onko olemassa mitään luotettavaa tietoa siitä, vaikuttaako 50mg/ml paremmin? ja onko rogainen käyttö ylipäänsä turhaa jos ei samaan aikaan käytä jotain finsteridi-tuotetta?
rogaine 20mg/ml vs. 50mg/ml
Jepso
3733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
On olemassa ja ei ole turhaa. Tosin anti-dhtaine kannattaa yhdistää Rogainen rinnalle.
Rogainen hyvä puoli on se että vaikka se ei pääsääntöisesti kasvata takaisin muuta kuin pienenpientä vauvanukkaa niin se ainakin pitää hiustupet elossa! Ja se on tärkeä asia.
Rogaine saattaa pidentää kuolevan hiustupeen elinkaarta parhaimmillaan hyvinkin monta vuotta joka antaa lisäaikaa odottaa parempien hoitojen kehittymistä. Melkein minkätahansa hoidon kannalta niin tärkeää on nykään nimenomaan se ettet päästä hiustupeita kuolemaan. (ellet sitten tietysti hiustensiirtoja harkitse)
Mitään suurempaa kosmeettista hyötyä Rogainesta ei mielestäni kuitenknaan ole.
"Rogainen hyvä puoli on se että vaikka se ei pääsääntöisesti kasvata takaisin muuta kuin pienenpientä vauvanukkaa niin se ainakin pitää hiustupet elossa! Mitään suurempaa kosmeettista hyötyä Rogainesta ei mielestäni kuitenknaan ole."
Höpö-höpö.
Itsellänikin on juuri päässä n. 10 sentin pituisia hiuksia jo kertaalleen kaljuuntuneilla alueilla, jotka alkoivat kasvaa uudestaan Propecian ja Rogainen avulla.
Kaikilla ei tietysti käy yhtä hyvä mäihä.