Jos on öö-laina ollut perinnässä ja maksanut sen ajallaan pois, voiko enää saada lainaa?
öö-laina + perintä
10
1924
Vastaukset
- että jonkinlainen
karenssi tulee, jos menee perintään, siis en tarkoita mitään karhulaskua vaan oikein perintätoimiston laskua.
Itsellä oli vähällä mennä perintätoimistoon, mutta soitin ja pyysin muutaman päivän vielä jatkoaikaa, mikä sopi velkojalle hyvin.
Uutta lainaa myös myönnettiin eli mielestäni ehdottomasti paras vippipaikka. - mw...
pikavippi ja öölaina lainaa uudestaan.. sit ku oot maksannu takas...
vaik on menny perintään asti.. kokeiltu on..- justtstst
Kaks kertaa meni perintään ja silti sain uuden lainan sieltä onneksi, joten saa.
- 34 päivää
justtstst kirjoitti:
Kaks kertaa meni perintään ja silti sain uuden lainan sieltä onneksi, joten saa.
myöhässä,niin tuli 34 päivän karenssi.
- VippiSeppo
Tää oli paras vippipaikka wanhoina parempina aikoina. Öö evolving Office ei unohdu!
- ÖÖ-seppo
Ja ulosotto muistaa aina öö-seppoa.
- Anonyymi
Vippi-Villekin (eli minä) sain Öö-lainaa uudestaan vaikka kerran pääsi lipsahtamaan perintään. Oli reilu ja hyvä vippipaikka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vippi-Villekin (eli minä) sain Öö-lainaa uudestaan vaikka kerran pääsi lipsahtamaan perintään. Oli reilu ja hyvä vippipaikka!
Jos pystyy maksamaan takaisin ÖÖ-lainaa, niin varmaan pystyy laittamaan rahaa jemmaan vaikka kahvipurkkiin äkillisen rahantarpeen varalle. Mullakin on safebox käytössä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos pystyy maksamaan takaisin ÖÖ-lainaa, niin varmaan pystyy laittamaan rahaa jemmaan vaikka kahvipurkkiin äkillisen rahantarpeen varalle. Mullakin on safebox käytössä.
Ei pysty kun Orpo ja Purra ovat hyökänneet meidän köyhien kimppuun. Orpo on pieni veemäisen näköinen tappi ja Purra on kamalannäköinen irvistelevä noita-akka. Porvarit on perseestä ja Persut vielä syvemmältä rektumista !
- Anonyymi00011
Oli kyllä yksi parhaita lainapaikkoja tuo ÖÖ-laina. Nykyään on vähiin käyneet vippipaikat mutta eipä mun luottotiedoilla saisikaan. Panttilainaamoon näin ollen mentävä jos vippiä mielii saada.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753435Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1051746Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2451452- 741356
- 651243
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22927
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883