Jos on öö-laina ollut perinnässä ja maksanut sen ajallaan pois, voiko enää saada lainaa?
öö-laina + perintä
10
1849
Vastaukset
- että jonkinlainen
karenssi tulee, jos menee perintään, siis en tarkoita mitään karhulaskua vaan oikein perintätoimiston laskua.
Itsellä oli vähällä mennä perintätoimistoon, mutta soitin ja pyysin muutaman päivän vielä jatkoaikaa, mikä sopi velkojalle hyvin.
Uutta lainaa myös myönnettiin eli mielestäni ehdottomasti paras vippipaikka. - mw...
pikavippi ja öölaina lainaa uudestaan.. sit ku oot maksannu takas...
vaik on menny perintään asti.. kokeiltu on..- justtstst
Kaks kertaa meni perintään ja silti sain uuden lainan sieltä onneksi, joten saa.
- 34 päivää
justtstst kirjoitti:
Kaks kertaa meni perintään ja silti sain uuden lainan sieltä onneksi, joten saa.
myöhässä,niin tuli 34 päivän karenssi.
- VippiSeppo
Tää oli paras vippipaikka wanhoina parempina aikoina. Öö evolving Office ei unohdu!
- ÖÖ-seppo
Ja ulosotto muistaa aina öö-seppoa.
- Anonyymi
Vippi-Villekin (eli minä) sain Öö-lainaa uudestaan vaikka kerran pääsi lipsahtamaan perintään. Oli reilu ja hyvä vippipaikka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vippi-Villekin (eli minä) sain Öö-lainaa uudestaan vaikka kerran pääsi lipsahtamaan perintään. Oli reilu ja hyvä vippipaikka!
Jos pystyy maksamaan takaisin ÖÖ-lainaa, niin varmaan pystyy laittamaan rahaa jemmaan vaikka kahvipurkkiin äkillisen rahantarpeen varalle. Mullakin on safebox käytössä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos pystyy maksamaan takaisin ÖÖ-lainaa, niin varmaan pystyy laittamaan rahaa jemmaan vaikka kahvipurkkiin äkillisen rahantarpeen varalle. Mullakin on safebox käytössä.
Ei pysty kun Orpo ja Purra ovat hyökänneet meidän köyhien kimppuun. Orpo on pieni veemäisen näköinen tappi ja Purra on kamalannäköinen irvistelevä noita-akka. Porvarit on perseestä ja Persut vielä syvemmältä rektumista !
- Anonyymi00011
Oli kyllä yksi parhaita lainapaikkoja tuo ÖÖ-laina. Nykyään on vähiin käyneet vippipaikat mutta eipä mun luottotiedoilla saisikaan. Panttilainaamoon näin ollen mentävä jos vippiä mielii saada.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1322853SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän561865Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava901820Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3011780Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --201634Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue291332Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.291299Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1161205Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411102RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041052