Eli kiinnostaisi tietää minkä ikäisenä olette keksineet itsetyydytyksen? Itse olen keksinyt jo joskus lapsena, en edes muista mistä. Olenko ainoa joka on keksinyt jo näin nuorena? Olisi kiva kuulla myös muiden kokemuksia,jotka olette nuorena keksineet. Mistä keksitte tehdä sellaista?
kiitos :)
kiitos :)
Vastaukset 24
Vanhimmat
Hei!
Ihan lapsena en edes tiennyt mitä minulle tapahtui kun sain orgasmin. Se tuli esim. koulun voikkatunnilla kun seisottiin käsillämme... tai sitten huomasin kun "hivuttauduin" pikkuhiljaa sängyltä alas niin silloin tuntui myös "mukavalta". Olin n. 10v. Nyt onneksi ei enää tarvitse tehdä näitä "konsteja" vaan orgasmi tulee ihan yhdynnässä.
just samantyylistä et jos jotenki sattu sopivasti joku koskeen vaikkapa vaan tyyny mahan alla ym. niin sit huomas et se oli hyvä tunne. Muistan jo varmaan kahdeksanvuotiaana ensimmäisen kerran "tyydyttäneen" itseäni, jos sitä siksi voi siinä tilanteessa sanoa :) tämä on kai ihan normaalia itsensä etsintää.
Mä oon harrastellu tätä jo jostain 3 vuotiaasta asti. Mua vaan alkanu häiritsee ihan älyttömästi että mistä olen keksinyt. Onko tähän jotain lääketieteellistä syytä? Itsellä tapahtunut juuri tyynyä vasten hinkuttamalla ja orgasmeja olen saanut niin kauan kuin vain muistan. En tietenkään itse ole taajunnut mitä olen puuhaillut. Olen kyllä lukenut että normaalia lapsilla jne. Mutta kivempi aina kuulla toiten kokemuksia :)
olla että olen myös itse huomannut että aina kun joku just vaikka patjan reuna tms. osuu oikeeseen kohtaan ja siitä tuntenut mielihyvää, niin olen sen vuoksi sitten alkanut itseäni tyynyä vasten hinkuttamaan. :) joku tämmöinenhän tässä täytyy olla.
vaan muistan... oon hinkannu itteeni kaikkee mahdollista vasten ja joskus 8-vuotiaana sitä tuli tehtyä koulussakin. Vasta yläasteikäisenä tajusin kunnolla mistä oli kysymys.
jatkokysymyksen. Te, jotka olette aloittaneet tosi varhain (esim. lapsena) itsetyydytyksen, pidättekö nyt aikuisena seksistä ja oletteko halukkaita naisia?? Olen ajatellut, että näillä olisi jokin yhteys! Minä olen "löytänyt" itsetyydytyksen aivan lapsena ja nuoruudessa sekä nyt aikuisena olen ollut aina seksuaalisesti todella aktiivinen ja nautin seksistä paljon!! Miten teillä muilla on?
Mulla on ihan sama juttu. Tosin lapsena koin häpeää tästä itsetyydyksestä kun minua kiellettiin tekemästä niin. :( Vasta nyt olen alkanut tajuamaan että kaikki onkin ollut ihan ok. Olen aina luullut tämän asian suhteen olevani outo ja olenkin ollut ihan normaali. Siis turhaan olen murehtinut.
Tuntuu kyllä että olen jotenkin keskivertoa seksuaalisempi, jos nyt näin voi sanoa. :D Seksikumppaneita ei kylläkään ole ollut kuin yksi. Ja se on nykyinen poikaystävä. Alussa meillä oli vuoden ajan seksi erittäin upeaa. Tuntui että en pahemmin tarvinnut mitään esileikkeja, koska kostuin niin nopeasti ja paljon. Ensimmäisen orgasmini yhdynnässä sain komannella kerralla (siis emätinorgasmi ei klitoris) Tästä lähtien sain aina ja tulin nopeammin kuin poikaystäväni. Minä myöskin olin se,joka aina halusi enemmän. Oli se ihanaa aikaa.
Puoli vuotta seksin aloituksen jälkeen hain e-pillerit. Tätä ennen oli ollut vain kondomi käytössä. Söin jonkin aikaa niitä, kunnes kerran ei haluttanutkaan, myöskään orgasmia en saanut ja siitä lähti alamäki. E-pillereistä tuli myös kuivuutta, joka taas aiheutti kipua, ja siitä taas seurasi yhä enemmän haluttomuutta.
Lopulta en enää kestänyt ja nyt vaihdoin ehkäisyrenkaaseen. Se on alkanut korjaamaan tilannetta. Haluan yhä paljon, mutta se tapahtuu nykyään yksin ollessani ja itsetyydytyksen kautta. Poikaystävän kanssa on aina paineita, kun pelkää ettei taas onnistukaan. (Kiitokset vain e-pillereille) Kaduttaa koko pillereiden aloitus. Toivon että tilanne palaisi ennalleen niin että halumme kohtaisivat poikaystäväni kanssa jälleen kuin ennen.
Tunnen kuitenkin siis olevani hyvin seksuaalinen. Nautin kyllä yhä seksistä erittäin paljon poikaystäväni kanssa vaikka se ei ihan yhtä upeaa olekaan enää, mutta parempaan suuntaan ollaan menossa :)
Joskus tuntuu että alkaa haluttamaan ihan ihme paikoissa. Esim. ylioppilaskirjoituksissa varmaankin jännitys aiheutti jonkinlaisen tykytyksen alapäähän. En siis tietty ollut kiihottunut mitenkään hekisesti, mutta fyysisesti jollain tasolla. Onko muilla ollut tällaista..?
Joskus tuli joku 4D dokumentti, jossa naisella jotenkin virtasi verta enemmän sukuelimiin kuin normaalisti ja tämä sai hänet haluamaan lähes koko ajan. Toki itselläni ei ole tällaista mutta ihmetyttää kun joskus tulee niin yhtäkkiä vaan sellainen olo ja ihan ihme paikoissa :D
kerta jonka ihan varmuudella muistan on kuuden vuoden iässä. Kahdeksan - yhdeksän vuotiaana olin jo todella tuttu omien orgasmieni kanssa. Aika usein jo tuolloin taisin itseäni näppäillä, vaikka en niin hyvin käsittänyt mistä siinä on kyse. Minulle se oli normaalia, koska muustakaan en tiennyt :)
Minäkin olen ollut nuoruudessa ja aikuisena seksuaalisesti todella aktiivinen. Haluja riittäisi varmaan hieman muillekin, mutta näiden kanssa pärjätään :) Niin ja nautin seksistä niin ikään todella kovasti. Orgasmin saaminen on myös "helppoa", koska tunnen "merkit" niin hyvin.
tehdä sellaisen johtopäätöksen, että ne tytöt, jotka ovat jo lapsena löytäneet oman seksuaalisuutensa ja masturboinnin, ovat aikuisena naisena seksuualisesti aktiivisia ja saavat helposti orgasmeja?? Eli heillä on luonnostaan korkea libido! Olen itsekin niitä naisia, jotka ovat halukkaita, kiihottuvat helposti, kostuvat paljon ja saavat orgasmeja helposti sekä nauttivat seksistä! Mies on ollut ainakin tyytyväinen.. ;) Mukava kuulla, että samanlaisia naisia on muitakin, kun välillä jo olen luullut olevani jopa epänormaali varhaisen masturboinnin aloittamisen ja voimakkaiden halujeni vuoksi.
että voisi. :) Heh, minä myös olen luullut olevani epänormaali. Välillä haluja vaikka muille jakaa :D Uusimmassa cosmossa muistaakseni oli että on tukittu, voisiko libido olla gaaneissä. Mielenkiintoinen ajatus.
selvä kirjoitukseni. Tarkoitukseni oli siis sanoa että geeneissä.
olen aloittanut kait 6 vuotiaana sellasen tutkiskelun ja sitten myöhemmin enemmän :) nyt täytän 19 ja olen neitsyt, mutta kyllä olen melko seksuaalinen ja avoin asialle. =)
tyttöystäväni oli perfektionisti joka asiassa, eikä saanut koskaan orkkua, mitenkään. Hän ei yksinkertaisesti antautunut tunteiden ja himojen vietäväksi. Hänen kasvatukseensa oli kuulunut, että seksi on rumaa - hys, hiljaa, äkkiä peiton alla, pimeässä, lauantaina saunan jälkeen - eikä hän tyydyttänyt itseään sormillaan koskaan. Se oli hänen mielestään täysin tuomittavaa. Mutta hyvä häntä oli rakastella...ihana pylly ja isot häpyhuulet...mutta ei riittänyt minullekaan, että vain minä sain...
...kerran hän sai ejakulaation, mutta väitti, että päässä tulee jokin muuri vastaan aina...yritimme vaikka mitä, mutta ei...
[email protected]
joskus 15v-16v. sormilla yleensä tyydytän ja nyt tilasin dildon :p ja on miehiä joskus kun olen sinkku mutta jos ei saa miestä niin pitää olla dildo.. :)
itse pääsin tähän ihmeelliseen maailmaan ehkä noin.7vuotiaana. luultavasti todella varhaisessa iässä.
muistan kun noin 7-vuotiaana pääsin siskoni kanssa meitä vanhemman serkkutytön mopon kyytiin. ajeltiin siinä sitten kolmestaan kaikenlaisia polkuja pitkin ja minä istuin satulassa keskimmäisenä serkun ja siskon välissä koska olin pienin etten putoaisi. siinä painautuminen toisia vasten ja samalla mopon tärisevä ja pehmeä penkki rupesi tuntumaan vähitellen kiihottavalta. jossain vaiheessa ajettiin läpi semmoisesta pehmeästä turpeikosta ja siinä mopo ryytyi eikä päässyt kunnolla eteenpäin ja samalla tärisi entistä enemmän. tuntui äärettömän kiihottavalta juuri se tärinä ja se että mopo ei jaksanut kantaa meitä koska vaikka olimme kevyitä niin meitä oli kuitnekin kolme pienen mopon päällä. samalla myös se ajatus kiihotti ja taisin saada ekan orgasmin siinä... sillä mopolla ajeltiin sitten paljon myöhemminkin :)
hauska kuulla, mulla oli ihan samoja tuntemuksia aikanaan mopoillessa ja pidin silloin itseäni vaan omituisena enkä ole kehdannut kertoa kenellekään. onkohan mopolla ajo muidenkin mielestä kiihottavaa, kyllähän se pehmeä satula ja tärinä tuntuivat hyvältä oikeissa paikoissa.....
tuli mieleen, että pienenä kun olin jo aloittanut tällaisen itsetutkiskelun. niin saman ikäinen kaverini alkoi kertoa siitä ehkä 7-8 vuotiaana, että tykkää välillä koskea itseään :D ollaanpas sitä oltu pervoja =) murrosiässä koin sen todella häpeälliseksu tyydyttää itseäni, mutta se aika on ohi =P
myöskin joskus ala-aste iässä, varmaan 8-vuotiaana. Muistan ainakin kosketelleeni alapäätäni, ja se tuntui hyvältä. Tosin vaan "leikin" häpykummulla ja uloimmilla häpyhuulilla. Ei silloin mitään orgasmeja tullut, enkä nyt muista milloin ensimmäinen sellainen tuli. Ja oikeastaan jo tarha-ikäisenä erään pojan kanssa tutustuttiin tytön ja pojan anatomiaan keskenämme. Ja nykyäänkin olen aktiivinen seksin suhteen. Yksi syy kai siihen on myös hormoonien määrä, siis testosteroinin. Jonka takia miehet yleensä on se aktiivinen osapuoli. Ja ainakin omakohtaisesti tiedän oman testotason olevan hivenen normaalia isompi.
eli kerron erään naisen puolesta. hyvä ihminen kun olen;)
mua 3kk nuorempi nainen kuului vahvasti mun lapsuuteen. maalta kun olen ni ei tääl kamuja liiaksi ollut. hän on kaupunkilaistyttö mut malla kaikki vapaa-ajat.
tuo tyttö oli aika vilkas kuten minäkin ja kaikkea ehti tapahtumaan.
ja tyttö oli nuoresta asti aika rohkea ja häijy ja teki tahallaankin kaikkia temppuja.
Eli kun nuo pimppa-asiat hieman salattuja ni mun seurassa ainakin muistan kertoja että aihetta käsiteltiin lasten kesken. tuo tyttö vakoili kun sen isä ja äiti harrasti seksiä.
ja osasi kuvitella että seksi on kivaa tms.
ja et sitä tehdään vain huvikseen ja et se on kiellettyä lapsilta.
mut tietenkin oli paljon mistä ei tiedetty ja siksi se hämmensi myös tämän tytön ja kaikki kokeilut oli varmaan kumminkin aika varovaisia ja kokeili vasta kun sai toisilta tytöiltä tukea ja toiset tietysti ei ollu niin kiinnostuneita et eivät ainakaan lisää lietsonut uteliaisuutta, vaan kehitys oli loppupeleissä aika hillittyä...
Ensimmäisen kerran aiheeseen törmättiinkun tyttö kertoi mulle miten itseään tyydytetään ja se näytti mulle, eli alkoi hinkata nivustaipeitaa. ei pimppaa vaan niinkuin kahtapuolen.
en osannut tuolloin ottaa asiaan mtn kantaa ja asia oli sit vain siinä.
muijalla ei ollut vielä haiventakaan karvoitusta. ikäämme voi vain arvailla. alle 10v.? ehkä jopa 7-8v. ei mitään tietoa.
toisen kerran tein tuttavuutta tuohon pilluun varmaan samana kesänä kun haistelin takaapäin kun hän oli edessäni nelinkontin. mut sekään ei sit johtanu sen pidemmälle...
kolmas ja viimeinen kerta muistan kun laskimme liukumäkeä purukasassa. eli meil oli tosi iso monta metriä korkea kasa purua ja kesällä peuhasimme ja kiipeilimme siinä. ja tietenkin purua meni pilluun asti ja lopuksi sitä sit yhdessä poisteltiin ja mieleen jäi et sil oli tosi napakat huulet täysin symmetriset turpeat vahvat ja aivan viivasuora vako
ja ei kyllä silloinkaan karvan karvaa ja ei olisi ajellut jos olisi ollut, kun karvat tuli niin leikitkin loppui.. luulisin niin.
olisi jännä tietää missä iässä naiselle karvat kasvaa. mikä on nuorin tuuhea täyskarvoitus, 10v?
mä oli kehityksestä paljon jäljemmässä kuin hän ja siksi en niinkuin puuttunu asioiden kulkuu oikein mitenkään, olin vain mukana halusin tai en.
tuo muija leikki pissallakin eli kyykystä korkea kaari ainakin 5metrin päähän. pieni ja pippurinen.
käy se nykysinkin kyykyllä mut ei paljon ruiskuttele.
kerran jo täysi-ikäisenä tuo tyttö oli auton kyydissä ja halusi pissalle ja kun ovela likka on niin menikin kuselle niin lähelle autoa et näin taustapeilistä vain housujen napituksen. tosin kusivana valui auton alitse alamäkeen jota tuo tyttö ei osanut laskelmoida, mut oli kuin ei olisi huomannut.
aika reipas likka, tekee asiat niinkuin parhaaksi näkee ja sil ei ideat lopu.
myöhempää yhteistä seksieloa oli aika vähän kun häveliäisyys tuli kuvioihin, mitä nyt muija kylvi pikkareita kaikkialle ja niitä sai hämmästellä.
suurin ihmetykseni kohde oli kropan muutos tuossa naisessa. Lyhyessä ajassa sille levähti törkeän leveä perse ja puhuttiin isoista luista sun muuta perusteluksi;)
olin ihmeissäni. teinityttö harrasti kiivaasti korista ja ratsastusta ja ilmeisesti se levitti perseen. pulleus oli normaalia peruspyöreyttä mut leveyttä oli enemmän kuin normaalisti ja reidetkin aika jämerät. pikkarit oli 42-44 tuumaa. kuppikoko A, kroppa muuten normaali/hoikka.
olin lapsesta asti ihaillut tuota tyttöä ja se oli mun mielestä täydellinen.
ihanan viehko ja arvaamaton, mut vaarallinen ja joskus jouduinkin noloihin tilanteisiin kun se leikki mun tunteilla.
ja viimeinen seksuaalinen veto oli kun se pyysi mua hakemaan sen kassista pikkarit sille. tietty tsekkasin kaikki läpi. ja siel oli sellaset pikkarit joista haarapalan tuplakankaasta sisempi oli kulunut ja ulompi kuin harso huulten kohdalta. ja pimppavaon kohta oli ehjempi eli huulet oli vain menny läpi ja koko pikkarit puhkeamaisillaan.
olin ihmeissäni. voiko häpärit syödä pikkarit puhki. luulen et sil on aika jämerät häpärit, mut voiko silti vaikka ratsastaa ja urheilee aktiivisesti. perse kuluu eka puhki mun mielest...
ja vittuillakseni veinkin ne pöksyt ja se ei aiheuttanu mtn kommenttia tai silmäpeliä.
en tiedä ehkä se vaan provosoi mua jotenkin, mut mistä se tiesi et huomioisin asiaa..
oli nykymittapuun mukaan aika riettaat pöksyt, mut silloin jotain 15v. ni luulis et ei kehtaa asialla leikkiä.
no aika kului ja muija harrastukset loppui ja aika yllättäen luut kutistuivat ja sil on nykyisin ihan normi luikkuperse. yksi elämäni suurinpia ihmetyksen kohteita tuo kuinka naisen perse voi muuttua teini-iässä ja nopeasti suuntaa tai toiseen.
se on varmaan treenannu ihan täysillä.
nykysin se muija on aika nolla. ei oikein tee mtn ja juo kuin sieni.
harmin paikka.
Hyvä kirjoitus vaikka vähän asian vierestä, elämä on ihmeellistä.
Mielikuvitusta piisaa...
musta tuntui aina et alotin hirveen nuorena, ei hajua mikä ikä mut ihan tajuttoman pieni olin. muistan ainakin sen,kun löysin isän työpöydän laatikosta kaameen pinon pornolehtiä ja vaatehuoneesta videoita:O