Paavo leikkas toimentulotukea. Piti palkat pelletasolla.
Sai palkioksi äänivyöryn!
Tämmänen on Suomen kansa!
Sai palkioksi äänivyöryn!
Tämmänen on Suomen kansa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
toimeentulotukea leikattiin joo....
sais muuten leikata työttömyyspäivärahoja tai muita tukia ihan helvetin paljon, jotta työnteko olisi kannattavampaa ku lorviminen.
Tukia saisi vaikka jos olisi paskahommassa niin sen lisäksi, jotta elintaso on kelvollinen, mutta kun suomi elättää lorvijoita joita ei työnteko kiinnosta ja ne elää paremmin ku monet työntekijät ni huh huh.
Jos oikeasti yrittää saada työtä ja tekee jotain sen eteen ni joo, mutta ne lorvijat, yhteiskunnan loiset
palkat pidettiin pelletasolla...no jotain taidettiin ainakin nostaa (omia palkkoja), mutta eipä kepu paljoa luvannu palkkaveron alennusta, ku pitää antaa maalaisille enmmän tukia