Kyseessähän on siis eettinen torpeedo, Sasi.
Hän on todellinen "eettinen pakkoruotsitorpeedo",
Sasi, tuo tamperelainen pakkoruotsituksen pakki ja RKP:n luottomies. Hän joka nukahtelee yhtä sujuvasti niin opperassa kuin ratissakin, joskus osuen mihin sattuu, aivan kuten pakkoruotsikin; se ei valikoi kohdettaan!
"Sasin eettinen uutispommi", joita Raytheon tekee:
http://www.ylioppilaslehti.fi/2001/011019/011019tuote.html
Pommit ovat eettisiä.
Näin ainakin ulkomaankauppaministeri Kimmo Sasin logiikan mukaan. Mitä paremmin ne osuvat maaliinsa, sitä eettisempiä ne ovat.
"Ne ovat erittäin eettisiä tuotteita, mitä Raytheon valmistaa. Se tekee järjestelmiä, joilla pyritään pitämään huolta siitä, että ohjukset osuvat täsmällisesti",
Sasi (kok) kommentoi Yhdysvaltalaisen Raytheon-asetehtaan ohjuksia (IS 10.10). Sasi omistaa yrityksen osakkeita, ja hänen osakesalkkunsa arvo on noussut sen jälkeen kun Afganistanin pommitukset alkoivat. Tähän mennessä eettiset ohjukset ovat osuneet muun muassa Kiinan Belgradin suurlähetystöön ja yk:n toimistoon Kabulissa.
Veikkaamme, että Sasille mikä tahansa on eettistä, kunhan se tuottaa rahaa.
Sasi, tuo eettinen torpeedo, osuu
minne vaan
1
217
Vastaukset
- hyvääkin
Kolarin ajaminen on ikävä asia enkä sellaista toivo kellekään, en edes Sasille. Hyvä puoli tässä kolarissa on, että Sasi tippuu nyt eduskunnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648