Yksi kysymys

Trokari

Itse hommasin lippuni siten, että pyysin viittä kaveriani talkoisiin, varattiin liput ennakkoon (6 kpl/lärvi) ja sitten ostettiin ne.

Kuka estää teitä täällä vinkujia tekemästä samoin?

Paitsi että olette kateellisia, olette erityisesti tyhmiä, kun ette ajoissa hanki niitä lippujanne, vaan kuppaatte jossain kotona liimatukka silmillä ja odotatte Lippupalvelun aukeamista. Sitten kun ette saa lippuja, itkette täällä kuin pienet lapset. Tai lapsia te taidatte suurin osa ollakin?!?!

Mutta lapsenkin pitäisi tietää, että kaikkien megabändien liput myydään tunnissa. Hyvänä esimerkkinä esim. Eppujen liput Tampereelle myytiin 8 minuutissa.

Käyttäkää järkeä. Jos sitä ei ole, niin sitten mielikuvitusta tai pitäkää turpanne kiinni.

5

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liimatukka

      Liputtomat vinkuu nyt mutta mitä ne kuvittelee sillä voittavansa, Ylimääräisiksi jääneiden lippujen kauppa korkeintaan muuttuu vaikeammaksi ja hinnat varmasti vain nousee.

      Millä ne helvetin finnimaamat luulevat sitten lippunsa saavan.

    • Sideshow Bob

      Siis just sunlaisia tyyppejä pitäis niinku niin ojentaa isän kädellä, vedellä kunnolla turpaan!

      Kuules kyrpä...

      ensinnäkin kaikki lippu halukkaat ei ole välttämättä mitään liimalettejä.

      Toisekseen monet lipuitta jääneet varmaan oli ajoissa jonottamassa mutta tollaset mulkut vei liput niiden nenän edestä.

      Kolmannekseen, se mitä sä teet on ensinnäkin laitonta, lippuja ei saa ostaa jälleenmyyntitarkoitukseen ja tota kutsutaan myös toisella nimellä... muiden hyväksikäytöksi!

      Tollaset kusipäät saa niinku niin sapettamaan!!!

      Mä sain oman lippuni (onneks) mut silti mua vituttaa tollaset pienet, säälittävät trokarin mulkut... hommatkaa oikeesti joku oikee duuni mistä saa rehellistä rahaa!!!
      Ja jos vaan saan mahdollisuuden, niin satutan niin montaa trokaria kun vaan on mahdollista. Se kipu voi olla fyysistä tai henkistä mutta mua ei kiinnosta enkä välitä vittuakaan seurauksista!

      • intoilla

        Lääkitys kuntoon ja lenkille!


    • DOA

      Mene vittu töihin niinku muut normaalit ihmiset !!!Saamaton paska hanki huume rahas jollain muulla tavalla !!!

    • nimimerkki.

      Trokarille :)

      Ensinnäkin: jo käyttämäsi aggressiivinen ilmaisu viestissäsi kielii jotain oleellista sinusta. Kenties puntit alkaneet vapista ;) Eihän sinun muutoin tarvitsisi tuollaista kieltä käyttää ;)

      Trokaaminen ja mustan pörssin kauppa on ilmiö, jota esiintyy maissa, joissa ihmisten moraali on kadonnut jonnekin ahneuden tieltä. Siksi (muun muassa siksi) vastustan myös trokaamista.

      Itse ainakaan en ole itkenyt enkä vinkunut Metallican lippujen perään, joten ei kannata aina yleistää, sellainen antaa joskus tekijästään varsin ytyhmän ja kypsymättömän kuvan ;). En saanut lippua, mutta eipä minun maailmani siihen romahda. Konsertteja tulee ja menee. Rahani eivät mene ahneelle trokarille vaan johonkin muuhun mukavaan viihdykeeseen. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3085
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1339
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1263
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1240
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe