sen verran ottaa päähän tuon asian selittely että että äänestän vaaleissa varmasti toista puoluetta vaikka se olisi omia etujani vastaan
ajatella millä paikalla kyseinen henkilö saarnaa kansalaisille ja virkamiehille ajamiaan asioitaan
ja itse tekee mitä sattuu ja laittomasti.
jos kellossa ei ääni muutu ennen vaaleja en äänestä SDP puoluetta jota olen pari kertaa aiemmin äänestänyt,enkä ole ainut
ajatella millä paikalla kyseinen henkilö saarnaa kansalaisille ja virkamiehille ajamiaan asioitaan
ja itse tekee mitä sattuu ja laittomasti.
jos kellossa ei ääni muutu ennen vaaleja en äänestä SDP puoluetta jota olen pari kertaa aiemmin äänestänyt,enkä ole ainut
Vastaukset 4
Vanhimmat
Etkö ole ennen kuulenut, että kun rahalla maksaa ja hevosella pääsee niin! eli tässäkin on se meininki, että mainosmiehellä ei ole muuta keinoa kun päästää valheita matkaan jotta iste selviytyisi konkasta!
Rva Oikeusministeri Luhtaselle ukkoineen 1000€ on vähäteltävä summa toisin kuin minulle,pieneläkeläiselle, se on enemmän kuin kuukaudessa saamani eläke,ruhtinaalliset 960€ käteen.
Rva Luhtasen ON EROTTAVA/EROTETTAVA postiltaan.
Mutta kuulinko vai tajusinko oikein vai väärin, että rva Luhtanen sanoi eilen n. klo 19 aikoihin uutisissa että ei tuoollaisista summista tarvi veroa maksaa.. kuuliko kukaan muu mitään tällaista. Saatoin hoksata väärinkin. Niinkin voi olla, etsin totuutta vain. En ole tiennyt tällaista verohelpotusta, olen luullut että kaikesta pitää maksaa veroa. Mutta kyllä oikeusministeri tietää näistä paremmin, uskottava on häneen.
Ai,jaa!Hyvä tietää marssin suoraan maanantaina verovirastoon ja pyydän pyyhkimään veroni nollille pikkueläkkeestäni 960€/kk.
Kiitos Luhtaska (sd) Fortumin opptiomiljönääriukkoineen, oli susta jotain hyötyä köyhällekin!