Pimeä Luhtanen

Just! Ja demarihan sekin on, TAAS! Vaalityöt teetetään pimeänä tilaajan käskystä!
4375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oikeusministeri näyttää tuntevan lain antamat mahdollisuudet.

Äänestä
  • Mitä muuta voi odottaa tuolla kompetenssilla.

    Oikeusministeri millä ei ole juristin tutkintoa. Missään muussa kuin iltakoulun ylioppilaan vetämässä puolueessa tuo ei ole mahdollista koko maailmassa.

    Äänestä

  • mahdollista kirjoitti:

    Mitä muuta voi odottaa tuolla kompetenssilla.

    Oikeusministeri millä ei ole juristin tutkintoa. Missään muussa kuin iltakoulun ylioppilaan vetämässä puolueessa tuo ei ole mahdollista koko maailmassa.

    oli mukana myös optio-Fortum kähinöissä

    sisäpiiriläisenä päättämässä, Suomessako muka ei korruptiota? No kyllä kansa tietää...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


verottomana vaan kirjoitti:

Just! Ja demarihan sekin on, TAAS! Vaalityöt teetetään pimeänä tilaajan käskystä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu