus myös hyvä. Usein kuitenkin perustelut uupuu ja vihjeet tuntuvat välillä vain siltä että on lyöty vain kovia kertoimia.
5. Pokerimaa
Pokerimaa antaa hyvin perusteltuja ja tarkkaan harkittuja vihjeitä. Nyt on menossa oikea voittoputki. Kannattaa peesata myös tämän päivän vihje.
Siinä oli siis henkilö kohtainen Top5. Tämä on siis vain minun mielipiteeni.
Täytyy myöntää, että aina tulee luettua edellämainittujen päivän vihjeet ja joskus jopa hyödynnettyä.
Palstan surkeimmathan te tiedätte, joten ei sitä sen enempää.
Veikkaajien Top5 - Oletko siellä?
25
1330
Vastaukset
- taas itseänsä
kehuu voi tuota meidän pikkuista et sillee hei!
- Joukahaine
Älä nyt viitsi. En ole Teppo.Moi
- asdopjasdpoasdj
1. Joukahaine
2. Joukahaine
3. Joukahaine
4. Joukahaine
5. Joukahaine
Mitä nyt olen lukenut hänen viestejään, niin ei osaa itse yhtään vihjata, vaan peesaa aina Teppoa ja kun Tepi ei osu, kirjoittaa hän nimettömänä "Teppo on paska" -viestejä. Lisäksi hän tekee vielä tyhmiä "Top 5" -ketjuja, joissa hän kertoo ketä peesaa eniten ja kenen perse on paras nuolemisen kannalta. Et sillei hei!- Joukahaine
Koskas olen peesannut Teppoa?
- aasdasdasdasdasd
Joukahaine kirjoitti:
Koskas olen peesannut Teppoa?
Olet varmasti peesannut teppoa vähintään kolme kertaa kun listalles ykköseks pistät ja kun tepi on niin uber-hyvä veikkaaja, niin mikset sitten peesaisi häntä. Et vain uskalla myöntää!!! KIELTÄJÄ!! Voin pistää pääni pantiksi, että olet edes kerran peesannut tepin vihjeitä et sillei hei!
- Joukahaine
aasdasdasdasdasd kirjoitti:
Olet varmasti peesannut teppoa vähintään kolme kertaa kun listalles ykköseks pistät ja kun tepi on niin uber-hyvä veikkaaja, niin mikset sitten peesaisi häntä. Et vain uskalla myöntää!!! KIELTÄJÄ!! Voin pistää pääni pantiksi, että olet edes kerran peesannut tepin vihjeitä et sillei hei!
EN OLE PEESANNUT tEPIÄ, MIELIPIDETTÄ OLEN KYLLÄ KYSYNYT. Mähän oon paras vihjaaja XD
- everstin vihjeillä
kyllä tehnyt tänävuonna todella suuret tilit että kyllä se on mun listoilla ehdottomasti ykkönen.
- Joukahaine
Mua Eversti ottaa päähän. Kyllähän sieltä osuviakin vihjeitä tulee, mutta kaveri kehuu liikaa itseään. Se pudottaa bongoja.
- on tullut peesattua
ja voitolla ollaan reilusti että eiköhän tuo jo kertone että eliittiin hän mun listalla kuuluu.
- Joukahaine
Mitä nyt olen seurannut niin kaveri ei osu IKINÄ.
- törkeää!
StrahLenD on osunut ainakin pari kertaa, sillä vaan on ongelmia kielensä kanssa "vittu paska homo"
- tänään...
se alko kitiseen ettei ole pelattavaa.kuka tuo sami78 on?aika hyvää ideaa.
- kertoimen
"vihjeitä ei voi sanoa vihjeiksi"
- on ASIAA!!!
Siinä oli kiteytetty kaikki olennainen vedonlyöntivihjaamisesta. Jos kerroin on laskettu oikein, tarkoittaa kerroin kaksi yli 50%todennäköisyyttä kohteen toteutumiselle, mikä on sama kuin kolikkoa heittäisi. Tosi pelimiehet etsivät ja löytävät pelikelpoisia >2,50 kertoimia.
Hyvyys ei ole absoluuttista hei! Täällä ihmiset ovat vihjailleet erilaisia ajanjaksoja, eikä Tepin mielestä nimimerkkejä voida rankata tällä tavoin. Lähinnä sen vuoksi, että täällä on muitakin asiakirjoittajia, joita tässä ei noteerattu lainkaan. Turhaa kilvoittelua siis.
Tepi uskoo motivaatioperusteiseen vedonlyöntiin, jonka on havainnut sangen tuottavaksi et sillei hei! Motivaatio on niin monisäikeinen asia, että sitä ei voi scoutata pelkän sarjataulukon perusteellaa, vaan siinä on kymmeniä liikkuvia osia hei!
Varmasti monella olisi edellytyksiä samaan kuin Tepi, mutta heiltä puuttuu:
1) rohkeutta
2) aikaa, joka on tärkeä resurssi
Et sillei hei!- aikaa puuttuu
tepillähän on aikaa, kun on koneella 15 tuntia päivässä "scouttaamassa" kun muut ovat töissä
aikaa puuttuu kirjoitti:
tepillähän on aikaa, kun on koneella 15 tuntia päivässä "scouttaamassa" kun muut ovat töissä
Ei siihen nyt niin hirveästi aikaa mene et sillei hei! NHL-kohteissa on olennaista katsella pelejä myös, ja pelit tulee yöllä hei!
- McDollars
Mä tein kans Top5 listan.
1. McDollars
-ehdotonta eliittiä ja mukava kaveri
2. Kaikki mun koirat ja nykyset ja ex-muijat
-koissut pakottaa liikkumaan oli sää mikä tahansa ja muijat pitää huolta tosta purkautumisefektistä
3. Hitler
-suurmies mutta haukkasi liian suuren kakun ja tukehtu siihen
4. Joukahaine & Väinämöinen
- kovia jätkiä oli kyllä
5.Auvo Niiniketo
-vetäis teitä kaikkia turpaan vaikka yhtäaikaa yrittäisitte päälle, passi löytyy meitsiltäki et turha tulla mullekkaan.- Joukahaine
Aika hyvä lista mun mielestä.
- on siis laitettu
Listan kyl vois kääntää ylösalaisin tai miten päin vaan!
- ???
Voisitko Joukahaine kertoa ko. vihjaajien palautusprosentin? Tärkeintä vihjeissä on voittaminen niillä ei vihjeiden perustelut. Eli kenen vihjeillä jää pitemmän päälle eniten voitolle/häviää vähiten ja mistä asian voi tarkistaa?
- Anonyymi
Teppo taisi olla kova. Nahkahousuissa ja ilman.
- Anonyymi
top-3. mä mää ja määä
- Anonyymi
1. Stadin Tepi
2. Stadin kundi
3. teppo.moi
4. seppo.soi
5. taavetti2
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2926790Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2466328Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai435691Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1615044Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi423858Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main2193794Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1363501HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok463177Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan53175Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja3622900